Vuurwerkverbod in 19 gemeenten en harde wind met jaarwisseling
DEN HAAG (ANP) - In negentien gemeenten geldt deze jaarwisseling een vuurwerkverbod. Nog zo'n honderd andere gemeenten hanteren vuurwerkvrije zones. Vanwege het onstuimige weer zijn meerdere vreugdevuren verplaatst.
Ook rond de Tarwekamp in Den Haag, waar begin december zes mensen omkwamen door explosies, geldt dit jaar een afsteekverbod voor consumentenvuurwerk. Dit verbod kwam er op verzoek van bewoners.
Even verderop, in Scheveningen en Duindorp, zijn normaal gesproken met oud en nieuw de bekende vreugdevuren. Die moesten van de gemeente echter maandagavond al worden aangestoken, vanwege het weer. Voor de jaarwisseling worden harde windstoten voorspeld. Ook het vreugdevuur in onder meer Amsterdam-Noord werd daardoor naar maandag verplaatst.
Doorgang vuurwerkshows
Meerdere steden organiseren vuurwerk- of lichtshows tijdens de jaarwisseling. Of de shows doorgaan, beslissen veel gemeenten dinsdag. De gemeente Tilburg heeft maandag al besloten om de jaarwisselingsshow om middernacht op oudejaarsavond af te gelasten.
In alle gemeenten waar geen vuurwerkverbod geldt, mag dinsdagavond vanaf 18.00 uur vuurwerk worden afgestoken.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
8 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
9 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
16 uur geleden