Vuurwerkhandel voldoet volgens milieudienst aan alle voorwaarden
ROTTERDAM (ANP) - De vuurwerkhandel die in de Rotterdamse straat is gevestigd waar maandagavond een zware explosie en een felle brand was, voldoet aan alle eisen en beschikt over alle vergunningen. Dat zegt milieudienst DCMR, die verantwoordelijk is voor het toezicht op de milieuregels.
Partijen in de Rotterdamse gemeenteraad willen van het college van B en W weten of er meer vuurwerkopslagplaatsen in de stad zijn en of die allemaal over de vereiste vergunningen hebben.
"Dit is toch niet lekker wakker worden Rotterdam!" schreef het Rotterdamse raadslid Ellen Verkoelen (50PLUS) eerder dinsdag op X. "Een gewonde, drie vermiste mensen, 44 woningen ontruimd en 5000 kilo vuurwerk in opslag (waarom als je als stad een vuurwerkverbod hebt ingesteld?) tientallen meters naast de garagebox waar de explosie plaatsvond!"
Door de explosie aan de Schammenkamp, in de Zuidwijk, raakten zeker twee mensen gewond. Drie mensen worden nog vermist. Er zijn 44 woningen onbewoonbaar verklaard, waardoor tientallen mensen voor nog onbekende tijd elders moeten wonen.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
6 uur geleden