Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkverbod werkt alleen bij één landelijke lijn

Vuurwerkverbod werkt alleen bij één landelijke lijn

NIJMEGEN (ANP) - Een vuurwerkverbod tijdens de jaarwisseling werkt alleen als er één landelijke lijn wordt getrokken. Het is een "niet te winnen wedstrijd" als maar een paar gemeenten een vuurwerkverbod hanteren. Dat zegt de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls zondag. Nederland is te klein voor dergelijke verschillen in beleid, vindt hij.

Nijmegen was een van de twaalf gemeenten in Nederland met een vuurwerkverbod, maar zoals overal ging ook in Nijmegen rond de jaarwisseling een grote hoeveelheid knallers en pijlen de lucht in. "Het knalwerk was volgens mij wel minder en er waren ook wijken waar het echt rustig was. Maar het valt niet te ontkennen dat er fors is geschoten."

Bruls stelt dat de gemeenten met een vuurwerkverbod veel last hebben gehad van de verschillende regimes die golden. "En als er dan ook nog een minister is die zegt dat het afschieten van sierpijlen een mooie traditie is, dan kun je daar niet tegenop. Dat maakt het naleefgedrag wel lastiger. Er moet echt een goed gesprek komen over hoe we in dit land de komende jaren met vuurwerk afsteken omgaan en hoe we dat gaan handhaven. Ik pleit voor een meerjarenplan."

Nijmegen liet voor de jaarwisseling acht mensen oppakken wegens wangedrag met vuurwerk. Er is veel vuurwerk in beslag genomen. Tijdens de jaarwisseling heeft de politie niet ingegrepen. Vooraf was afgesproken dat dat alleen zou gebeuren bij grote excessen en die bleven volgens Bruls uit. "Het was echt wel minder, maar ik heb er toch gemengde gevoelens over. Het blijft een belachelijke nacht qua inzet van hulpverleners en incidenten. Dat moet echt rustiger en daarmee leuker kunnen."

Meer uit Binnenland

COA: ook donderdag is er niet voor iedereen plek in Ter Apel

TER APEL (ANP) - De opvanglocatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel zit nog vol, wat betekent dat er ook donderdag niet voor alle asielzoekers plek is. Dat meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Om hoeveel mensen het gaat, is nog niet bekend.

14 minuten geleden
Advocaten Weski: hoger beroep ligt voor de hand

ROTTERDAM (ANP) - De advocaten van Inez Weski (71) verwachten in hoger beroep te gaan tegen het vonnis in de zaak van hun cliënt. "Het ligt wel voor de hand dat er een hoger beroep zal komen van de kant van de verdediging", zei advocaat Geert-Jan Knoops na de uitspraak. De rechtbank bevond Weski schuldig, maar legde een straf op gelijk aan het voorarrest van 42 dagen. Dat betekent dat zij niet terug de cel in hoeft.

21 minuten geleden
OM: nog niets duidelijk over hoger beroep tegen Weski

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie kon donderdag na de uitspraak tegen oud-advocaat Inez Weski (71) nog niet zeggen of het in hoger beroep gaat. Justitie gaat eerst "goed kijken" naar het vonnis, maar vindt het gat tussen de eis en de opgelegde straf wel groot.

30 minuten geleden
Rechtbank acht Weski schuldig, maar ze hoeft niet terug naar cel

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank Rotterdam heeft oud-advocaat Inez Weski (71) donderdag schuldig bevonden aan het spelen van een actieve rol in de misdaadbende van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi. Tegelijkertijd bepaalde de rechtbank dat Weski, die 42 dagen in voorarrest heeft gezeten, niet terug naar de cel hoeft. De straf die de rechtbank heeft opgelegd, is gelijk aan de duur van dat voorarrest.

1 uur geleden
Ombudsman: overheid weet wie hulp nodig heeft, maar helpt niet

DEN HAAG (ANP) - De overheid weet vaak welke mensen hulp nodig hebben, maar handelt vervolgens te laat of niet. Dat constateren de ombudsmannen in hun jaarverslag. Een overheid die actief hulp biedt zou de norm moeten zijn, vindt de Nationale ombudsman, Reinier van Zutphen. "Een behoorlijke overheid wacht niet tot mensen verdwalen in de lokettenjungle, maar zoekt hen op als ze ondersteuning nodig hebben."

1 uur geleden
Koning kijkt 'met zeer veel zorgen' naar asielprotesten

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft "met zeer veel zorgen" de ontwikkelingen rondom de harde asielprotesten vorige week in Loosdrecht gevolgd. "Demonstreren en protesteren is een goed recht in een democratie, maar dat doe je met je stem en niet met geweld. En zeker niet tegen onze hulpverleners, daar blijf je vanaf", zei de koning donderdag tijdens het persgesprek na afloop van de zomerfotosessie met het koninklijk gezin.

1 uur geleden
COA: nog geen oplossing als aanmeldcentrum Ter Apel weer vol is

TER APEL (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft nog geen oplossing voor het geval er donderdag weer te veel asielzoekers zijn bij het aanmeldcentrum in Ter Apel. Door drukte in de opvang worden er momenteel alleen kwetsbare mensen opgevangen.

1 uur geleden