Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkshow bij Erasmusbrug in Rotterdam gaat voorlopig door

Vuurwerkshow bij Erasmusbrug in Rotterdam gaat voorlopig door

ROTTERDAM (ANP) - De grote vuurwerkshow bij de Erasmusbrug in Rotterdam gaat voorlopig door. De organisatie van het Nationale Vuurwerk gaat er tot op heden vanuit dat de verwachte harde wind tijdens de jaarwisseling geen problemen oplevert. In Noord-Holland en het Waddengebied geldt tijdens de jaarwisseling code geel, met windstoten tot 90 kilometer per uur. Voor Zuid-Holland is er geen weerswaarschuwing.

Bij een constante wind tot 9 meter per seconde kan het evenement in Rotterdam gewoon doorgaan, legt Mark Rouwenhorst van de organisatie uit. Dit staat ongeveer gelijk aan windkracht 5-6. "De huidige voorspellingen hebben het over 8 meter per seconde. Het is op het randje, maar we zitten nu dus goed." Rouwenhorst heeft er "alle vertrouwen" in dat de show kan doorgaan. Dinsdagmiddag is er opnieuw overleg. Jaarlijks komen er zo'n 70.000 mensen op het vuurwerk af.

Verschillende evenementen rondom de jaarwisseling zijn wel afgelast vanwege de harde wind. Zo gaan de jaarlijkse vreugdevuren op de stranden in Scheveningen en Duindorp in Den Haag niet door, en ook die in Floradorp in Amsterdam-Noord en de Friese gemeente Waadhoeke zijn afgelast. Ook meerdere nieuwjaarsduiken gaan niet door.

Meer uit Binnenland

Ministers veroordelen rellen bij opvanglocatie Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.

59 minuten geleden
Meerdere aanhoudingen bij protest tegen asielopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.

1 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren vaardigt noodbevel uit voor Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.

2 uur geleden
Brand bij noodopvanglocatie Loosdrecht tijdens azc-demonstratie

LOOSDRECHT (ANP) - Bij de noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht is tijdens een anti-azc-demonstratie brand uitgebroken. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio.

2 uur geleden
Halsema voorzitter stedennetwerk voor democratische waarden

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam is dinsdag gekozen tot de eerste internationale voorzitter van The Pact of Free Cities, meldt de gemeente in een verklaring. De in 2019 opgerichte organisatie komt op voor democratische waarden en zet zich af tegen nationaal-populisme. Wereldwijd hebben tientallen steden zich aangesloten.

5 uur geleden
Kerken erkennen leed van afstandsmoeders, maar geen excuses

BAARN (ANP) - Dat ongetrouwde vrouwen vroeger afstand moesten doen van hun pasgeboren kinderen was "een ingrijpende en pijnlijke gebeurtenis". Het Interkerkelijk Contact in Overheidszaken (CIO), een samenwerkingsverband van ongeveer dertig kerkgenootschappen, laat dinsdag weten dat de kerken het leed erkennen. Excuses worden niet aangeboden.

5 uur geleden
Twee Duitse militairen van NAVO-basis Brunssum belaagd en verwond

BRUNSSUM (ANP) - Twee Duitse militairen van het NAVO-hoofdkwartier in Brunssum zijn in die gemeente door onbekenden belaagd. Een van hen raakte daarbij lichtgewond, meldt de politie. De politie onderzoekt het incident. De daders waren volgens persbureau dpa gemaskerd en riepen leuzen tegen de NAVO. Wanneer en waar het precies is gebeurd, is niet bekendgemaakt.

6 uur geleden