Vuurwerkverbod in 19 gemeenten en harde wind met jaarwisseling
DEN HAAG (ANP) - In negentien gemeenten geldt deze jaarwisseling een vuurwerkverbod. Nog zo'n honderd andere gemeenten hanteren vuurwerkvrije zones. Vanwege het onstuimige weer zijn meerdere vreugdevuren verplaatst.
Ook rond de Tarwekamp in Den Haag, waar begin december zes mensen omkwamen door explosies, geldt dit jaar een afsteekverbod voor consumentenvuurwerk. Dit verbod kwam er op verzoek van bewoners.
Even verderop, in Scheveningen en Duindorp, zijn normaal gesproken met oud en nieuw de bekende vreugdevuren. Die moesten van de gemeente echter maandagavond al worden aangestoken, vanwege het weer. Voor de jaarwisseling worden harde windstoten voorspeld. Ook het vreugdevuur in onder meer Amsterdam-Noord werd daardoor naar maandag verplaatst.
Doorgang vuurwerkshows
Meerdere steden organiseren vuurwerk- of lichtshows tijdens de jaarwisseling. Of de shows doorgaan, beslissen veel gemeenten dinsdag. De gemeente Tilburg heeft maandag al besloten om de jaarwisselingsshow om middernacht op oudejaarsavond af te gelasten.
In alle gemeenten waar geen vuurwerkverbod geldt, mag dinsdagavond vanaf 18.00 uur vuurwerk worden afgestoken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.
12 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.
17 uur geledenGORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.
20 uur geledenKESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.
1 dag geleden