Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkshows wereldwijd trekken weer massaal toeschouwers

Vuurwerkshows wereldwijd trekken weer massaal toeschouwers

LONDEN (ANP/DPA/AFP) - Over de hele wereld hebben vuurwerkshows en andere festiviteiten rond de jaarwisseling weer als vanouds massaal feestvierders getrokken, zoals voor de covidpandemie. In veel landen werd oud en nieuw voor het eerst zonder coronabeperkingen gevierd.

In Parijs waren ongeveer 1 miljoen mensen bij de show op de Champs-Élysées, de vuurwerkshow in Londen trok meer dan 100.000 toeschouwers. Times Square in New York stond vol met tienduizenden feestvierders en in Brazilië werd op het strand van Copacabana het nieuwe jaar als vanouds met honderdduizenden mensen ingeluid.

Er kwamen veel mensen bijeen voor het kijken van vuurwerk bij onder meer het Opera House in Sydney, de Brandenburger Tor in Berlijn en het Colosseum in Rome. De show bij de beroemde fontein in Barcelona, Font Màgica, trok volgens lokale media 120.000 mensen. In Antwerpen werd vuurwerk boven de Schelde afgestoken, in het bijzijn van zo'n 140.000 toeschouwers.

In Nederland gingen de meeste vuurwerkshows, waaronder het Nationale Vuurwerk in Rotterdam, vanwege slechte weersomstandigheden niet door. Wel werd door mensen zelf vuurwerk afgestoken. In onder meer Nederland, Duitsland en Oostenrijk vielen door vuurwerk doden.

Meer uit Buitenland

Iran zet strijd tegen Israël en VS voort en wijst bemiddeling af

TEHERAN/JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft weer melding gemaakt van Iraanse raketaanvallen op het land. De melding volgt op de claim van minister van Defensie Israel Katz dat onder anderen Ali Larijani bij een Israëlische aanval is gedood. De strijd gaat volgens Iran onverminderd door.

10 minuten geleden
EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

1 uur geleden
VK gaat Oekraïense dronekennis nog meer aanspreken

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.

1 uur geleden
Israël claimt dood kopstuk Iraans regime, Ali Larijani

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad. Iran heeft de dood van Larijani nog niet bevestigd.

1 uur geleden
Ongekend hoog aantal ontheemden op bezette Westoever volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.

1 uur geleden
Media: Israël voert aanval uit op Iraans kopstuk Larijani

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.

1 uur geleden
Trump denkt niet dat Israël nucleaire wapens inzet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.

2 uur geleden