Vuurwerkshows wereldwijd trekken weer massaal toeschouwers
LONDEN (ANP/DPA/AFP) - Over de hele wereld hebben vuurwerkshows en andere festiviteiten rond de jaarwisseling weer als vanouds massaal feestvierders getrokken, zoals voor de covidpandemie. In veel landen werd oud en nieuw voor het eerst zonder coronabeperkingen gevierd.
In Parijs waren ongeveer 1 miljoen mensen bij de show op de Champs-Élysées, de vuurwerkshow in Londen trok meer dan 100.000 toeschouwers. Times Square in New York stond vol met tienduizenden feestvierders en in Brazilië werd op het strand van Copacabana het nieuwe jaar als vanouds met honderdduizenden mensen ingeluid.
Er kwamen veel mensen bijeen voor het kijken van vuurwerk bij onder meer het Opera House in Sydney, de Brandenburger Tor in Berlijn en het Colosseum in Rome. De show bij de beroemde fontein in Barcelona, Font Màgica, trok volgens lokale media 120.000 mensen. In Antwerpen werd vuurwerk boven de Schelde afgestoken, in het bijzijn van zo'n 140.000 toeschouwers.
In Nederland gingen de meeste vuurwerkshows, waaronder het Nationale Vuurwerk in Rotterdam, vanwege slechte weersomstandigheden niet door. Wel werd door mensen zelf vuurwerk afgestoken. In onder meer Nederland, Duitsland en Oostenrijk vielen door vuurwerk doden.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."
36 minuten geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.
4 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van D66, CDA, VVD, PRO en Volt reageren uiterst positief op de speech van de Canadese premier Mark Carney donderdag in het Europees Parlement. Daarin zei Carney het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen te verwelkomen om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de EU te maken. D66-voorman Gerben-Jan Gerbrandy noemt het een "historisch moment".
5 uur geleden