VVD, D66 en CDA beraden zich na overleg bij Remkes
DEN HAAG (ANP) - Bij VVD, D66 en CDA wordt na een dag overleg met informateur Johan Remkes intern beraad gehouden over de uitkomst. De partijleiders toonden zich niet ontevreden over de gesprekken, waar eerder op de dag ook de leiders van PvdA, GroenLinks, ChristenUnie, Volt, SGP en Fractie Den Haan bij aanwezig waren.
D66-leider Sigrid Kaag zei dat er "goede en stevige gesprekken" waren gevoerd. Ook CDA-leider Wopke Hoekstra repte over "goede inhoudelijke gesprekken". VVD-voorman Mark Rutte kwam als laatste naar buiten en liet ook weten met zijn fractie te gaan overleggen.
Mogelijk komen later in de avond nog weer partijen terug bij Remkes. Die wil deze week zijn conclusies trekken. Volgens ingewijden ligt voortzetting van de huidige coalitie van VVD, CDA, D66 en ChristenUnie weer op tafel. Ook een variant waarbij daarnaast de PvdA en GroenLinks aanschuiven, zou mogelijk nog in beeld zijn. Een extraparlementair kabinet zou van tafel zijn.
Meer uit Politiek
GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
9 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
10 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariƫr Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
12 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
1 dag geleden