VVCS wil uitleg captain Feyenoord en Excelsior over weigeren band
AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeniy Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS wil van de aanvoerders Orkun Kökcü en Redouan El Yaakoubi horen waarom ze zondag weigerden de OneLove-band te dragen. Levchenko werd verrast door die keuze van de captains van respectievelijk Feyenoord en Excelsior. "Het is belangrijk dat we hierover blijven praten met z'n allen", aldus de oud-profvoetballer, die contact gaat zoeken met Kökcü en El Yaakoubi.
De VVCS onderhoudt het contact met de aanvoerders van de clubs uit het betaalde voetbal. Levchenko liet hun afgelopen week via een bericht in de groepsapp weten dat in de week van Coming-Outdag (11 oktober) ook op de velden aandacht zou zijn voor dit thema. De aanvoerders van de clubs uit de Eredivisie, Keuken Kampioen Divisie en Vrouwen Eredivisie droegen afgelopen weekeinde de OneLove-band, die staat voor verbinding en is gericht tegen alle vormen van discriminatie. Alleen Kökcü en El Yaakoubi weigerden dat.
"In het verleden hebben we met de John Blankenstein Foundation een actie met aanvoerdersbanden in de regenboogkleuren gehad", zegt Levchenko. "Daarna is het samen met de KNVB veel breder getrokken. OneLove staat voor inclusiviteit en verbinding. We willen mensen hiermee aan elkaar koppelen, ongeacht religie, geaardheid, huidskleur, hoe je eruitziet, etcetera. Het doet me pijn als ik dit dan zie. Het is een teken dat er nog heel veel werk aan de winkel is, dat we nog steeds een groot probleem hebben in onze maatschappij. Ik dacht dat we met z'n allen al veel verder zouden zijn."
Religieuze overtuigingen
Kökcü meldde kort voor de wedstrijd tegen AZ in een statement dat hij vanwege zijn religieuze overtuigingen de OneLove-band niet wilde dragen. Gernot Trauner fungeerde daarom in Alkmaar als aanvoerder van Feyenoord. Bij Excelsior droeg aanvoerder El Yaakoubi in de uitwedstrijd tegen Ajax ook niet de band met daarop het gekleurde OneLove-logo, maar een witte band met daarop drie keer het woord 'respect'.
Volgens Levchenko schieten de aanvoerders van de Rotterdamse clubs daarmee wel het doel voorbij. "De regenboogband staat alleen voor homoacceptatie, maar OneLove is veel breder. Daar vallen alle uitsluitingen onder. Ik hoop maar dat het bij beide spelers gewoon om een misverstand gaat. Ik ga contact met ze zoeken, ik ben benieuwd wat hun precieze beweegredenen zijn. Het is hun keuze en daar heb ik respect voor, we kunnen niemand dwingen. Maar daarmee kwetsen ze indirect ook een heel grote groep. Het doet me pijn om te zien dat deze actie volledig foutief wordt geïnterpreteerd."
De KNVB liet zondag weten dat iedereen vrij is om mee te doen aan de OneLove-actie. De bond wilde maandag verder niet ingaan op de ontstane ophef.
Meer uit Voetbal
KEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
33 minuten geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
1 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
4 uur geledenBAČKA TOPOLA (ANP/AFP) - De persconferentie van bondscoach Heimir Hallgrímsson van Ierland in aanloop naar de tweede Nations League-wedstrijd tegen Israël is zaterdag vroegtijdig stilgelegd. Dat gebeurde na een beschuldiging van een Israëlische journalist aan het adres van bondscoach Hallgrímsson.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De vele doelpunten die het Nederlands elftal tegenkrijgt, zijn binnen de selectie steeds meer een thema. Dat vertelde international Denzel Dumfries, een dag voor de ontmoeting met Servië in Eindhoven in de Nations League.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil zondag in de thuiswedstrijd tegen Servië in de Nations League aanvoerder Virgil van Dijk een overwinning als cadeau geven voor zijn honderdste interland. Dat zei rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries, die zondag zelf aan zijn tachtigste wedstrijd voor het Nederlands elftal begint.
7 uur geleden