
Vuurwerkverkoop begint, een dag eerder dan gebruikelijk
DEN HAAG (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer siervuurwerk zoals cakes, compoundboxen en grondbloemen kopen. De verkooppunten in Nederland zijn drie dagen open. Dit jaar start de vuurwerkverkoop een dag eerder dan gebruikelijk omdat op zondag geen siervuurwerk verkocht mag worden. Kindervuurwerk kopen is het hele jaar door toegestaan.
Consumenten konden al een tijdje vuurwerk online bestellen, hun bestellingen mogen ze komende dagen ophalen bij een verkooppunt. In aanloop naar kerst deden veel Nederlanders dit. De bestellingen lagen bijna 17 procent hoger vergeleken met de periode vlak voor kerst vorig jaar, zei voorzitter Leo Groeneveld van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN) eerder deze week.
In Duitsland begint de vuurwerkverkoop zaterdag eveneens. In België wordt het hele jaar door vuurwerk verkocht.
Tussen 31 december 18.00 uur en 1 januari 02.00 uur mogen mensen in Nederland vuurwerk afsteken. Negentien gemeenten hebben eerder aan het ANP laten weten een vuurwerkverbod te hanteren tijdens de jaarwisseling, drie meer dan vorig jaar. Ongeveer honderd andere gemeenten hebben vuurwerkvrije zones ingesteld, waar afsteken ook verboden is. Onder andere het gebied rond de Tarwekamp in Den Haag, waar onlangs zes mensen om het leven kwamen door explosies en een grote brand, wordt een vuurwerkvrije zone.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een Nederlands militair transportvliegtuig vertrekt woensdagochtend vanaf Eindhoven naar Jordanië om het droppen van hulpgoederen boven Gaza mogelijk te maken. Dat meldt het ministerie van Defensie via een woordvoerder. Het toestel van het type C-130 wordt van tevoren gereed gemaakt voor de taak. De hulppakketten worden niet in Nederland ingeladen.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis van de rechtbank in de ontnemingszaak tegen de voortvluchtige drugshandelaar Jos Leijdekkers, ook bekend onder de bijnaam Bolle Jos. Dat heeft het OM maandag bekendgemaakt. Het OM had ruim 221 miljoen euro van Leijdekkers geëist, maar de rechtbank becijferde het aan de Staat te betalen bedrag op ruim 96 miljoen. Justitie volhardt in die eis.
4 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Langs diverse wegen op de Utrechtse Heuvelrug zijn borden geplaatst met de oproep om niet de bossen in te gaan. Op tekstkarren staat de boodschap 'mijd bos Utrechtse Heuvelrug', met een verwijzing naar de website van de provincie Utrecht voor meer informatie. De provincie en de gemeenten Leusden, Utrechtse Heuvelrug, Woudenberg en Zeist willen bezoekers daarmee waarschuwen voor een wolf.
6 uur geledenWERNHOUT (ANP) - Een voetganger is maandagochtend om het leven gekomen door een aanrijding met een auto in Wernhout (Noord-Brabant). Het ongeval gebeurde om 05.10 uur op de Wernhoutseweg (N263). De weg was enige uren dicht in beide richtingen, maar is inmiddels weer open.
7 uur geleden