Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD en D66 leggen zich neer bij beperkte verruiming embryowet

VVD en D66 leggen zich neer bij beperkte verruiming embryowet

DEN HAAG (ANP) - VVD en D66 leggen zich met tegenzin neer bij een zeer beperkte verruiming van de embryowet. De regeringspartijen willen eigenlijk verder gaan, maar houden zich aan het regeerakkoord. "Op sommige terreinen moet je water bij de wijn doen", verklaarde Pia Dijkstra (D66) tijdens het debat in de Tweede Kamer.

Het wetsvoorstel maakt het mogelijk om een geslachtskeuze te maken als er risico bestaat op twee ernstige erfelijke ziektes (een oogaandoening en borstkanker). Onder meer GroenLinks en PvdA willen dat er meer ziektes onder de wet gaan vallen. "Ik was graag een stap verder gegaan, maar er zijn afspraken gemaakt in het regeerakkoord en daar houd ik me aan", zei Ockje Tellegen van de VVD.

Meer onderzoek met embryo's wil het kabinet ook niet. Een voorstel van de PvdA om dat uit te breiden, krijgt ook geen steun van de VVD en D66. "Helaas", zei Dijkstra. "Dat je met deze partijen stappen kunt zetten, vind ik al heel wat."

Medische ethiek

Medische ethiek was een van de grote en gevoeligste geschilpunten bij de vorming van dit kabinet. De liberale partijen VVD en D66 staan daarbij tegenover het christelijke CDA en ChristenUnie.

Het wetsvoorstel van het kabinet kan rekenen op een ruime meerderheid.

Meer uit Politiek

Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

4 uur geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

7 uur geleden
D66, VVD en GL-PvdA willen via wet gratis laptops voor leerlingen

DEN HAAG (ANP) - D66, VVD en GroenLinks-PvdA (binnenkort PRO) willen dat scholen laptops of tablets kunnen kopen voor hun leerlingen. Zij vragen staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs, VVD) of dit kan worden verankerd in de wet waarmee leerlingen momenteel al gratis schoolboeken krijgen.

7 uur geleden
Sjoerdsma trekt boetekleed aan na 'onhandigheid' over UNRWA

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) trekt het boetekleed aan, omdat hij "onhandig" heeft geopereerd bij het herstellen van de relatie met de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA. "Er zijn dingen niet goed gegaan", erkende hij donderdag in de Tweede Kamer.

9 uur geleden
Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

1 dag geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

1 dag geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

1 dag geleden