VVD: gevaarlijk risico om tweede prik alvast aan anderen te geven
DEN HAAG (ANP) - De VVD vindt dat het demissionaire kabinet "een bewust en een gevaarlijk risico" neemt om vaccins die bedoeld zijn als tweede prik alvast aan andere mensen te geven. Op die manier wil het kabinet op korte termijn meer mensen tegen het coronavirus inenten, vooral ouderen. Dat voorkomt dat de helft van de voorraad vaccins nu eerst op de plank blijft liggen voor de tweede prik.
VVD-Tweede Kamerlid Hayke Veldman wijst er tijdens een Kamerdebat op dat dit betekent dat de leveringen van de vaccins wel op tijd moeten zijn. Hij wil weten welk plan zorgminister Hugo de Jonge achter de hand heeft voor het geval de leveringen de komende weken niet op tijd komen of minder zijn dan verwacht.
Met een eerste prik zijn mensen al enigszins beschermd tegen het virus. Een tweede prik zorgt voor de beste bescherming volgens de fabrikanten Pfizer en Moderna. Ze geven aan dat dit na drie weken moet gebeuren, maar dit kan ook later volgens deskundigen.
Onder meer CDA, D66 en 50PLUS zijn ook niet gerust op het gewijzigde vaccinatieplan van het kabinet en willen opheldering van De Jonge. CDA-voorman Pieter Heerma wil ook weten hoeveel extra capaciteit dat de komende weken oplevert voor de vaccinatiecampagne.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma raadt D66, VVD en CDA aan een akkoord voor te bereiden dat de basis moet worden van een "stabiel kabinet". Dat schrijft hij in zijn eindverslag, dat hij maandag heeft gepresenteerd.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma komt maandag aan het eind van de middag al met zijn eindverslag, meldt het Bureau Kabinetsformatie. Hij had tot dinsdag de tijd om het stuk in te leveren. Woensdag debatteert de Tweede Kamer over het verslag.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD schuift in een volgende fase van de kabinetsformatie aan bij D66 en CDA om inhoudelijk te gaan onderhandelen. Dat zegt partijleider Dilan Yeşilgöz nadat ze samen met de fractievoorzitters van die twee partijen en informateur Sybrand Buma heeft gesproken.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA pleit in een concept voor nieuwe partijbeginselen tegen "antidemocratische krachten". De partij plaatst zichzelf net als eerder tegenover "extreemrechtse" politieke stromingen, die de samenleving "hun duistere ideologie van eigen-volk-eerst" zouden willen opleggen.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver zegt dat de formatie lijkt te koersen op een minderheidskabinet, zonder zijn partij GroenLinks-PvdA. Hij zei dit maandagochtend na afloop van zijn gesprek met informateur Sybrand Buma, maar maakte verder niet duidelijk waar hij de claim op baseerde.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66 en CDA gaan in de volgende informatieronde in gesprek met de VVD, verwachten meerdere ingewijden rond de formatie zondag in gesprekken met het ANP. Het is niet duidelijk of de onderhandelingen zullen gaan over de optie van een minderheidskabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig minister Roger van Boxtel (Grote Stedenbeleid, D66) en Cees Veerman (Landbouw, CDA) vinden dat de VVD moet aanschuiven bij D66 en CDA om te praten over een minderheidskabinet. Een meerderheidskabinet met deze drie partijen en GroenLinks-PvdA erbij zien de partijprominenten niet gebeuren, zeiden ze zondagmiddag bij Buitenhof.
1 dag geleden