Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkshows wereldwijd trekken weer massaal toeschouwers

Vuurwerkshows wereldwijd trekken weer massaal toeschouwers

LONDEN (ANP/DPA/AFP) - Over de hele wereld hebben vuurwerkshows en andere festiviteiten rond de jaarwisseling weer als vanouds massaal feestvierders getrokken, zoals voor de covidpandemie. In veel landen werd oud en nieuw voor het eerst zonder coronabeperkingen gevierd.

In Parijs waren ongeveer 1 miljoen mensen bij de show op de Champs-Élysées, de vuurwerkshow in Londen trok meer dan 100.000 toeschouwers. Times Square in New York stond vol met tienduizenden feestvierders en in Brazilië werd op het strand van Copacabana het nieuwe jaar als vanouds met honderdduizenden mensen ingeluid.

Er kwamen veel mensen bijeen voor het kijken van vuurwerk bij onder meer het Opera House in Sydney, de Brandenburger Tor in Berlijn en het Colosseum in Rome. De show bij de beroemde fontein in Barcelona, Font Màgica, trok volgens lokale media 120.000 mensen. In Antwerpen werd vuurwerk boven de Schelde afgestoken, in het bijzijn van zo'n 140.000 toeschouwers.

In Nederland gingen de meeste vuurwerkshows, waaronder het Nationale Vuurwerk in Rotterdam, vanwege slechte weersomstandigheden niet door. Wel werd door mensen zelf vuurwerk afgestoken. In onder meer Nederland, Duitsland en Oostenrijk vielen door vuurwerk doden.

Meer uit Buitenland

Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

55 minuten geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

1 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

8 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

12 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

12 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

12 uur geleden
Israël krijgt waarschuwing songfestival voor oproep tot stemmen

WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.

13 uur geleden