VVCS: steken laten vallen in aanpak supportersgeweld
HOOFDDORP (ANP) - Voorzitter Evgeniy Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS was geschokt toen hij Ajacied Davy Klaassen woensdagavond met een bebloed hoofd op het veld zag staan, maar hij zag zijn grote vrees wel bewaarheid worden. "Het was na die klap aan Jetro Willems onlangs bij Groningen tegen Heerenveen wachten op een nog erger incident. Het was een kwestie van; wanneer gaat het mis en krijgt een speler vuurwerk naar zijn hoofd of iets anders."
Klaassen werd tijdens de halve finale van de KNVB-beker tussen Feyenoord en Ajax geraakt door een vanaf de tribune gegooid voorwerp, vermoedelijk een aansteker. "We hebben steken laten vallen om dit soort geweld harder aan te pakken. Nu moeten we dit maar weer zien recht te breien, maar het is diep triest wat er gebeurde bij Klaassen. Onacceptabel en schandalig."
Na het incident met FC Groningen-speler Willems, die aan de zijlijn een klap kreeg van een supporter, kaartte de VVCS al aan dat zulke acties hard bestraft moeten worden. "Die oproep kan ik herhalen. De veiligheid van de spelers moet voorop staan. We moeten toewerken naar een model waarin de slechten hard gestraft worden en geen toegang meer kunnen krijgen tot het stadion. Op papier staan duidelijke afspraken en regels over hoe we dit soort excessen kunnen voorkomen, maar dan moet er wel worden gehandhaafd en opgetreden."
Weren supporters
Levchenko ziet geen oplossing in het weren van supporters. "Dat vind ik nog steeds te gemakkelijk. Er zullen altijd voorvallen plaatsvinden in het voetbal. De sport maakt emoties los bij de supporters en dat mag, maar de grenzen tussen emotie en geweld vervagen steeds meer. Het is niet meer van elkaar te onderscheiden; geweld is steeds vaker de uiting van emotie en dat is niet de juiste weergave van hoe voetbal moet worden beleefd."
Ook het ophangen van netten heeft niet zijn voorkeur. "Als netten ophangen daadwerkelijk een oplossing is om te voorkomen dat er voorwerpen en vuurwerk op het veld worden gegooid, dan is dat een optie, maar in mijn optiek is dat niet de weg naar een veiliger voetbalklimaat. Ik wijs vaak naar Engeland, waar ze het voetbalgeweld wel slim en effectief hebben aangepakt en waar er bijna geen incidenten meer zijn. Het is zaak dat we de slechten eruit halen en hard straffen."
Balans
Maar het moet niet alleen om straffen gaan, vindt Levchenko. "We moeten de goede supporters op een of andere manier belonen. Zodat er wel een balans is. Je kunt denken aan betere plaatsen op de tribune of af en toe een 'meet & greet' met spelers. Daarmee stimuleer je goed gedrag."
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.
3 uur geledenROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.
3 uur geledenLENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.
12 uur geledenPAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
1 dag geleden