Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD en CDA blijven stil na nieuw formatieoverleg

VVD en CDA blijven stil na nieuw formatieoverleg

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Mark Rutte en CDA-voorman Wopke Hoekstra wilden maandag na nieuw formatieoverleg wederom niets zeggen over de inhoud. Er heerst al weken radiostilte omdat "alles wat we er nu in het openbaar over zeggen totaal niet helpt om een kabinet dichterbij te brengen", aldus Rutte na afloop.

Eerder op de dag sprak informateur Mariëtte Hamer met Lilianne Ploumen (PvdA) en Jesse Klaver (GroenLinks). Zij lieten na hun gesprek weten wel eens duidelijkheid te willen van VVD en CDA, die zich verzetten tegen een nieuwe regering met de twee linkse partijen. Zij willen graag met de ChristenUnie praten, maar dat ziet D66 niet zitten.

PvdA en GroenLinks hebben laten weten alleen maar samen te willen onderhandelen over kabinetsdeelname. Ze kregen daarvoor afgelopen zaterdag groen licht van hun leden. D66 wil een zo "progressief mogelijk kabinet" vormen en wil met beide linkse partijen gaan onderhandelen.

De verkiezingen waren ruim vijf maanden geleden. Wanneer Hamer met haar eindverslag komt is nog niet duidelijk. In de Kamer groeit ook het ongeduld over de trage gang van zaken. Tijdens het reces schreven VVD en D66 een document dat een aanzet kan zijn voor een mogelijk regeerakkoord. GroenLinks en PvdA zagen hierin wel aanknopingspunten om verder te praten, de ChristenUnie zag er weinig in.

Meer uit Politiek

Karremans noemt Belgisch tolvignet teleurstellend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans is teleurgesteld dat België doorgaat met de invoering van een tolvignet. De minister van Infrastructuur is gisteren door zijn Vlaamse collega geïnformeerd dat het besluit voorligt in de ministerraad bij de zuiderburen.

1 uur geleden
Sjoerdsma vreest meer honger als strijd Iran en VS doorgaat

SHANGHAI (ANP) - Opnieuw is de strijd opgelaaid tussen de Verenigde Staten en Iran. "Dat er nu weer gevechten zijn is ontzettend zorgelijk", aldus minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66). Hij vreest meer honger en vluchtelingen.

18 uur geleden
Karremans wil dat luchtvaartmaatschappijen boetes kunnen opleggen

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen moeten boetes kunnen opleggen aan passagiers die zich misdragen, vindt het kabinet. Het is een van de plannen die minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) in een Kamerbrief voorstelt om wangedrag in vliegtuigen tegen te gaan. Als de boetes er komen naast strafrechtelijke vervolging, zou dat als "extra afschrikking" kunnen werken.

21 uur geleden
Heinen noemt Spaans voorstel eurobonds eentje voor 'de kattenbak'

BRUSSEL (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën) noemt een Spaans voorstel voor meer eurobonds er een "voor de kattenbak". Dat zei hij voorafgaand aan de vergadering van ministers van Financiën van de eurolanden.

21 uur geleden
Voorlopig geen onomkeerbare stappen in maatwerkafspraken Tata

DEN HAAG (ANP) - De Rijksoverheid zet de komende tijd "geen onomkeerbare stappen" in het traject om afspraken te maken met Tata Steel om te verduurzamen in ruil voor overheidssubsidies. Dat schrijven de betrokken bewindspersonen in een Kamerbrief nadat blijkt dat het OM de staalfabrikant strafrechtelijk vervolgt vanwege luchtvervuiling.

1 dag geleden
Keijzer in ongevraagd slotwoord: rechtsstaat faalde in coronatijd

DEN HAAG (ANP) - Oud-staatssecretaris Mona Keijzer vindt dat in de coronaperiode "de democratische rechtsstaat gefaald heeft". Dat zei ze uit eigen beweging aan het einde van haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona. Commissievoorzitter Daan de Kort wilde haar eigenlijk geen gelegenheid geven voor een slotwoord, maar daar trok zij zich niets van aan.

1 dag geleden
Nauwer samenwerken moet kind in onveilige situatie beter helpen

DEN HAAG (ANP) - Een breed scala aan instanties die zich bezighouden met de veiligheid van kinderen en gezinnen gaan meer met elkaar samenwerken. Op die manier moeten kinderen in een onveilige (thuis)situatie beter geholpen kunnen worden. Over de intensievere samenwerking zijn afspraken gemaakt door onder andere jeugdzorginstellingen, Veilig Thuis, gemeenten en de rijksoverheid.

1 dag geleden