VVD had over gedogen beter kunnen communiceren, vindt Wetzels
NOORDWIJKERHOUT (ANP) - De communicatie vanuit de politieke VVD-top over het gedogen van een mogelijk kabinet met PVV, NSC en BBB had anders gekund, zegt VVD-partijvoorzitter Eric Wetzels tegen het ANP. Datzelfde geldt voor de spreidingswet voor de opvang van asielzoekers. Toch "merk je dat mensen achter Dilan staan", zei Wetzels, doelend op VVD-partijleider Dilan Yeşilgöz.
Volgens hem is er "ook begrip voor waar we nu staan en ook wel voor welke beslissingen zijn genomen. Alleen de communicatie had soms misschien wat anders gekund. Maar dat is achteraf en daarmee altijd makkelijk om te zeggen", zegt hij tijdens het congres in Noordwijkerhout.
Yeşilgöz maakte via de NOS bekend een nieuw kabinet van PVV, NSC en BBB alleen te willen gedogen. Dat was vlak voor het eerste gesprek dat de vier partijen voerden met informateur Ronald Plasterk.
Veel kritiek
Tijdens een ledenbijeenkomst in Utrecht kreeg ze daar veel kritiek op. Een deel van de liberalen vindt dat de partij een volwaardige regeringspartner moet worden, een ander deel vindt juist dat de VVD niet met PVV moet samenwerken, ook niet als gedoogpartner.
Nadat de fractie van de Tweede Kamer tegen de spreidingswet van de eigen staatssecretaris Eric van der Burg (Asielzaken) had gestemd, voelde Yeşilgöz zich genoodzaakt in een advertentie in landelijke dagbladen uit te leggen waarom de partij tegen heeft gestemd. Nadat de Eerste Kamer vóór de wet had gestemd, schreef Yeşilgöz een brief aan de leden.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De overstap naar één landelijke doorstroomtoets voor alle basisschoolleerlingen in plaats van zes verschillende, kan niet worden gemaakt voor het schooljaar 2029-2030. Dat herhaalde demissionair staatssecretaris Koen Becking (VVD) donderdagavond in een Kamerdebat. Becking zei "bereid" te zijn om te kijken of dit sneller kan, maar gaf aan niet te weten hoe.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het eerste gesprek tussen informateur Rianne Letschert en de leiders van D66, CDA en VVD donderdag had een "goede sfeer". Dat vertelden Rob Jetten (D66) en Letschert na afloop van het onderhoud. De bijeenkomst was vooral bedoeld om kennis te maken met de nieuwe informateur en een agenda voor de komende dagen vast te stellen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oekraïne staat onder zware druk van de Verenigde Staten om tot een deal te komen met Rusland. De Amerikanen spraken daarover al met de Russen. Het is cruciaal dat er geen besluiten achter de rug om van Oekraïne worden genomen, laat demissionair premier Dick Schoof donderdag weten na een video-overleg met de Coalition of the Willing en president Volodymyr Zelensky van Oekraïne.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieminister Sophie Hermans ziet nu geen mogelijkheden om de gaswinning in Warffum te beëindigen. Dat zegt ze in een debat over Groningen. Deze week sprak de Kamer opnieuw de wens uit om de gaswinning bij het Groningse dorp te stoppen; daar geeft de VVD-minister nu geen vervolg aan. "Dat kán ik niet uitvoeren, omdat ik daarmee buiten de wet ga," zegt Hermans.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen het demissionaire kabinet speelt een hoog opgelopen conflict over mestregels en waterkwaliteit. BBB-minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) heeft tevergeefs geprobeerd zijn partijgenoot Femke Wiersma (Landbouw) te overtuigen om strengere mestregels in te voeren om de waterkwaliteit te verbeteren, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van de NOS.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag is donderdag aan het eind van de middag het eerste overleg van de nieuwe informateur Rianne Letschert met de leiders van D66, CDA en VVD begonnen. De bijeenkomst is vooral bedoeld om de agenda voor de komende dagen vast te stellen. Letschert heeft tot eind januari om haar opdracht af te ronden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 750.000 euro uit voor Holocausteducatie op middelbare scholen. Dat schrijven VVD-staatssecretarissen Judith Tielen (Jeugd), Jurgen Nobel (Participatie en Integratie) en Koen Becking (Funderend Onderwijs) en Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding Eddo Verdoner. Met het geld kunnen scholen bijvoorbeeld leerlingen meenemen naar musea of voorstellingen.
13 uur geleden