Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD blijft grootste partij ondanks toeslagenaffaire

VVD blijft grootste partij ondanks toeslagenaffaire

DEN HAAG (ANP) - De VVD blijft met 42 virtuele zetels de grootste partij in Nederland, ondanks de val van het kabinet-Rutte door de toeslagenaffaire. De PvdA wint twee zetels, omdat veel kiezers vertrouwen hebben in de nieuwe lijsttrekker Lilianne Ploumen, en zou nu op twaalf zetels uitkomen, zo blijkt uit de meest recente peiling van Kantar.

De PVV van Geert Wilders zakt verder weg ten opzichte van het begin van deze maand, aldus de onderzoekers. Een deel van de kiezers die in 2017 PVV stemden, weet nu niet op welke partij ze moeten stemmen. Het aandeel mensen dat het nog niet weet is ook iets gegroeid naar ongeveer een derde van het totaal aantal kiezers.

Meer dan zes op de tien Nederlanders (62 procent) vindt het terecht dat het kabinet is afgetreden wegens de toeslagenaffaire, aldus Kantar. Dat gevoel overheerst met name onder kiezers van de linkse partijen SP, GroenLinks en PvdA, maar ook kiezers van D66 en PVV denken zo. Ongeveer de helft van alle stemmers op SP en PVV acht minister-president Mark Rutte geheel verantwoordelijk voor de affaire. Van het gehele electoraat houdt 84 procent Rutte tenminste een beetje verantwoordelijk, maar zij wijten de affaire ook aan het bureaucratische systeem in Nederland.

Aan het onderzoek hebben 1203 Nederlanders van 18 jaar en ouder deelgenomen. Zij zijn steekproefsgewijs geselecteerd. Er is gepeild van 23 tot en met 26 januari.

Meer uit Politiek

Kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij vuilstort Bonaire

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet ziet weinig ruimte om in te grijpen bij Selibon Lagun, de vuilstort op Bonaire waar recent opnieuw branden uitbraken. De Nationale ombudsman heeft de landelijke overheid gevraagd in te grijpen, en donderdag schaarde een groot deel van de Tweede Kamer zich in een debat achter hem. Tot frustratie van Kamerleden lijkt snelle actie er niet in te zitten.

2 uur geleden
Kamermeerderheid wil dat aansluitstop op stroom wordt voorkomen

DEN HAAG (ANP) - De dreigende aansluitstop op het stroomnet voor woningen en kleine bedrijven in drie provincies moet worden voorkomen, vindt een ruime meerderheid in de Tweede Kamer. Veel partijen zijn onaangenaam verrast door de waarschuwing van netbeheerder TenneT dat de krapte op het net zo nijpend is geworden dat die ingreep mogelijk nodig is.

5 uur geleden
Tielen wil strengere regels voor buitenlands donorsperma

DEN HAAG (ANP) - Strengere voorwaarden voor buitenlands donorsperma moeten voorkomen dat in Nederland kinderen worden geboren van massadonoren, schrijft demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Ze noemt drie opties, waarvan de belangrijkste is om donorzaad alleen in Nederland toe te staan als er een maximum op het gebruik zit.

6 uur geleden
Schoof ziet meer urgentie bij EU-leiders voor economische stappen

RIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof denkt dat de huidige geopolitieke situatie zorgt voor een gevoel van urgentie bij EU-leiders om stappen te zetten voor de Europese economie. Dat zei hij voorafgaand aan een informeel overleg met EU-leiders in het Vlaamse kasteel Alden Biesen.

7 uur geleden
Kamer wil dat kabinet overname bedrijf achter DigiD tegenhoudt

DEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.

21 uur geleden
Drentse BBB gaat weer op zoek naar een nieuwe gedeputeerde

ASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.

23 uur geleden
Kamervoorzitter: grenzen stellen in debat is ook aan Kamerleden

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten zich vaker uitspreken tegen mogelijk kwetsende en discriminerende uitspraken van andere Kamerleden, als het aan Kamervoorzitter Thom van Campen ligt. In reactie op het rapport van de Staatscommissie tegen Racisme en Discriminatie zegt Van Campen dat het goed is dat het rapport de Kamerleden een spiegel voorhoudt.

1 dag geleden