Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkverbod in 19 gemeenten en harde wind met jaarwisseling

Vuurwerkverbod in 19 gemeenten en harde wind met jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - In negentien gemeenten geldt deze jaarwisseling een vuurwerkverbod. Nog zo'n honderd andere gemeenten hanteren vuurwerkvrije zones. Vanwege het onstuimige weer zijn meerdere vreugdevuren verplaatst.

Ook rond de Tarwekamp in Den Haag, waar begin december zes mensen omkwamen door explosies, geldt dit jaar een afsteekverbod voor consumentenvuurwerk. Dit verbod kwam er op verzoek van bewoners.

Even verderop, in Scheveningen en Duindorp, zijn normaal gesproken met oud en nieuw de bekende vreugdevuren. Die moesten van de gemeente echter maandagavond al worden aangestoken, vanwege het weer. Voor de jaarwisseling worden harde windstoten voorspeld. Ook het vreugdevuur in onder meer Amsterdam-Noord werd daardoor naar maandag verplaatst.

Doorgang vuurwerkshows

Meerdere steden organiseren vuurwerk- of lichtshows tijdens de jaarwisseling. Of de shows doorgaan, beslissen veel gemeenten dinsdag. De gemeente Tilburg heeft maandag al besloten om de jaarwisselingsshow om middernacht op oudejaarsavond af te gelasten.

In alle gemeenten waar geen vuurwerkverbod geldt, mag dinsdagavond vanaf 18.00 uur vuurwerk worden afgestoken.

Meer uit Binnenland

Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

53 minuten geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

1 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

3 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

7 uur geleden
Weeronline: dodenherdenking en Bevrijdingsdag zijn fris en droog

HOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.

8 uur geleden
Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

15 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

15 uur geleden