
VVD, D66 en CDA donderdag weer met Remkes om tafel
DEN HAAG (ANP) - De leiders van VVD, D66 en CDA praten donderdag aan het begin van de middag weer met informateur Johan Remkes. De partijen voerden intern beraad nadat een doorbraak in zicht bleek. Bij D66 duurt het fractieoverleg echter langer dan bij de andere twee partijen. Daardoor is besloten pas donderdag weer met elkaar om tafel te gaan.
Volgens ingewijden worden kabinetsonderhandelingen tussen de oude coalitiepartijen (VVD, D66, CDA en ChristenUnie) besproken. Naar verluidt gaan de fracties van VVD en CDA hierin mee, maar is het aan D66 om hierover nog een besluit te nemen. Verder regeren met die combinatie van partijen was eerst uitgesloten door D66.
Bronnen zeiden woensdagavond dat tijdens de overleggen van VVD en CDA het over één optie is gegaan. Welke dit is, zeiden ze niet. Ook is niet bekend wat tijdens de overleggen precies is besloten.
Overleg
Remkes ontving woensdag negen politiek leiders: de zes leiders van partijen uit het brede midden (naast VVD, D66 en CDA ook ChristenUnie, GroenLinks en PvdA), en SGP, Volt en Liane den Haan. Na uren overleg vertrokken de kleinere partijen en bleven VVD, D66 en CDA over. Zij overlegden eerder een weekeinde lang met Remkes op een landgoed in Hilversum. De opdracht van Remkes luidt "of en hoe" er uit een combinatie van die partijen een minderheidskabinet te vormen is.
Eerder waarschuwde Remkes al dat een "traditionele" minderheidscoalitie momenteel geen optie is. Alle meerderheidsvarianten leken daarvoor door de opgeworpen blokkades ook dood te lopen, maar nu lijken onderhandelingen tussen de vier partijen van het kabinet-Rutte III toch mogelijk. De 'zespartijenvariant', met VVD, D66, CDA, PvdA, GroenLinks én de ChristenUnie zou ook besproken zijn, maar volgens betrokkenen is de optie van de vier oud-coalitiepartijen nu de enige die over is.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het CDA wil dat Nederland zich aansluit bij diplomatieke stappen van andere landen richting een erkenning van Palestina. Tweede Kamerlid Derk Boswijk noemt die stap in een notitie een "gerechtvaardigd diplomatiek instrument om het vredesproces opnieuw in beweging te brengen".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Discriminatie.nl heeft in een paar dagen ruim 2500 meldingen binnengekregen over een recente post van PVV-leider Geert Wilders, zegt een woordvoerder van het meldpunt. De laatste keer dat er zoveel meldingen over één incident binnenkwamen, was na het lied Voorkomen is beter dan Chinezen tijdens de coronapandemie in 2020. Daarover kwamen zo'n 4000 meldingen binnen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil het minimumloon verhogen naar 18 euro per uur. Momenteel is dat nog 14,40 euro per uur. Verder moeten alle uitkeringen meegroeien met het minimumloon en moet het minimumjeugdloon worden afgeschaft. Dat staat in het concept-verkiezingsprogramma van de partij, dat donderdag wordt gepresenteerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tofik Dibi is gekozen als lijsttrekker van BIJ1 voor de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober. Het voormalige Tweede Kamerlid namens GroenLinks kreeg de meeste stemmen bij de lijsttrekkersverkiezingen van de partij, maakte BIJ1 woensdag bekend. Patricia Dinkela was de andere kandidaat.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) vraagt het kabinet om formeel protest aan te tekenen tegen nieuwe registratie-eisen die Israël heeft opgelegd aan hulporganisaties. De registratieplicht brengt organisaties in een onmogelijke positie, aldus de AP: voldoen ze eraan, dan schenden ze waarschijnlijk privacyrechten van medewerkers en hun gezin. Voldoen ze niet, dan mogen ze na 9 september geen hulp meer bieden in de Gazastrook.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP stelt wederom geen vrouwen verkiesbaar voor de Tweede Kamer. De conservatief-christelijke partij zet haar huidige Kamerleden bovenaan de conceptlijst.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen organisaties roepen de Eerste Kamer op niet in te stemmen met de twee asielwetten van het demissionaire kabinet. Onder de noemer Stop de Asielwetten voeren onder meer mensenrechtenorganisaties, hulporganisaties en advocatenkantoren vanaf dinsdag campagne tegen de wetten.
2 dagen geleden