VVD-leden steunen langstudeerboete, jongerenafdeling is tegen
DEN BOSCH (ANP) - Bij het partijcongres van de VVD heeft de meerderheid van de leden zich uitgesproken voor de langstudeerboete. Een motie van bestuursleden van de jongerenafdeling JOVD tegen deze afspraak in het hoofdlijnenakkoord kreeg onvoldoende steun. Uit de stemverhoudingen sprak wel enige verdeeldheid: ruim een derde bleek tegen de langstudeerboete.
De coalitiepartijen hebben afgesproken om studenten met meer dan een jaar uitloop op hun studie 3000 euro extra collegegeld te laten betalen. Afgelopen maandag protesteerden studenten in Den Haag tegen de langstudeerboete.
Andere leden maken zich zorgen over studenten die door overmacht of extracurriculaire activiteiten studievertraging oplopen. Wie bijvoorbeeld mantelzorg verleent of een bestuursjaar doet, moet wat hen betreft worden uitgezonderd van de langstudeerboete. Deze motie werd door een kleine meerderheid gesteund.
Onderwijsminister Eppo Bruins is de maatregel nog aan het uitwerken. Hij heeft begrip getoond voor de wens om sommige groepen te ontzien, maar ook gezegd dat niet te veel uitzonderingen mogelijk zijn.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiƫle afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.
11 uur geleden