Vuurwerkverbod werkt alleen bij één landelijke lijn
NIJMEGEN (ANP) - Een vuurwerkverbod tijdens de jaarwisseling werkt alleen als er één landelijke lijn wordt getrokken. Het is een "niet te winnen wedstrijd" als maar een paar gemeenten een vuurwerkverbod hanteren. Dat zegt de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls zondag. Nederland is te klein voor dergelijke verschillen in beleid, vindt hij.
Nijmegen was een van de twaalf gemeenten in Nederland met een vuurwerkverbod, maar zoals overal ging ook in Nijmegen rond de jaarwisseling een grote hoeveelheid knallers en pijlen de lucht in. "Het knalwerk was volgens mij wel minder en er waren ook wijken waar het echt rustig was. Maar het valt niet te ontkennen dat er fors is geschoten."
Bruls stelt dat de gemeenten met een vuurwerkverbod veel last hebben gehad van de verschillende regimes die golden. "En als er dan ook nog een minister is die zegt dat het afschieten van sierpijlen een mooie traditie is, dan kun je daar niet tegenop. Dat maakt het naleefgedrag wel lastiger. Er moet echt een goed gesprek komen over hoe we in dit land de komende jaren met vuurwerk afsteken omgaan en hoe we dat gaan handhaven. Ik pleit voor een meerjarenplan."
Nijmegen liet voor de jaarwisseling acht mensen oppakken wegens wangedrag met vuurwerk. Er is veel vuurwerk in beslag genomen. Tijdens de jaarwisseling heeft de politie niet ingegrepen. Vooraf was afgesproken dat dat alleen zou gebeuren bij grote excessen en die bleven volgens Bruls uit. "Het was echt wel minder, maar ik heb er toch gemengde gevoelens over. Het blijft een belachelijke nacht qua inzet van hulpverleners en incidenten. Dat moet echt rustiger en daarmee leuker kunnen."
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
14 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
1 dag geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden