Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD, D66 en CDA beraden zich na overleg bij Remkes

VVD, D66 en CDA beraden zich na overleg bij Remkes

DEN HAAG (ANP) - Bij VVD, D66 en CDA wordt na een dag overleg met informateur Johan Remkes intern beraad gehouden over de uitkomst. De partijleiders toonden zich niet ontevreden over de gesprekken, waar eerder op de dag ook de leiders van PvdA, GroenLinks, ChristenUnie, Volt, SGP en Fractie Den Haan bij aanwezig waren.

D66-leider Sigrid Kaag zei dat er "goede en stevige gesprekken" waren gevoerd. Ook CDA-leider Wopke Hoekstra repte over "goede inhoudelijke gesprekken". VVD-voorman Mark Rutte kwam als laatste naar buiten en liet ook weten met zijn fractie te gaan overleggen.

Mogelijk komen later in de avond nog weer partijen terug bij Remkes. Die wil deze week zijn conclusies trekken. Volgens ingewijden ligt voortzetting van de huidige coalitie van VVD, CDA, D66 en ChristenUnie weer op tafel. Ook een variant waarbij daarnaast de PvdA en GroenLinks aanschuiven, zou mogelijk nog in beeld zijn. Een extraparlementair kabinet zou van tafel zijn.

Meer uit Politiek

Yesilgöz wil bij volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden

VEGHEL (ANP) - VVD-leider Dilan Yesilgöz wil bij de volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden van haar partij. Dat laat ze weten in een interview met de NOS na een VVD-bijeenkomst in Veghel. Yesilgöz is sinds 2023 partijleider, na het vertrek van Mark Rutte. Op de vraag of zij de volgende lijsttrekker is van de VVD antwoordde ze: "Ja, dat ben ik".

1 minuut geleden
Jetten noemt tijd voor dialoog over ICC-sancties cruciaal

DEN HAAG (ANP) - Het is "cruciaal" dat de door de Verenigde Staten aangekondigde sancties niet direct in werking treden, zegt premier Rob Jetten. Dat geeft "essentiële ruimte" voor dialoog met de Amerikaanse regering. Nederland staat "volledig achter het ICC" en de sancties zijn "zeer betreurenswaardig", aldus de premier.

8 uur geleden
Berendsen: functioneren ICC ernstig geraakt door sancties VS

DEN HAAG (ANP) - Het functioneren van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zal "ernstig geraakt" worden door de aangekondigde sancties van de Verenigde Staten, zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). De "hevige" strafmaatregelen worden pas over zes maanden van kracht. In de tussentijd zal geprobeerd worden om met de Amerikanen tot een oplossing te komen, aldus de minister.

9 uur geleden
Internationaal Strafhof vraagt lidstaten om steun na sancties VS

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) roept lidstaten op tot steun en vraagt hen te ijveren dat het hof zijn werk kan blijven uitvoeren. Dit in reactie op een reeks nieuwe sancties die de Verenigde Staten vrijdag aankondigden tegen het ICC.

10 uur geleden
Minister Hermans maakt excuses aan Q-koortspatiënten

DEN BOSCH (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid heeft namens het kabinet excuses aangeboden aan Q-koortspatiënten. Hermans zei tijdens een symposium over de Q-koorts in Den Bosch dat ze excuses maakt aan mensen die steeds opnieuw hun verhaal moesten vertellen en dat "de overheid die er moet zijn om zorg en ondersteuning te bieden" er niet was. "Daar bied ik excuses voor aan, uit de grond van mijn hart", aldus Hermans.

11 uur geleden
Van den Brink: niet geslaagd om samen asielplekken te regelen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten, Rijk en opvangorgaan COA zijn er de afgelopen tijd samen "onvoldoende in geslaagd" om plekken voor asielzoekers te regelen. Dat is volgens asielminister Bart van den Brink weer "pijnlijk duidelijk" geworden toen twintig asielzoekers de nacht van donderdag op vrijdag in de regen hebben geslapen bij aanmeldcentrum Ter Apel.

12 uur geleden
Aerdts: doe melding van beelden publieke executie VS

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie) kan zelf niet voorkomen dat de beelden van de publieke executie in de Verenigde Staten op 3 december online te zien zijn. Ze roept wel iedereen op die de beelden tegenkomt om ze te melden bij het socialemediaplatform waarop ze te zien zijn.

16 uur geleden