Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD en D66: snel om tafel met andere partijen

VVD en D66: snel om tafel met andere partijen

DEN HAAG (ANP) - VVD en D66 willen snel weer met andere partijen om de tafel om tot een nieuwe regeringscoalitie te komen. Dat hebben de partijleiders Mark Rutte en Sigrid Kaag gezegd na overleg met informateur Mariëtte Hamer.

De twee grootste partijen in de Tweede Kamer hebben de afgelopen weken gewerkt aan een document dat Kaag nu omschrijft als "een aanzet voor een opzet voor een regeerakkoord". Mede aan de hand daarvan wordt gekeken welke partijen kunnen aansluiten.

Rutte noch Kaag wil iets kwijt over de inhoud van het document. "Ik kan alleen zeggen dat iedereen er snel uit wil komen en dat ik daar goede hoop op heb", aldus de demissionaire premier. Hij hoopt "binnenkort" ook met andere partijen te overleggen. Maar wanneer en in welke opzet, dat laat hij aan de informateur.

Goede energie

"We hebben denk ik allemaal haast", zegt Kaag. Zij stelt vast dat de partijen met "goede energie" uit de zomerstop zijn gekomen. "Iedereen is heel serieus dat we een doorbraak moeten willen bereiken."

De betrokken partijen lijken evenwel dezelfde stellingen te hebben betrokken als voor de zomerpauze. D66 wil nog altijd een zo progressief mogelijke coalitie, zonder de ChristenUnie en met zowel PvdA als GroenLinks. Maar de VVD wil er hooguit een van de twee linkse partijen bij hebben en zou het liefst nog de huidige coalitie met CDA, D66 en ChristenUnie voortzetten.

PvdA en GroenLinks zelf zijn evenmin van gedachte veranderd. Zij blijven erbij dat zij alleen samen in een kabinet willen, en schuiven ook samen aan bij een gesprek met informateur Hamer, dat waarschijnlijk dinsdagmiddag wordt gehouden.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

20 uur geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

22 uur geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

23 uur geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

1 dag geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

1 dag geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

1 dag geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

1 dag geleden