Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD gaat ook van TikTok af

VVD gaat ook van TikTok af

DEN HAAG (ANP) - Net als rijksambtenaren gaat ook de VVD van TikTok af. De partij doet het sociale medium in de ban uit veiligheidsoverwegingen, meldt Tweede Kamerlid Queeny Rajkowski. Ze wijst op de risico's van de filmpjesapp, omdat TikTok wordt beheerd door Chinese ontwikkelaars. "Onze veiligheidsdiensten zien bij zulke apps een verhoogd risico op spionage. Daarom vinden wij het als politieke partij niet verstandig meer om TikTok te gebruiken", meldt ze. Andere fracties gaan er nog wel mee door, al dan niet beperkt.

Het kabinet riep onlangs rijksambtenaren op om TikTok niet meer op hun werktelefoon te hebben vanwege het moederbedrijf in China, omdat dit land een "offensief cyberprogramma tegen Nederland" heeft. Uiteindelijk wil staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Digitale Zaken) dat ambtenaren geen enkele applicatie meer hebben uit landen als China maar ook Iran en Rusland. Coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie zijn voor een verbod, zo gaven ze eerder dit jaar aan.

De app, die vooral bij jongeren populair is vanwege de korte filmpjes, is onlangs besproken in het Amerikaanse congres. Daar werd de topman van het bedrijf in de Verenigde Staten aan de tand gevoeld over de intenties en werkwijze. In veel landen bestaat de vrees dat gegevens van gebruikers worden ingezien door de Chinese overheid. Het bedrijf ontkent ten stelligste dat dit gebeurt.

Onbegrijpelijk

D66-Kamerlid Hind Dekker-Abdulaziz riep onlangs haar collega-parlementariërs op TikTok te weren van hun werktelefoons. Ze vindt het "onbegrijpelijk" dat parlementariërs nog steeds TikTok mogen gebruiken op hun telefoon, "omdat ook leden van de Eerste en Tweede Kamer met gevoelige overheidsinformatie werken". Ze heeft dit neergelegd bij het dagelijks bestuur van de Tweede Kamer. Het presidium zal hier nog over spreken, zeggen woordvoersters, maar het is volgens hen aan de fracties zelf om een besluit te nemen over risicovolle apps.

Andere partijen zoals BBB, SP en GroenLinks blijven vooralsnog TikTok inzetten. BBB laat weten dat "elke app potentiële risico's kent. Zolang er geen verbod op geldt, blijven wij deze platforms gebruiken om burgers te informeren over ons werk als volksvertegenwoordiger", meldt BBB-leider Caroline van der Plas, die de app persoonlijk niet gebruikt.

De SP blijft ook haar TikTok-account gebruiken en vindt het aan fractieleden zelf om te bepalen of ze de app gebruiken. Ook GroenLinks behoudt haar bedrijfsaccount, maar alle fractieleden hebben TikTok wel van hun telefoon gehaald, meldt een woordvoerster. JA21 heeft eveneens een account, maar dat is volgens een woordvoerder al maanden inactief vanwege de gevoeligheden.

Meer uit Politiek

Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

18 uur geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

18 uur geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

18 uur geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

20 uur geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

1 dag geleden
Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

1 dag geleden
Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

1 dag geleden