Vuurwerkshow bij Erasmusbrug in Rotterdam gaat voorlopig door
ROTTERDAM (ANP) - De grote vuurwerkshow bij de Erasmusbrug in Rotterdam gaat voorlopig door. De organisatie van het Nationale Vuurwerk gaat er tot op heden vanuit dat de verwachte harde wind tijdens de jaarwisseling geen problemen oplevert. In Noord-Holland en het Waddengebied geldt tijdens de jaarwisseling code geel, met windstoten tot 90 kilometer per uur. Voor Zuid-Holland is er geen weerswaarschuwing.
Bij een constante wind tot 9 meter per seconde kan het evenement in Rotterdam gewoon doorgaan, legt Mark Rouwenhorst van de organisatie uit. Dit staat ongeveer gelijk aan windkracht 5-6. "De huidige voorspellingen hebben het over 8 meter per seconde. Het is op het randje, maar we zitten nu dus goed." Rouwenhorst heeft er "alle vertrouwen" in dat de show kan doorgaan. Dinsdagmiddag is er opnieuw overleg. Jaarlijks komen er zo'n 70.000 mensen op het vuurwerk af.
Verschillende evenementen rondom de jaarwisseling zijn wel afgelast vanwege de harde wind. Zo gaan de jaarlijkse vreugdevuren op de stranden in Scheveningen en Duindorp in Den Haag niet door, en ook die in Floradorp in Amsterdam-Noord en de Friese gemeente Waadhoeke zijn afgelast. Ook meerdere nieuwjaarsduiken gaan niet door.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twee verdachten die maandag werden opgepakt voor betrokkenheid bij het doodsteken van een meisje (14) in Blerick, zijn haar ouders. De moeder zou de dodelijke steekwonden hebben toegebracht. Het OM verdenkt haar van moord dan wel doodslag. De vrouw blijft veertien dagen langer vast.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op het Nederlandse spoor vonden vorig jaar 586 ernstige verstoringen plaats, meldt ProRail in zijn jaarverslag. De spoorbeheerder waarschuwde in november al dat afspraken met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wat betreft het aantal grote storingen in 2025 niet gehaald zouden worden.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Vitens heeft steeds meer moeite om iedereen van drinkwater te voorzien. Terwijl Nederlanders afgelopen jaar gemiddeld iets minder drinkwater verbruikten, verwacht het grootste drinkwaterbedrijf van Nederland tekorten in de drinkwatervoorziening.
8 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) maakt zich zorgen over de toename van het aantal jongeren dat radicaliseert. "Ze radicaliseren online, vormen een terroristische dreiging vanwege hun jihadistische of rechts-terroristische denkbeelden, of worden ingezet door statelijke actoren", aldus AIVD-baas Simone Smit. De dienst presenteert donderdag het jaarverslag over 2025.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Rusland stelt zich steeds aanvallender op tegen Europese landen. De oorlog in Oekraïne is daar slechts een onderdeel van. Ook als die eindigt, zal de confrontatie voortduren. Dat stelt de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) donderdag in het jaarverslag van 2025. In dat jaar is ook de Chinese dreiging tegen Nederland en andere westerse landen verbreed en verdiept.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De AIVD heeft vorig jaar veel meer waarschuwingen over gevaarlijke personen of organisaties gedeeld dan in voorafgaande jaren. In 2025 werden zogeheten ambtsberichten 93 keer gedeeld met instanties zoals de politie of gemeenten, tegenover 73 een jaar eerder. Deze cijfers komen uit het jaarverslag 2025, dat de AIVD donderdag presenteert.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - In de tachtig jaar dat de Algemene Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (AIVD) en zijn voorlopers bestaan, was het nationale dreigingsbeeld nog nooit zo ernstig als nu. De nationale veiligheid staat van veel verschillende kanten "langdurig onder druk", stelt AIVD-directeur Simone Smit donderdag op basis van het jaarverslag van afgelopen jaar. Er is sprake van "een veelvoud aan dreigingen die met elkaar samenhangen".
9 uur geleden