Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD en PVV willen snel extra plekken voor 'criminele kopstukken'

VVD en PVV willen snel extra plekken voor 'criminele kopstukken'

DEN HAAG (ANP) - VVD en PVV willen dat in Vught snel acht extra cellen komen voor de zwaarste criminelen. Een leegstaand complex in Vught kan op korte termijn worden verbouwd, zodat volgens beide fracties relatief snel extra celcapaciteit met de zwaarst mogelijke beveiliging kan worden gerealiseerd. In Vught is al een Extra Beveiligde Inrichting (EBI).

VVD-Kamerlid Ulysse Ellian heeft tijdens de begrotingsbehandeling van Justitie en Veiligheid, mede namens de PVV, zowel een wijzigingsvoorstel (amendement) als een motie ingediend. Beide zijn door demissionair minister Franc Weerwind (Rechtsbescherming) ontraden.

Het bij elkaar plaatsen van "criminele kopstukken" leidt volgens Ellian tot "onaanvaardbare veiligheidsrisico's" voor gedetineerden, personeel en de samenleving. Extra capaciteit is hard nodig omdat ingebruikname van het Justitieel Complex Vlissingen is vertraagd, zei Ellian. Samen met de "verwachte hoge instroom van veroordeelde criminele kopstukken levert dit een acuut probleem op".

30 miljoen

Weerwind erkent weliswaar het belang van spreiding van topcriminelen, maar meent dat zijn plan om in Sittard zeventien plekken voor deze gedetineerden met een hoog risico te realiseren voorlopig voldoende is. Dat plan heeft de minister vorige week bekendgemaakt.

Voor de verbouwing in Vught is 30 miljoen euro nodig. Via een begrotingswijziging willen VVD en PVV alvast 2 miljoen euro voor dit jaar regelen. Via de motie willen de fracties voor structurele dekking zorgen. Het gaat om jaarlijks 2 miljoen euro tot 2039.

Het kabinet moet een amendement uitvoeren, maar kan een motie terzijde leggen.

Meer uit Politiek

Van Weel ontbiedt ambassadeur Iran om geweld tegen demonstranten

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om het gewelddadig optreden tegen demonstranten door het streng-islamitische regime. Dat meldt de demissionaire VVD-bewindsman op X.

1 uur geleden
Van Weel spreekt met Venezolaanse interim-president Rodríguez

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) heeft gesproken met interim-president Delcy Rodríguez van Venezuela. Dat laat de VVD-bewindsman weten op X. Rodríguez leidt het Zuid-Amerikaanse land sinds Amerikaanse militairen eerder deze maand de autoritaire leider Nicolás Maduro gevangennamen. Zij was eerder vicepresident.

14 uur geleden
Zoektocht naar steun voor minderheidscoalitie begint

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA gaan dinsdagmiddag op zoek naar steun voor hun beoogde minderheidskabinet. Als eerste zijn vijf kleinere fracties uitgenodigd om langs te komen bij informateur Rianne Letschert, Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA).

18 uur geleden
Veehouders bij kwetsbare natuur krijgen eerder geld om te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Veehouders binnen een kilometer van overbelaste natuurgebieden krijgen met voorrang subsidie als ze willen stoppen. Voor hen geldt 'first come, first serve', staat in de uitkoopregeling die demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) maandag heeft gepubliceerd voor reacties. Andere veehouders komen later in aanmerking als er nog geld is.

1 dag geleden
Schoof steunt protest Iran en roept regime op geweld te stoppen

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet steunt de demonstranten in Iran. "Het regime in Iran slaat met keiharde hand elke vorm van protest neer. Met vele doden tot gevolg. De moedige mannen en vrouwen op de straten van Iraanse steden verdienen onze steun", twitterde premier Dick Schoof maandag.

1 dag geleden
VVD-jongeren hekelen eigen partij en prijzen premier van België

DEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.

2 dagen geleden
Kabinet kijkt 'welwillend' naar mogelijke NAVO-missie Groenland

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kijkt "welwillend" naar deelname aan een eventuele NAVO-missie bij Groenland, zegt demissionair defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) in het programma Café Kockelmann. Concrete plannen daarvoor liggen er nog niet, benadrukte hij.

3 dagen geleden