Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkvrije vakantieparken ook dit jaar weer populair

Vuurwerkvrije vakantieparken ook dit jaar weer populair

DEN HAAG (ANP) - De vakantieparken zitten dit jaar rond de jaarwisseling weer vol met mensen die het geknal tijdens oud en nieuw willen ontvluchten. Het aantal vuurwerkvrije vakantieparken nam dit jaar met 22 procent toe tot 54 parken, zegt vergelijkingswebsite Parkvakanties.

Parkvakanties, dat naar eigen zeggen een compleet overzicht heeft van de vakantieparken in Nederland, bracht de parken in kaart die bestempeld worden als vuurwerkvrij. "Daar staat dan duidelijk bij dat de parken het omgevingsgeluid niet kunnen weren en er vaak niet gehandhaafd wordt. Je kan nooit 100 procent zeker zijn dat er niet iemand ergens op het park stiekem een vuurpijl de lucht in stuurt", zegt website-eigenaar Laurens Taekema.

Het zijn veelal hondeneigenaren en senioren die volgens Taekema de rust opzoeken met oud en nieuw, maar ook gezinnen met jonge kinderen "willen liever zonder harde knallen het nieuwe jaar in". De populariteit van vuurwerkvrije vakantiehuisjes zal afnemen als er een algeheel vuurwerkverbod wordt ingesteld, denkt Taekema.

Huisdieren

Vakantiepark Topparken zegt dat de vraag naar huisjes op vuurwerkvrije vakantieparken dit jaar opnieuw groot is. Het weekend van oud en nieuw was aan het begin van dit jaar al voor de helft volgeboekt door mensen die vanwege huisdieren de jaarwisseling het liefst in rust doorbrengen, geeft de organisatie aan. "Mensen die later boeken, wachten vaak de regelgeving omtrent vuurwerk in hun gemeente af. Dit betekent dus ook dat we overwegend veel lastminuteboekingen hebben van mensen in bepaalde regio's op bepaalde parken. Hierbij zien we overwegend meer interesse vanuit de grotere steden in Nederland."

Ook Landal GreenParks heeft meerdere vuurwerkvrije parken, waarvan de eersten al twintig jaar geleden zijn geïntroduceerd. Deze parken liggen in natuurgebieden en verder weg van bebouwing waardoor het daar rustiger is. Er is "altijd animo" voor de vuurwerkvrije vakantiehuisjes, zegt een woordvoerder. "Mensen die gewend zijn om de jaarwisseling op een vakantiepark door te brengen zullen dat blijven doen."

Meer uit Financieel

Trump dreigt met verkoopverbod voor Canadese vliegtuigbouwer

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - President Donald Trump dreigt dat de Canadese vliegtuigfabrikant Bombardier zijn producten niet langer in de Verenigde Staten mag verkopen. Hij deed dit via een bericht op zijn eigen sociale medium Truth Social.

2 uur geleden
OpenAI-wetenschapper verwacht en hoopt vertraging ontwikkeling AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topwetenschapper van OpenAI, Jakub Pachocki, waarschuwt dat kunstmatige intelligentie zich zo snel ontwikkelt dat het steeds moeilijker wordt voor mensen om het te begrijpen. Hij stelt daarom dat AI-laboratoria de ontwikkeling vrijwillig moeten gaan vertragen vanwege veiligheidsredenen.

2 uur geleden
Duizenden medewerkers bij actie dinsdag, verwachten vakbonden

DEN HAAG (ANP) - Duizenden overheidsmedewerkers verzamelen zich dinsdag in Den Haag om actie te voeren tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Er zijn zo'n 3000 aanmeldingen voor de actie, melden FNV en CNV. Het gaat om medewerkers van onder meer gemeenten, het Rijk en universiteiten.

5 uur geleden
Winst voor AEX-index, bioplasticmaker Avantium meer waard

AMSTERDAM (ANP) - Bioplasticmaker Avantium werd maandag meer waard op de beurs in Amsterdam. Het aandeel steeg met 5,5 procent nadat het bedrijf bekend had gemaakt dat het de zuiveringsinstallatie in de fabriek in Delfzijl in gebruik heeft genomen. Verder kijken beleggers uit naar het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.

5 uur geleden
Bloomberg: TikTok-eigenaar maakt nieuw AI-model voor livestreams

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - ByteDance, het bedrijf achter TikTok, werkt aan een AI-model waarmee gebruikers interactieve werelden kunnen maken voor livestreams, korte video's en games. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Daarmee wil het Chinese bedrijf meer concurreren met bijvoorbeeld het moederbedrijf van Facebook en Instagram.

6 uur geleden
Waterstanden Duitse Rijn zakken weer door aanhoudende droogte

KAUB (ANP/RTR) - De waterstanden van de Rijn in Duitsland zijn weer gedaald door het uitblijven van regen. De scheepvaart blijft daardoor met minder lading varen dan normaal. Hoewel er deze week wel wat regen wordt voorspeld, is het lage water nog niet voorbij.

6 uur geleden
Fabriek Volkswagen wordt omgebouwd voor defensieproductie

OSNABRÜCK (ANP/AFP/RTR) - Het Duitse autoconcern Volkswagen heeft een deal gesloten waarbij de fabriek in Osnabrück wordt omgebouwd voor de productie van defensie-apparatuur. Daarbij wordt de fabriek verkocht aan het Israëlische investeringsbedrijf Aurelius Capital en de deelstaat Nedersaksen, die aandeelhouder is van Volkswagen.

9 uur geleden