VVD en CDA blijven stil na nieuw formatieoverleg
DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Mark Rutte en CDA-voorman Wopke Hoekstra wilden maandag na nieuw formatieoverleg wederom niets zeggen over de inhoud. Er heerst al weken radiostilte omdat "alles wat we er nu in het openbaar over zeggen totaal niet helpt om een kabinet dichterbij te brengen", aldus Rutte na afloop.
Eerder op de dag sprak informateur Mariëtte Hamer met Lilianne Ploumen (PvdA) en Jesse Klaver (GroenLinks). Zij lieten na hun gesprek weten wel eens duidelijkheid te willen van VVD en CDA, die zich verzetten tegen een nieuwe regering met de twee linkse partijen. Zij willen graag met de ChristenUnie praten, maar dat ziet D66 niet zitten.
PvdA en GroenLinks hebben laten weten alleen maar samen te willen onderhandelen over kabinetsdeelname. Ze kregen daarvoor afgelopen zaterdag groen licht van hun leden. D66 wil een zo "progressief mogelijk kabinet" vormen en wil met beide linkse partijen gaan onderhandelen.
De verkiezingen waren ruim vijf maanden geleden. Wanneer Hamer met haar eindverslag komt is nog niet duidelijk. In de Kamer groeit ook het ongeduld over de trage gang van zaken. Tijdens het reces schreven VVD en D66 een document dat een aanzet kan zijn voor een mogelijk regeerakkoord. GroenLinks en PvdA zagen hierin wel aanknopingspunten om verder te praten, de ChristenUnie zag er weinig in.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is positief over de aanpassingen van het belastingplan waarmee het kabinet dinsdag is gekomen. Wel blijft de oppositiepartij vragen houden over de plannen voor de vermogenswinstbelasting box 3, zegt fractieleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat meer gemeenten gft-afval gaan scheiden. Dat is al verplicht, maar minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) wil uitzonderingen op die plicht schrappen uit de wet, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. Het is een van de maatregelen die ze voorstelt om afvalstromen landelijk meer op elkaar te laten lijken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt voor om tientallen miljoenen uit te geven aan onder meer politie, OM en plannen rond AI. Daarmee wil het tegemoetkomen aan wensen uit de oppositie. Ministers Eelco Heinen (VVD) en Eelco Eerenberg (D66) van Financiën noemen in hun brief de Groep Markuszower en 50PLUS als het om veiligheid gaat, en Volt als het om AI gaat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat de invoering van een nieuw stelsel voor vermogensbelasting met een jaar wordt uitgesteld, kost de schatkist naar verwachting miljarden. Dat verwacht staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën). Hoeveel het exact gaat kosten, wordt later dinsdag bekend.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat extra investeren in koopkracht en veiligheid, in de hoop daarmee steun te kunnen krijgen van zowel linkse als rechtse partijen voor het belastingplan. Dat zei premier Rob Jetten na een extra ministerraad, waarin de aangepaste plannen formeel zijn vastgesteld. Nu zitten er volgens de premier "voor links en rechts heel mooie elementen" in het belastingplan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verwacht nog steeds dat de Tweede Kamer het belastingplan gaat steunen. "In de Tweede Kamer heb ik er alle vertrouwen in dat ik daar een meerderheid heb", zei minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) dinsdag voor aanvang van een extra ministerraad.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister en vicepremier Bart van den Brink houdt vol dat er "gewoon een heel goed belastingplan" ligt. Tegelijkertijd erkent hij dat er nog geen deal met de oppositie is waarmee steun voor het belastingplan in het parlement verzekerd is.
5 uur geleden