Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD-fractieleider Hermans wil niet met PVV in kabinet

VVD-fractieleider Hermans wil niet met PVV in kabinet

DEN HAAG (ANP) - VVD-fractieleider Sophie Hermans wil niet met de PVV gaan regeren. "Dat zie ik niet gebeuren. Want wij hebben daar eerder dingen over gezegd, daar is niks aan veranderd", zei ze in het programma Op1.

De asielvoorstellen van de PVV komen helemaal niet overeen met die van haar partij, verklaarde Hermans. "Hij wil uit Europa, er mag hier helemaal niemand meer naar toekomen." Bij eerdere verkiezingen sloot de VVD de PVV en FVD uit als partner.

PVV-leider Geert Wilders zei eerder op de avond tegen Nieuwsuur juist wel open te staan voor samenwerking met de VVD. "Mijn partij is er klaar voor", zei hij. "Wij zijn de partij bij uitstek die ervoor kan zorgen dat er een meerderheid ontstaat om die asielinstroom fors te beperken."

De voorkeur van Wilders gaat niet uit naar samenwerking met Rutte, "Maar de tijd dat wij partijen, personen op voorhand uitsluiten, moet voorbij zijn."

Meer uit Politiek

Kabinet haalt eigen doelstelling om regels te verminderen niet

DEN HAAG (ANP) - Vijfhonderd overbodige regels zouden voor de zomer van dit jaar geschrapt of vereenvoudigd worden. Die belofte deed toenmalig economieminister Vincent Karremans (VVD) in september vorig jaar. Het zijn er uiteindelijk iets meer dan vierhonderd geworden, meldt zijn opvolger Heleen Herbert (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.

20 uur geleden
Eerdmans stelt kabinet voor keuze tussen PRO en JA21

EDE (ANP) - JA21-leider Joost Eerdmans stelt het kabinet voor de keuze: verdere samenwerking met zijn eigen partij of met het linkse PRO. "Met beide blijven samenwerken gaat niet", zei Eerdmans op het congres van zijn partij in Ede.

2 dagen geleden
Jetten betreurt afgelasting delen Veteranendag vanwege de hitte

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft op Veteranendag in Den Haag het "zo erg" genoemd dat veteranen elkaar zaterdag niet als vanouds kunnen ontmoeten. Het programma van de traditionele dag is in verband met de hitte flink uitgekleed: het defilé en de bijbehorende manifestatie op het Malieveld zijn afgelast.

2 dagen geleden
Coronaverhoren met Grapperhaus, Van Dissel en Halsema

DEN HAAG (ANP) - Volgende week verschijnen onder anderen oud-justitieminister Ferd Grapperhaus, oud-RIVM-directeur Jaap van Dissel en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema voor de parlementaire enquêtecommissie corona. Van Dissel is er voor de tweede keer. Ook Grapperhaus wordt later nog een tweede keer verhoord.

3 dagen geleden
Stikstofuitstoot industrie en vervoer moet gehalveerd in 2035

DEN HAAG (ANP) - De stikstofuitstoot van industrie en vervoer moet in 2035 de helft lager zijn dan in 2019, zo staat in het stikstofplan van het kabinet. De stikstofuitstoot van de twee sectoren is de afgelopen jaren al hard gedaald, maar ze moeten nog een "extra stap zetten". Daarvoor trekt het kabinet eenmalig 250 miljoen euro uit.

3 dagen geleden
Meeste geld stikstofaanpak naar zone-aanpak en natuurherstel

DEN HAAG (ANP) - Het meeste geld uit de pot van 20 miljard euro voor de stikstofaanpak gaat naar de aanpak rondom natuurgebieden. Daar legt landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 9 miljard euro voor klaar. Er is 2,2 miljard euro voor het herstellen van natuur. Van Essen trekt 2,75 miljard euro uit voor boeren die vrijwillig stoppen.

3 dagen geleden
Kabinet: uiterlijk eind 2027 mag kleine stikstofuitstoot weer

DEN HAAG (ANP) - Uiterlijk eind volgend jaar moet het weer mogelijk zijn om bij projecten kleine hoeveelheden stikstof uit te stoten, aldus het kabinet. Nu ligt de grens vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is zo laag, dat in de praktijk altijd een vergunning nodig is voor uitstoot. Omdat daar geen ruimte voor is, kunnen ook projecten of evenementen met lage uitstoot nu niet doorgaan.

3 dagen geleden