Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD en CDA blijven stil na nieuw formatieoverleg

VVD en CDA blijven stil na nieuw formatieoverleg

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Mark Rutte en CDA-voorman Wopke Hoekstra wilden maandag na nieuw formatieoverleg wederom niets zeggen over de inhoud. Er heerst al weken radiostilte omdat "alles wat we er nu in het openbaar over zeggen totaal niet helpt om een kabinet dichterbij te brengen", aldus Rutte na afloop.

Eerder op de dag sprak informateur Mariëtte Hamer met Lilianne Ploumen (PvdA) en Jesse Klaver (GroenLinks). Zij lieten na hun gesprek weten wel eens duidelijkheid te willen van VVD en CDA, die zich verzetten tegen een nieuwe regering met de twee linkse partijen. Zij willen graag met de ChristenUnie praten, maar dat ziet D66 niet zitten.

PvdA en GroenLinks hebben laten weten alleen maar samen te willen onderhandelen over kabinetsdeelname. Ze kregen daarvoor afgelopen zaterdag groen licht van hun leden. D66 wil een zo "progressief mogelijk kabinet" vormen en wil met beide linkse partijen gaan onderhandelen.

De verkiezingen waren ruim vijf maanden geleden. Wanneer Hamer met haar eindverslag komt is nog niet duidelijk. In de Kamer groeit ook het ongeduld over de trage gang van zaken. Tijdens het reces schreven VVD en D66 een document dat een aanzet kan zijn voor een mogelijk regeerakkoord. GroenLinks en PvdA zagen hierin wel aanknopingspunten om verder te praten, de ChristenUnie zag er weinig in.

Meer uit Politiek

Nog geen deal begroting, coalitieleiders spreken maandag verder

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA zijn na ruim vijftien uur onderhandelen over de begroting het nog niet eens geworden over de begroting voor volgend jaar. Het overleg wordt volgens een woordvoerder van Financiën maandagochtend om 09.00 uur voortgezet.

7 uur geleden
Leiders coalitie praten al bijna veertien uur over begroting

DEN HAAG (ANP) - De leiders van D66, VVD en CDA praten zondag al bijna veertien uur op het ministerie van Financiën over de begroting van volgend jaar. De begroting moet dinsdag bij de Raad van State liggen zodat die voldoende tijd heeft om het van advies te voorzien voor Prinsjesdag.

10 uur geleden
Paul Rosenmöller (PRO) verlaat volgend jaar de politiek

DEN HAAG (ANP) - Paul Rosenmöller van PRO verlaat volgend jaar mei de politiek. Dan wordt een nieuwe Eerste Kamer gekozen, waar hij op dit moment fractievoorzitter is van de partij die is voortgekomen uit GroenLinks en PvdA.

18 uur geleden
Coalitie praat weer over begroting van volgend jaar

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën overleggen de leiders van de drie coalitiepartijen sinds 10.00 uur weer over de begroting van volgend jaar. Rob Jetten (D66), Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA) moeten het eens zien te worden over de koers.

22 uur geleden
Belangenclub ExpEx: excuses misstanden jeugdzorg zijn een begin

AMSTERDAM (ANP) - ExpEx, het platform van mensen die ervaring hebben met gesloten jeugdzorg, is op zich blij met de excuses van minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) voor misstanden in de gesloten jeugdzorg. Maar ze zet er ook een kanttekening bij.

1 dag geleden
Minister biedt excuses aan voor misstanden in gesloten jeugdzorg

EDE (ANP) - Minister Mirjam Sterk (Langdurige Zorg) heeft zaterdagmiddag haar excuses aangeboden voor misstanden in de gesloten jeugdzorg en justitiële jeugdinstellingen. "Het spijt ons dat we niet hebben kunnen zorgen voor een veilige plek en goede zorg", sprak ze uit in een zaal met slachtoffers, familieleden, vrienden en nabestaanden in het Akoesticum in Ede. Dat zei ze namens de ministeries van Volksgezondheid en Justitie, Jeugdzorg Nederland en de Vereniging Nederlandse Gemeenten.

1 dag geleden
Coalitiepartijen onderhandelen zondag verder over begroting

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA onderhandelen zondag verder over de begroting die nog gemaakt moet worden. Vrijdag werd tot in het begin van de avond ook gesproken, maar de partijen zijn er na een paar avonden onderhandelen nog niet uit.

2 dagen geleden