
VVCS wil uitleg captain Feyenoord en Excelsior over weigeren band
AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeniy Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS wil van de aanvoerders Orkun Kökcü en Redouan El Yaakoubi horen waarom ze zondag weigerden de OneLove-band te dragen. Levchenko werd verrast door die keuze van de captains van respectievelijk Feyenoord en Excelsior. "Het is belangrijk dat we hierover blijven praten met z'n allen", aldus de oud-profvoetballer, die contact gaat zoeken met Kökcü en El Yaakoubi.
De VVCS onderhoudt het contact met de aanvoerders van de clubs uit het betaalde voetbal. Levchenko liet hun afgelopen week via een bericht in de groepsapp weten dat in de week van Coming-Outdag (11 oktober) ook op de velden aandacht zou zijn voor dit thema. De aanvoerders van de clubs uit de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en Vrouwen Eredivisie droegen afgelopen weekeinde de OneLove-band, die staat voor verbinding en is gericht tegen alle vormen van discriminatie. Alleen Kökcü en El Yaakoubi weigerden dat.
"In het verleden hebben we met de John Blankenstein Foundation een actie met aanvoerdersbanden in de regenboogkleuren gehad", zegt Levchenko. "Daarna is het samen met de KNVB veel breder getrokken. OneLove staat voor inclusiviteit en verbinding. We willen mensen hiermee aan elkaar koppelen, ongeacht religie, geaardheid, huidskleur, hoe je eruitziet, etcetera. Het doet me pijn als ik dit dan zie. Het is een teken dat er nog heel veel werk aan de winkel is, dat we nog steeds een groot probleem hebben in onze maatschappij. Ik dacht dat we met z'n allen al veel verder zouden zijn."
Religieuze overtuigingen
Kökcü meldde kort voor de wedstrijd tegen AZ in een statement dat hij vanwege zijn religieuze overtuigingen de OneLove-band niet wilde dragen. Gernot Trauner fungeerde daarom in Alkmaar als aanvoerder van Feyenoord. Bij Excelsior droeg aanvoerder El Yaakoubi in de uitwedstrijd tegen Ajax ook niet de band met daarop het gekleurde OneLove-logo, maar een witte band met daarop drie keer het woord 'respect'.
Volgens Levchenko schieten de aanvoerders van de Rotterdamse clubs daarmee wel het doel voorbij. "De regenboogband staat alleen voor homoacceptatie, maar OneLove is veel breder. Daar vallen alle uitsluitingen onder. Ik hoop maar dat het bij beide spelers gewoon om een misverstand gaat. Ik ga contact met ze zoeken, ik ben benieuwd wat hun precieze beweegredenen zijn. Het is hun keuze en daar heb ik respect voor, we kunnen niemand dwingen. Maar daarmee kwetsen ze indirect ook een heel grote groep. Het doet me pijn om te zien dat deze actie volledig foutief wordt geïnterpreteerd."
De KNVB liet zondag weten dat iedereen vrij is om mee te doen aan de OneLove-actie. De bond wilde maandag verder niet ingaan op de ontstane ophef.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het vertrek van trainer John van den Brom na dit seizoen bevestigd. De Arnhemmers willen een frisse start maken en hebben daarom besloten het aflopende contract van het clubicoon niet te verlengen. Van den Brom keerde vorig seizoen terug bij Vitesse toen nog niet duidelijk was of de club zou blijven bestaan.
28 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht houdt nog altijd hoop op de derde plaats in de Eredivisie. Zondag neemt de ploeg van trainer Ron Jans het in Enschede op tegen FC Twente. Het gat met nummer 3 Feyenoord bedraagt 3 punten. De Rotterdammers ontvangen PSV.
55 minuten geledenZEIST (ANP) - Gwyneth Hendriks (24) heeft er vertrouwen in dat ze zaterdag met PSV haar eerste beker gaat veroveren. De captain van de Eindhovense voetbalclub verloor als speelster van ADO Den Haag en PSV twee keer een bekerfinale. "Drie keer moet dan maar scheepsrecht zijn", stelde de verdedigster van PSV tijdens de persconferentie voor de bekerfinale in Zeist. Ze keek lachend naar 'De Dennenappel' en zei: "Die is deze keer voor mij."
1 uur geledenZEIST (ANP) - De bekerfinale bij de vrouwen tussen FC Twente en PSV wordt zaterdag niet voor een uitverkocht stadion gespeeld. Volgens de KNVB zijn er circa 3500 kaartjes verkocht voor het duel tussen de nummer 1 en 2 van de Vrouwen Eredivisie in Het Kasteel van Sparta. Daar is plaats voor 11.000 toeschouwers. Beide ploegen reizen pas op de dag van de eindstrijd af naar Rotterdam. De aftrap is om 14.00 uur.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV moet zondag winnen bij Feyenoord om kans te blijven houden op de landstitel. Trainer Peter Bosz kent het belang van de topper in de Eredivisie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Francesco Farioli voelt geen extra druk nu Ajax zondag voor de 37e keer kampioen van Nederland kan worden. "Ik heb de druk gevoeld om Ajax terug te brengen naar de Champions League", vertelde de 36-jarige Italiaan op een persconferentie op het trainingscomplex De Toekomst van de koploper van de Eredivisie. "Dat is gelukt. Nu willen we ons ook voor de groepsfase van dat toernooi plaatsen en zo hoog mogelijk eindigen."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nummer 3 Feyenoord kan zondag bij winst op nummer 2 PSV het gat op de ranglijst met de Eindhovenaren verkleinen tot 2 punten. Trainer Robin van Persie had op de persconferentie goed nieuws over Calvin Stengs. Hij keert na een enkelblessure terug in de wedstrijdselectie.
3 uur geleden