VVD-Kamerlid Ellian sinds enkele maanden zwaar beveiligd
DEN HAAG (ANP) - VVD-Kamerlid Ulysse Ellian wordt al enkele maanden zwaar beveiligd, bevestigt hij na berichtgeving door Het Parool. Hij zegt niet waarom de beveiliging noodzakelijk is.
"Het is geen lolletje, je levert vrijheid in", zegt Ellian tegen de krant. Het Kamerlid, dat justitie en veiligheid in zijn portefeuille heeft, stelde eerder kritische vragen over het beveiligingsregime van de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. Onder meer Ridouan Taghi zit daar vast.
Het komt vaker voor dat politici beveiligd moeten worden. Ministers Hugo de Jonge en Sigrid Kaag hebben een politiepost voor hun huis moeten laten plaatsen vanwege ernstige bedreigingen. PVV-leider Geert Wilders wordt al jarenlang streng beveiligd vanwege dreigingen uit islamitisch-extremistische hoek.
Meer uit Binnenland
HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Een woordvoerder van de politie bevestigde dat zondag na berichtgeving door Hart van Nederland.
31 minuten geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
7 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
11 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
12 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Braziliƫ, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesiƫ ontvlucht.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
20 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geleden