Vuurwerkhandel voldoet volgens milieudienst aan alle voorwaarden
ROTTERDAM (ANP) - De vuurwerkhandel die in de Rotterdamse straat is gevestigd waar maandagavond een zware explosie en een felle brand was, voldoet aan alle eisen en beschikt over alle vergunningen. Dat zegt milieudienst DCMR, die verantwoordelijk is voor het toezicht op de milieuregels.
Partijen in de Rotterdamse gemeenteraad willen van het college van B en W weten of er meer vuurwerkopslagplaatsen in de stad zijn en of die allemaal over de vereiste vergunningen hebben.
"Dit is toch niet lekker wakker worden Rotterdam!" schreef het Rotterdamse raadslid Ellen Verkoelen (50PLUS) eerder dinsdag op X. "Een gewonde, drie vermiste mensen, 44 woningen ontruimd en 5000 kilo vuurwerk in opslag (waarom als je als stad een vuurwerkverbod hebt ingesteld?) tientallen meters naast de garagebox waar de explosie plaatsvond!"
Door de explosie aan de Schammenkamp, in de Zuidwijk, raakten zeker twee mensen gewond. Drie mensen worden nog vermist. Er zijn 44 woningen onbewoonbaar verklaard, waardoor tientallen mensen voor nog onbekende tijd elders moeten wonen.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Voor het oosten van het land is code oranje afgegeven vanwege zware onweersbuien die plaatselijk kunnen voorkomen. Het KNMI meldt dat er bij de buien kans is op grote hagelstenen, zware windstoten en veel regen in korte tijd.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
4 uur geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
7 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
8 uur geleden