Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD en D66 willen kind bij geboorte al lid van bibliotheek maken

VVD en D66 willen kind bij geboorte al lid van bibliotheek maken

DEN HAAG (ANP) - Ieder kind moet bij geboorte automatisch lid worden van de bibliotheek in zijn of haar woonplaats, vinden D66 en VVD. De partijen willen daarmee bevorderen dat meer kinderen gaan lezen of voorgelezen worden door hun ouders, bevestigen de partijen na berichtgeving van RTL Nieuws.

Het is niet goed gesteld met het lezen en schrijven, en daarom moet er alles aan worden gedaan om het niveau te verbeteren. De bieb is gratis voor kinderen tot 18 jaar, maar toch is dat volgens de partijen niet voldoende. Als ouders bij de inschrijving van hun baby bij de gemeente meteen een bibliotheekpas meekrijgen, verlaagt dat de drempel om gebruik te maken van deze voorziening. Bovendien is de maatregel volgens de partijen gratis en eenvoudig in te voeren.

Ongeveer een op de drie kinderen kan nog niet goed genoeg lezen en schrijven als ze van school komen. Laaggeletterdheid kan problemen opleveren, omdat mensen niet goed kunnen meekomen in de maatschappij waar veel afhangt van het lezen van teksten. Ongeveer 2,5 miljoen mensen hebben moeite met lezen en rekenen.

Investering

Het kabinet investeert de komende jaren ook tientallen miljoenen euro extra in bibliotheken. Zo worden gemeenten verplicht om een volwaardige bibliotheek te hebben. Een wijziging van de wet hiertoe is in voorbereiding en moet in 2026 ingaan.

De Tweede Kamer praat dinsdag over laaggeletterdheid.

Meer uit Politiek

Minister Van den Brink vergroot kans op asiel voor Soedanezen

DEN HAAG (ANP) - Soedanese vluchtelingen die zich melden in Nederland maken door een wijziging in het beleid meer kans op asiel, meldt minister Bart van den Brink (Asiel, CDA) in een Kamerbrief. Inwoners uit zes regio's in het in oorlog verkerende Afrikaanse land konden al langer asiel aanvragen met het argument dat ze risico lopen op willekeurig geweld. Dat wordt uitgebreid naar heel Soedan. Ook komen bepaalde specifieke groepen sneller in aanmerking voor een vluchtelingenstatus.

2 uur geleden
Steun in Tweede Kamer voor extra traumahelikopter vliegveld Teuge

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer staat achter het plan om een extra traumahelikopter in te zetten bij het Gelderse vliegveld Teuge. Dat melden initiatiefnemers VVD en BBB na berichtgeving van RTL Nieuws. De partijen hadden dit plan al langer, en zijn er nu naar eigen zeggen in geslaagd om de benodigde 15 miljoen euro vrij te maken op de begroting.

6 uur geleden
DENK dient wetsvoorstel in tegen discriminatie bij sollicitaties

DEN HAAG (ANP) - DENK stelt een initiatiefwet voor die discriminatie bij sollicitaties tegen moet gaan. Eerder sneuvelde een vergelijkbaar voorstel van voormalig minister Karien van Gennip (Sociale Zaken, CDA) in de Eerste Kamer, omdat de VVD zorgen had over de uitvoerbaarheid en regeldruk. Kamerlid Doğukan Ergin dient een nieuwe versie in van dat plan waarin hij die zorgen heeft geprobeerd weg te nemen.

6 uur geleden
Lokale lijsttrekkers zien achteruitgang kwaliteit gemeenteraad

DEN HAAG (ANP) - Lokale lijsttrekkers zien de kwaliteit van de gemeenteraad achteruitgaan. Dat werd duidelijk tijdens een debat met zes lijsttrekkers in Nieuwspoort, in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart. "If you pay peanuts, you get monkeys", zei Richard de Mos van Hart voor Den Haag daarover.

19 uur geleden
Kabinet werkt voorlopig geen wetgeving over pensioenleeftijd uit

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat voorlopig geen wetgeving uitwerken om de pensioenleeftijd sneller te laten oplopen. Ministers hebben maandag in een gesprek met vakbonden FNV, CNV en VCP aangeboden om dit voorstel "in de ijskast" te zetten, zeiden de bonden na afloop.

20 uur geleden
Nederland praat met Fransen over samenwerking op kernwapengebied

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in op de uitnodiging van Frankrijk om te praten over nauwere samenwerking op het gebied van nucleaire bewapening. Dat schrijven de ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer.

22 uur geleden
Berendsen: repatriëren uit Midden-Oosten kan momenteel niet

DEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.

1 dag geleden