Vuurwerkshows wereldwijd trekken weer massaal toeschouwers
LONDEN (ANP/DPA/AFP) - Over de hele wereld hebben vuurwerkshows en andere festiviteiten rond de jaarwisseling weer als vanouds massaal feestvierders getrokken, zoals voor de covidpandemie. In veel landen werd oud en nieuw voor het eerst zonder coronabeperkingen gevierd.
In Parijs waren ongeveer 1 miljoen mensen bij de show op de Champs-Élysées, de vuurwerkshow in Londen trok meer dan 100.000 toeschouwers. Times Square in New York stond vol met tienduizenden feestvierders en in Brazilië werd op het strand van Copacabana het nieuwe jaar als vanouds met honderdduizenden mensen ingeluid.
Er kwamen veel mensen bijeen voor het kijken van vuurwerk bij onder meer het Opera House in Sydney, de Brandenburger Tor in Berlijn en het Colosseum in Rome. De show bij de beroemde fontein in Barcelona, Font Màgica, trok volgens lokale media 120.000 mensen. In Antwerpen werd vuurwerk boven de Schelde afgestoken, in het bijzijn van zo'n 140.000 toeschouwers.
In Nederland gingen de meeste vuurwerkshows, waaronder het Nationale Vuurwerk in Rotterdam, vanwege slechte weersomstandigheden niet door. Wel werd door mensen zelf vuurwerk afgestoken. In onder meer Nederland, Duitsland en Oostenrijk vielen door vuurwerk doden.
Meer uit Buitenland
HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.
44 minuten geledenHO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
2 uur geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
5 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
5 uur geleden