Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD had over gedogen beter kunnen communiceren, vindt Wetzels

VVD had over gedogen beter kunnen communiceren, vindt Wetzels

NOORDWIJKERHOUT (ANP) - De communicatie vanuit de politieke VVD-top over het gedogen van een mogelijk kabinet met PVV, NSC en BBB had anders gekund, zegt VVD-partijvoorzitter Eric Wetzels tegen het ANP. Datzelfde geldt voor de spreidingswet voor de opvang van asielzoekers. Toch "merk je dat mensen achter Dilan staan", zei Wetzels, doelend op VVD-partijleider Dilan Yeşilgöz.

Volgens hem is er "ook begrip voor waar we nu staan en ook wel voor welke beslissingen zijn genomen. Alleen de communicatie had soms misschien wat anders gekund. Maar dat is achteraf en daarmee altijd makkelijk om te zeggen", zegt hij tijdens het congres in Noordwijkerhout.

Yeşilgöz maakte via de NOS bekend een nieuw kabinet van PVV, NSC en BBB alleen te willen gedogen. Dat was vlak voor het eerste gesprek dat de vier partijen voerden met informateur Ronald Plasterk.

Veel kritiek

Tijdens een ledenbijeenkomst in Utrecht kreeg ze daar veel kritiek op. Een deel van de liberalen vindt dat de partij een volwaardige regeringspartner moet worden, een ander deel vindt juist dat de VVD niet met PVV moet samenwerken, ook niet als gedoogpartner.

Nadat de fractie van de Tweede Kamer tegen de spreidingswet van de eigen staatssecretaris Eric van der Burg (Asielzaken) had gestemd, voelde Yeşilgöz zich genoodzaakt in een advertentie in landelijke dagbladen uit te leggen waarom de partij tegen heeft gestemd. Nadat de Eerste Kamer vóór de wet had gestemd, schreef Yeşilgöz een brief aan de leden.

Meer uit Politiek

Sjoerdsma weet niets van "schaduwdeal" naast akkoord met PRO

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) zegt niet op de hoogte te zijn van een "schaduwdeal" binnen de coalitie naast de overeenkomst met PRO over extra geld voor ontwikkelingshulp. Volgens ingewijden zou D66 het wetsvoorstel strafbaarstelling verheerlijking terrorisme gaan steunen in ruil voor steun van de VVD voor het akkoord met PRO.

10 uur geleden
Kabinet zint niet op alternatief voor AOW-plan, zegt Vijlbrief

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zal niet aandringen op een alternatief voor de snellere stijging van de AOW-leeftijd, een maatregel die onder druk van oppositie en vakbonden is geschrapt. Dat heeft minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) duidelijk gemaakt in een Kamerdebat over de ruzie tussen kabinet en bonden over de sociale zekerheid.

12 uur geleden
Ouwehand mist benodigde 'maximale energie' voor partijleiderschap

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand had niet meer de energie die nodig is om de Partij voor de Dieren te leiden, zei ze kort nadat ze die rol had overgedragen aan Christine Teunissen. Donderdag maakte Ouwehand bekend dat ze stopt als partijleider.

12 uur geleden
Partijen willen opheldering over 'schaduwdeal' van Sjoerdsma

DEN HAAG (ANP) - De oppositie wil opheldering over een "schaduwdeal" tussen de coalitiepartijen die zou zijn gesloten bij het akkoord over de begroting ontwikkelingssamenwerking met PRO. In ruil voor 380 miljoen euro extra voor minister Sjoerd Sjoerdsma zou diens partij D66 de wet gaan steunen die verheerlijking van terrorisme strafbaar stelt.

12 uur geleden
Jetten: eerst deal over sociale zekerheid, dan praten over geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil pas praten over aanpassing van de financiële afspraken uit het coalitieakkoord als er een inhoudelijke deal is met de sociale partners en de oppositie over de sociale zekerheid. Dat heeft minister-president Rob Jetten gezegd in een Kamerdebat over de botsing tussen kabinet en vakbonden over de voorgenomen bezuinigingen.

13 uur geleden
VVD botst met Kamer over bezuinigingen sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - De VVD is gebotst met zowel linkse als rechtse partijen over de bezuinigingen van het kabinet op de sociale zekerheid. VVD-Kamerlid Ingrid Michon-Derkzen betoogde dat de maatregelen op bijvoorbeeld de uitkering voor arbeidsongeschiktheid (WIA) eraan bijdragen dat meer mensen aan het werk gaan, maar dat stuitte op verzet bij verschillende partijen.

14 uur geleden
D66: alternatief voor bezuinigingen mag buiten sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is bereid te praten over bezuinigingen op andere terreinen dan de sociale zekerheid, als alternatief voor de ingrepen die het minderheidskabinet onder druk van de vakbonden van tafel heeft gehaald. Dat heeft Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis, na veel aandringen vanuit de oppositie, gezegd tijdens een Kamerdebat.

15 uur geleden