VVCS hoopt op korte termijn voor nieuwe club spelers Vitesse
HOOFDDORP (ANP) - Spelersvakbond VVCS noemt het "pijnlijk" dat de proflicentie van Vitesse is ingetrokken. "Dit heeft een enorme impact. Ook voor het imago van de club en het Nederlandse voetbal naar het buitenland toe", reageert Evgeniy Levchenko, voorzitter van de VVCS, vrijdagochtend telefonisch.
"De laatste stap is nog niet gezet, dus we hebben de hoop nog niet opgegeven", vervolgt Levchenko, doelend op het feit dat Vitesse het besluit nog kan aanvechten bij de burgerlijke rechter. "Maar het is natuurlijk wel een hele onzekere tijd. Voor de spelers van Vitesse, maar ook voor de trainers. De spelers weten er weinig van en hebben zich er nooit heel erg mee beziggehouden. Nu worden ze ermee geconfronteerd dat Vitesse misschien ophoudt te bestaan. Dat is pittig voor ze."
Als de laatste stap voor Vitesse niet goed uitpakt, wacht de VVCS een belangrijke taak. "Er komen dan veel spelers vrij. Zij moeten dan op heel korte termijn een nieuwe club vinden. Dat is niet fijn voor ze."
'Contract verbroken'
De transferperiode in Nederland begon maandag 16 juni en loopt tot en met maandag 1 september. Die deadline geldt voor bijna alle andere Europese competities. Spelers hebben dus nog een maand de tijd om van club te veranderen.
Levchenko vreest dat bij een faillissement contracten van spelers niet veel meer waard zijn. "Als een club ophoudt te bestaan, wordt het contract verbroken. Ik denk dat er weinig kans is dat spelers voor de resterende tijd van hun contract nog worden uitbetaald. We houden een vinger aan de pols, het hangt aan een zijden draadje."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
27 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
10 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
21 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
21 uur geleden