Vuurwerkverbod in 19 gemeenten en harde wind met jaarwisseling
DEN HAAG (ANP) - In negentien gemeenten geldt deze jaarwisseling een vuurwerkverbod. Nog zo'n honderd andere gemeenten hanteren vuurwerkvrije zones. Vanwege het onstuimige weer zijn meerdere vreugdevuren verplaatst.
Ook rond de Tarwekamp in Den Haag, waar begin december zes mensen omkwamen door explosies, geldt dit jaar een afsteekverbod voor consumentenvuurwerk. Dit verbod kwam er op verzoek van bewoners.
Even verderop, in Scheveningen en Duindorp, zijn normaal gesproken met oud en nieuw de bekende vreugdevuren. Die moesten van de gemeente echter maandagavond al worden aangestoken, vanwege het weer. Voor de jaarwisseling worden harde windstoten voorspeld. Ook het vreugdevuur in onder meer Amsterdam-Noord werd daardoor naar maandag verplaatst.
Doorgang vuurwerkshows
Meerdere steden organiseren vuurwerk- of lichtshows tijdens de jaarwisseling. Of de shows doorgaan, beslissen veel gemeenten dinsdag. De gemeente Tilburg heeft maandag al besloten om de jaarwisselingsshow om middernacht op oudejaarsavond af te gelasten.
In alle gemeenten waar geen vuurwerkverbod geldt, mag dinsdagavond vanaf 18.00 uur vuurwerk worden afgestoken.
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
29 minuten geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland ligt niet op schema met de invoering van een Europees systeem voor grenscontroles. Dat heeft minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) gezegd in een debat met de Tweede Kamer. "Het is een enorm grote en complexe opgave."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ongeveer 1700 politiemedewerkers die in interne systemen informatie hebben opgezocht over de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude werkten in het hele land. "Er is informatie opgezocht in Amsterdam en in de omgeving van Lisa's woonplaats, maar ook in andere delen van het land", aldus een politiewoordvoerder.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De KLM vliegt dinsdagavond met reizigers terug die gestrand zijn in het Midden-Oosten door de oorlog in Iran. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in de Tweede Kamer. Aan boord zijn 83 Nederlanders. In de regio zitten vermoedelijk duizenden Nederlanders vast.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag een 26-jarige man vrijgesproken van het leveren van het wapen waarmee rapper Bigidagoe is doodgeschoten. De verdachte was op 18 februari al op vrije voeten gesteld, een dag na de inhoudelijke behandeling van de zaak. Het Openbaar Ministerie had tien jaar cel geëist. De rechtbank vindt dat er niet genoeg bewijs is voor een veroordeling.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De familie van de vermoorde 17-jarige Lisa vindt het "heel pijnlijk en moeilijk te bevatten" dat zo'n 1700 politiemedewerkers zonder goede reden in de interne systemen informatie hebben opgezocht over de gewelddadige dood van de jonge vrouw. Zij werd in augustus vermoord toen ze vanuit Amsterdam naar huis fietste.
18 uur geleden