
VVD en SP: energiebedrijven horen in Kamer over prijsverhoging
DEN HAAG (ANP) - VVD en SP willen dat de leiding van energieleveranciers Eneco, Greenchoice en Essent volgende week naar de Tweede Kamer komen om tijdens een hoorzitting uitleg te geven over hun besluit om de tariefverhoging niet uit te stellen.
"De energieleveranciers mogen zelf komen uitleggen in de Kamer waarom ze zich niet aan de regels houden", aldus Silvio Erkens (VVD) hierover op Twitter. Volgens Renske Leijten (SP) is het "hoog tijd dat de energiebedrijven die hun tarieven onwettig verhogen naar de Kamer komen".
De bedrijven hebben zich niet gehouden aan de wettelijke termijn van dertig dagen voor het informeren van hun klanten over aanstaande tariefwijzigingen. Ondanks kritiek hebben de bedrijven laten weten zaterdag hun tarief te verhogen. Zij menen dat zij de regels hebben gevolgd.
De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft de energieleveranciers dinsdag per brief laten weten dat zij tariefverhogingen dertig dagen van tevoren moeten aankondigen, maar de bedrijven leggen dit dus naast zich neer. De ACM beraadt zich inmiddels op vervolgstappen als de ondernemingen hun plannen doorzetten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Voor ouderen die niet meer zelfstandig thuis kunnen of willen wonen, maar nog te goed zijn voor verblijf in een verpleeghuis, kan een nieuwe woonvorm komen. Het demissionaire kabinet koerst op moderne verzorgingshuizen waarin ouderen zelfstandig, maar wel beschut en veilig kunnen wonen, meldt staatssecretaris Nicki Pouw-Verweij (Volksgezondheid, BBB) woensdag in een brief aan de Tweede Kamer. Geld dat daarvoor gereserveerd is, blijkt volgens haar voldoende om de plannen uit te kunnen voeren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De miljoenennota bevat nauwelijks structurele maatregelen om de woningbouwopgave vlot te trekken, vindt NEPROM. Volgens de brancheorganisatie van projectontwikkelaars komt dat doordat het kabinet demissionair is en "scherpe keuzes politiek moeilijk liggen". "Maar woningzoekenden hebben daar geen boodschap aan: er is nu actie nodig."
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof wil zich bescheiden opstellen als blijkt dat de Tweede Kamer de zojuist gepresenteerde miljoenennota van zijn kabinet wil aanpassen. Partijleider Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA heeft geopperd dat partijen na de verkiezingen een akkoord hierover moeten sluiten.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielministers David van Weel (VVD) en Mona Keijzer (BBB) gaan ondanks meerdere waarschuwingen van de Algemene Rekenkamer door met flinke bezuinigingen op de asielopvang in 2027. In dat jaar hebben de demissionaire ministers daarvoor 922 miljoen euro gereserveerd, een flinke daling ten opzichte van de 4,2 miljard euro die voor 2026 is begroot. Dat terwijl het ministerie verwacht dat het aantal asielzoekers dat wordt opgevangen juist stijgt in 2027.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair landbouwminister Femke Wiersma wil voor industrie, mobiliteit en landbouw een "streefwaarde" aan stikstofreductie in 2030 vast leggen. Hoe hoog dit percentage moet zijn, kan de BBB-minister op Prinsjesdag nog niet zeggen. Ze gaat erover in gesprek met de sectoren zelf.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond reageert kritisch op de miljoenennota, waaruit naar voren komt dat huurders niet worden gecompenseerd voor hogere woonlasten. Weliswaar komen meer mensen volgend jaar in aanmerking voor huurtoeslag, maar die toeslag dekt volgens de belangenvereniging maar een deel van de gestegen huren.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat het kabinet opnieuw niet heeft gekozen voor "een stabiele meerjarige begroting voor asielopvang is een gemiste kans", stelt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) in een reactie op de miljoenennota. "Stabiele financiering is een absolute voorwaarde om rust en menselijkheid in de asielopvang te krijgen en jaarlijks een miljard te besparen", aldus de organisatie.
16 uur geleden