Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD had over gedogen beter kunnen communiceren, vindt Wetzels

VVD had over gedogen beter kunnen communiceren, vindt Wetzels

NOORDWIJKERHOUT (ANP) - De communicatie vanuit de politieke VVD-top over het gedogen van een mogelijk kabinet met PVV, NSC en BBB had anders gekund, zegt VVD-partijvoorzitter Eric Wetzels tegen het ANP. Datzelfde geldt voor de spreidingswet voor de opvang van asielzoekers. Toch "merk je dat mensen achter Dilan staan", zei Wetzels, doelend op VVD-partijleider Dilan Yeşilgöz.

Volgens hem is er "ook begrip voor waar we nu staan en ook wel voor welke beslissingen zijn genomen. Alleen de communicatie had soms misschien wat anders gekund. Maar dat is achteraf en daarmee altijd makkelijk om te zeggen", zegt hij tijdens het congres in Noordwijkerhout.

Yeşilgöz maakte via de NOS bekend een nieuw kabinet van PVV, NSC en BBB alleen te willen gedogen. Dat was vlak voor het eerste gesprek dat de vier partijen voerden met informateur Ronald Plasterk.

Veel kritiek

Tijdens een ledenbijeenkomst in Utrecht kreeg ze daar veel kritiek op. Een deel van de liberalen vindt dat de partij een volwaardige regeringspartner moet worden, een ander deel vindt juist dat de VVD niet met PVV moet samenwerken, ook niet als gedoogpartner.

Nadat de fractie van de Tweede Kamer tegen de spreidingswet van de eigen staatssecretaris Eric van der Burg (Asielzaken) had gestemd, voelde Yeşilgöz zich genoodzaakt in een advertentie in landelijke dagbladen uit te leggen waarom de partij tegen heeft gestemd. Nadat de Eerste Kamer vóór de wet had gestemd, schreef Yeşilgöz een brief aan de leden.

Meer uit Politiek

De Mos: zoveel steun is om stil van te worden

DEN HAAG (ANP) - "Zoveel steun is om stil van te worden", aldus Richard de Mos over de winst van zijn partij in Den Haag. De Mos zegt woensdagavond samenwerking te willen zoeken "met alle partijen die aan de slag willen". Hij wil dat zijn stad "een stuk verdeeldheid" achter zich gaat laten.

9 minuten geleden
Vlieland tweede met uitslag: liberalen grootste partij geworden

OOST-VLIELAND (ANP) - Vlieland is traditiegetrouw als tweede gemeente met de voorlopige uitslag van de verkiezingen gekomen. Alleen lokale partijen deden mee op het Friese Waddeneiland. Nieuw Liberaal Vlieland werd de grootste partij met 36,7 procent van de stemmen, goed voor 4 van de 9 zetels in de raad.

22 minuten geleden
Forum-lijsttrekker Dessing hoopt op tweede zetel in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Forum voor Democratie gaat ervan uit dat zijn zetel in de gemeenteraad van Amsterdam behouden blijft, en hoopt te groeien naar twee zetels. "We gaan onze ene zetel in Amsterdam zeker behouden, maar ik denk dat die tweede zetel echt wel realistisch is", zegt lijsttrekker Johan Dessing.

28 minuten geleden
Amsterdam komt donderdag pas met 100 procent uitslag verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt donderdag pas met een tussentijdse uitslag op basis van alle getelde stemmen van de gemeenteraadsverkiezingen. Het gaat dan om de getelde stemmen op partijniveau, laat een woordvoerder van de gemeente weten. De stemmen zijn dan een keer geteld.

37 minuten geleden
Schiermonnikoog weer eerste gemeente met verkiezingsuitslag

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Schiermonnikoog heeft opnieuw als eerste alle stemmen geteld bij een verkiezing. Bij de gemeenteraadsverkiezingen moesten op het Waddeneiland ditmaal 661 biljetten geteld worden.

38 minuten geleden
Exitpoll: partij De Mos grootste in Den Haag met 17 zetels

DEN HAAG (ANP) - De partij Hart voor Den Haag van Richard de Mos is met 17 zetels opnieuw de grootste geworden in Den Haag bij de gemeenteraadsverkiezingen. Dat meldt Ipsos in een exitpoll in opdracht van de NOS. Dat zijn 8 zetels meer dan in 2022.

57 minuten geleden
Opkomst in Rotterdam al hoger dan in 2022

ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag ligt hoger dan vier jaar geleden. Om 20.45 uur had 40 procent van de Rotterdammers gestemd.

1 uur geleden