Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VVCS: 11 procent voetballers wedt op wedstrijden eigen competitie

VVCS: 11 procent voetballers wedt op wedstrijden eigen competitie

HOOFDDORP (ANP) - 11 procent van de profvoetballers in Nederland wedt weleens op wedstrijden uit de eigen competitie, meldt spelersvakbond VVCS op basis van een enquête. Meer dan de helft van de spelers uit de Eredivisie die meewerkten aan het onderzoek zegt zo nu en dan een weddenschap af te sluiten. Vooralsnog deden 217 spelers mee aan het onderzoek.

Gokken op wedstrijden in de competitie waarin de spelers zelf uitkomen, is reglementair niet toegestaan. Er worden zo nu en dan ook accounts van anderen bij gebruikt, zo werd duidelijk uit het onderzoek. In de zomer werd verdediger Tom Beugelsdijk voor vijf duels geschorst vanwege het online gokken op Nederlandse voetbalwedstrijden. Beugelsdijk voetbalde de afgelopen jaren voor Sparta Rotterdam, nu komt hij uit voor Helmond Sport.

De gemiddelde inzet van de spelers die zo nu en dan wedden op duels, bedraagt volgens de VVCS minder dan 100 euro per maand. Twee profs bekenden het eigen gokgedrag als "mogelijk problematisch" te ervaren. Het inzetten op de uitslag is volgens de spelersvakbond "met afstand de populairste weddenschap".

"Het beeld dat het overgrote deel van de profs in Nederland stevig zou gokken, wordt met de resultaten van deze VVCS-enquête behoorlijk genuanceerd", meldt de vakbond. "Immers, de voetballers geven aan slechts sporadisch weddenschappen af te sluiten en dan ook nog eens voor relatief bescheiden bedragen. Wel is het voor de VVCS duidelijk dat haar aanstaande voorlichtingscampagne bepaald geen overbodige luxe is. Want het is kennelijk niet alle spelers duidelijk op welke wedstrijden zij wel en op welke wedstrijden zij niet mogen inzetten."

Meer uit Voetbal

ADO Den Haag wint in Emmen, maar is nog niet gepromoveerd

EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.

18 uur geleden
Geen winnaar bij duel PEC Zwolle met FC Groningen

ZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.

18 uur geleden
Supporters Fortuna Sittard zaterdag niet welkom in Volendam

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.

21 uur geleden
Australië kwalificeert zich voor WK voetbal voor vrouwen

PERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.

23 uur geleden
Van Persie 'kan niet zoveel' met onrust die er bij Feyenoord is

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.

1 dag geleden
Ajax-trainer García beschrijft zichzelf als veeleisende coach

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.

1 dag geleden
PSV in thuiswedstrijd tegen NEC nog zonder Til

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.

1 dag geleden