Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVD-bestuur twijfelt ondanks lek website niet aan verkiezing

VVD-bestuur twijfelt ondanks lek website niet aan verkiezing

DEN HAAG (ANP) - De VVD heeft "alle vertrouwen in de verkiezing, het proces en de uitkomst", zegt een woordvoerder van het partijbureau. De woordvoerder zegt dat in reactie op het bericht van BNR dat de website waarop VVD-leden een nieuwe partijvoorzitter kiezen, niet goed was beveiligd. Het lek is inmiddels gedicht, stelt de websitebouwer.

De VVD-leden konden deze week een nieuwe partijvoorzitter kiezen. De strijd gaat tussen de huidige interim-voorzitter Onno Hoes en Eric Wetzels. Hoes heeft de voorkeur van het partijbestuur. Wetzels is favoriet bij kritische liberalen die meer interne discussie willen en vinden dat de partijtop meer oog moet hebben voor de leden.

"De VVD heeft geen reden om te twijfelen aan het proces van de voorzittersverkiezing", zegt de woordvoerder van het partijbureau. Inkesta, het bedrijf dat de verkiezingen voor de VVD verzorgt, heeft het partijbureau "verzekerd van de integriteit en eerlijkheid van het stemproces".

Onderzoek

Uit onderzoek van BNR is onder meer naar voren gekomen dat het stemgeheim van VVD-leden niet waterdicht is en dat de IP-adressen van stemmers met Google worden gedeeld. De door BNR aangekaarte punten "hebben geen enkele invloed gehad op onze verkiezing", benadrukt de woordvoerder van het partijbureau. De VVD en Inkesta zijn alle punten langsgelopen, waardoor het partijbureau gerustgesteld is.

De beveiligingslekken meldde BNR eind vorige week bij Inkesta, waarop het bedrijf onmiddellijk ingreep. Het delen van IP-adressen met Google is volgens BNR nog niet opgelost, maar daar wordt wel aan gewerkt. De VVD-leden kunnen tot vrijdag hun stem uitbrengen.

Meer uit Politiek

Asielminister: gemeenten verplichten tot spoedopvang kan niet

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft niet de bevoegdheid om een "juridisch dwingende maatregel" te nemen waardoor een gemeente noodopvangplekken voor asielzoekers moet regelen. Dat zei hij donderdagochtend naar aanleiding van het bericht dat het aanmeldcentrum in Ter Apel woensdagavond niet iedereen een slaapplek kon bieden.

1 uur geleden
Binnenhof al bij voorbaat te klein voor alle organisaties

DEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."

22 uur geleden
Commissaris Groningen wil snel actie kabinet in 'opvangcrisis'

GRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".

22 uur geleden
Van den Brink noemt situatie opvang Ter Apel 'teleurstellend'

DEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.

1 dag geleden
Rekenkamer: controle op bestrijdingsmiddelen schiet tekort

DEN HAAG (ANP) - De controle van het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw schiet tekort, ziet de Algemene Rekenkamer. Zeven van de veertien belangrijkste regels voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen zijn moeilijk te controleren door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat noemt de controleur van de overheid zorgelijk.

1 dag geleden
Rekenkamer bezorgd over steeds langere wachtrij asielaanvragen

DEN HAAG (ANP) - De wachttijden voor asielaanvragen zijn de afgelopen jaren steeds langer geworden en lopen mogelijk verder op als het Europese migratiepact binnenkort van kracht wordt, meldt de Rekenkamer in het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Asielzoekers die niet uit een veilig land komen en ook niet in een ander Europees land asiel hebben aangevraagd, moeten inmiddels gemiddeld 67 weken wachten. Daardoor wordt ook de screening op terrorisme veel later uitgevoerd dan afgesproken.

1 dag geleden
Rekenkamer: belastingbetaler krijgt (weer) geen waar voor geld

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet belooft nog altijd meer dan het kan waarmaken. Dat concludeert de Algemene Rekenkamer in zijn jaarlijkse verantwoordingsonderzoek. Doelen voor de korte termijn worden niet gehaald, doelen voor de lange termijn verdwijnen uit zicht. Dat komt doordat in de bedrijfsvoering "de basis niet op orde is", aldus de controleur van de rijksoverheid.

1 dag geleden