Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD en D66 willen meldpunt om vrouwenmoorden te voorkomen

VVD en D66 willen meldpunt om vrouwenmoorden te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - VVD en D66 stellen een meldpunt voor waar mensen op ieder uur van iedere dag terechtkunnen met signalen over vrouwen die mogelijk het risico lopen vermoord te worden. Dat bevestigt een woordvoerder van D66 na een bericht van RTL Nieuws. Gezien de inbreng van andere partijen in eerdere debatten rekenen zij op steun van een ruime Kamermeerderheid.

De liberale partijen denken dat met zo'n meldpunt het aantal moorden op vrouwen, ook wel femicide genoemd, kan worden teruggedrongen. Tussen 2018 en 2022 kwamen 217 vrouwen en meisjes door geweld om het leven. In vier op de vijf gevallen was de dader iemand uit huiselijke kring. Bij mannen die worden omgebracht, is dat slechts 15 procent.

Veel van deze moorden, gepleegd uit bijvoorbeeld jaloezie of eerwraak, komen volgens VVD en D66 niet onverwacht. Vaak hebben mensen uit de omgeving al langer zorgen, maar kunnen zij daar nergens mee terecht. Daarom willen de partijen een "laagdrempelig" meldpunt, zoals een telefoonnummer of chatfunctie, dat altijd bereikbaar is. De signalen die daar binnenkomen moeten op een centrale plek worden verzameld en beoordeeld door deskundigen.

"In ons land wordt een op de acht dagen een vrouw vermoord", zegt D66-Kamerlid Hanneke van der Werf. "We mogen ons kop niet in het zand steken voor zo'n groot probleem. Er is snel een laagdrempelig meldpunt nodig waar eerste signalen gemeld kunnen worden en waar professionals zitten die kunnen bepalen welke actie nodig is."

Hoe het meldpunt er precies uit komt te zien en waar het wordt ondergebracht, laten de partijen aan het kabinet. Over de kosten en waar die van betaald moeten worden, zeggen zij nog niets.

Meer uit Politiek

CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

15 uur geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

16 uur geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariƫr Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

16 uur geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

1 dag geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

2 dagen geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

2 dagen geleden