Vuurwerkverkoop van start
DEN HAAG (ANP) - De vuurwerkverkoop gaat donderdag van start. De verkooppunten voor oudejaarsvuurwerk zijn drie dagen open, ook vrijdag en zaterdag. Omdat 31 december op een zondag valt, wordt er dan geen vuurwerk verkocht. Consumenten konden het vuurwerk sinds half november online bestellen.
De vuurwerkbranche liet vorige week vrijdag weten dat mensen toen ongeveer net zoveel vuurwerk online hadden besteld als in diezelfde periode vorig jaar. In 2022 draaide de branche een recordomzet van 110 miljoen euro. In de twee jaar daarvoor gold er een landelijk vuurwerkverbod. In verband met corona wilde de overheid de zorg op dat moment niet verder belasten.
Het vuurwerk mag alleen worden afgestoken op oudejaarsavond en -nacht, tussen 18.00 uur en 02.00 uur. Zogenoemd fop- en schertsvuurwerk, zoals sterretjes, fonteintjes en knalerwten, mag het hele jaar verkocht en afgestoken worden.
Meer uit Binnenland
SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft een 57-jarige man uit Helmond aangehouden die ervan wordt verdacht op de vroege avond van 30 mei 1994 een tienermeisje in de Brabantse gemeente Sint-Michielsgestel te hebben verkracht. Daarmee is er een doorbraak in een coldcaseonderzoek.
1 uur geledenVUGHT (ANP) - Het stationsgebouw van Vught is verplaatst naar de nieuwe bestemming, 13,6 meter verder naar het oosten dan waar het gebouw en de kelder oorspronkelijk stonden. Het gebouw is over stalen sporen verschoven, om plaats te maken voor de perrons van het vernieuwde, deels verdiepte station. Dat moet in 2030 klaar zijn.
2 uur geledenDUIVEN (ANP) - Een bezoekster van de kerstshow Santafia van de Intratuin in het Gelderse Duiven, die donderdagmiddag gewond raakte na een val bij de roltrap, is vrijdag overleden. Dat laat de politie weten. De politie gaat na onderzoek uit van een noodlottig ongeval.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 36-jarige politiemedewerker in Den Haag is deze week aangehouden. De man wordt ervan verdacht ongeoorloofd het politiesysteem te hebben geraadpleegd. Hij zou de politie-informatie hebben verkocht aan anderen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Provincies gaan een DNA-onderzoek na een wolvenaanval op (vee)dieren minder leidend maken om een schadevergoeding te krijgen. Zo'n onderzoek is nu verplicht om met zekerheid te kunnen zeggen dat een wolf de dader was. Deskundigen kunnen door opgedane ervaring in veel gevallen al eerder uitsluitsel geven, zegt een woordvoerder van het Interprovinciaal Overleg (IPO).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn verontrust door berichten over jongerenprotesten die online circuleren, melden werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Ze zijn bang dat in meerdere Nederlandse steden ongeregeldheden zullen plaatsvinden, net zoals eerder deze maand in andere Europese landen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In het drugslab dat in juli werd ontdekt in de Meidoornstraat in Den Haag zijn 8000 liter chemicaliën, 28 kilo harddrugs en grondstoffen voor 6 miljoen xtc-pillen aangetroffen, rekende de officier van justitie vrijdag voor tijdens een eerste inleidende zitting tegen vier verdachten. Na de vondst van het lab, dat volledig in werking was, werden tientallen omliggende huizen ontruimd.
4 uur geleden