Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD dringt aan op maatregelen tegen drugspost

VVD dringt aan op maatregelen tegen drugspost

DEN HAAG (ANP) - Drugs worden niet alleen via havens maar ook steeds vaker via briefpost verspreid. De VVD wil dat het kabinet maatregelen neemt om dit tegen te gaan. Een motie die hiertoe oproept wordt volgens de rechtse coalitiepartij gesteund door een ruime meerderheid in de Tweede Kamer.

Ingrid Michon (VVD) vraagt ministers Dilan Yeşilgöz (Justitie en Veiligheid) en Micky Adriaansens (Economische Zaken) om binnen zes maanden met een plan te komen. Daarin moet staan hoe "ongebruikelijke verzendingen" beter kunnen worden ontdekt en gemeld. Het Kamerlid wil ook dat postbedrijven jaarlijks bekend gaan maken hoeveel drugs ze in beslag hebben genomen. Ze wil bovendien dat medewerkers weerbaarder worden gemaakt. Het plan kan volgens Michon worden ingevoerd als het kabinet de Postwet verandert.

De douane heeft vorig jaar 27.000 keer drugs ontdekt in uitgaande post, een flinke stijging ten opzichte van de 15.500 keer die in 2021 werd genoteerd, maakte ze eerder dit jaar bekend. Xtc of MDMA (de grondstof voor xtc) werden het meest onderschept. De Verenigde Staten en Australië waren populaire bestemmingen van de drugspost. Post- en pakketbedrijven faciliteren hierdoor "ongewild georganiseerde drugscriminaliteit", zegt Michon.

Controle

Een van de oorzaken van de toename van onderschepte drugspost is volgens de douane dat ze hier meer op is gaan controleren. Smokkelaars verkiezen bovendien briefpost vaker boven pakketpost omdat ze dan beter anoniem kunnen blijven.

De motie zal donderdagochtend worden ingediend bij een kort debat over georganiseerde criminaliteit.

Meer uit Politiek

Jetten hoopt stikstofcrisis met 'frisse blik' op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.

7 uur geleden
Na Den Haag, Nijmegen en Rotterdam FVD ook geboycot in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.

8 uur geleden
FME-voorman Theo Henrar wordt tijdelijk voorzitter VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.

9 uur geleden
Jaimi van Essen, wethouder in Deventer, minister van Landbouw

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.

13 uur geleden
Nathalie van Berkel voor D66 staatssecretaris op Financiën

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.

13 uur geleden
D66'er Stientje van Veldhoven naar Klimaat en Groene Groei

DEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.

13 uur geleden
D66-senator Aerdts wordt staatssecretaris digitale economie

DEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.

14 uur geleden