Vuurwerkbranche wil een akkoord over veilige jaarwisseling
DRONTEN (ANP) - De vuurwerkbranche staat achter de oproep om knalvuurwerk en vuurpijlen te verbieden en wil daarover in overleg met politie, burgemeesters en de overheid. Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN) wil een akkoord bereiken waarin "de randvoorwaarden voor een veilige en feestelijke jaarwisseling" zijn opgenomen.
De brancheorganisatie zegt de aanbeveling uit het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) te steunen. Maar volgens BPN werkt zo'n verbod alleen als illegaal vuurwerk beter wordt bestreden. "Het bezit en verkoop van illegaal vuurwerk, wangedrag en vernieling moeten hard aangepakt en bestraft worden", aldus de brancheorganisatie.
Na uitgebreid onderzoek kwam de OVV eind 2017 met een aantal aanbevelingen. De raad vindt dat de overheid vuurpijlen en knalvuurwerk moet verbieden, maar pleit niet voor een voor een totaalverbod op consumentenvuurwerk. Sindsdien is de roep om maatregelen bij onder anderen de burgemeesters groter geworden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Yvonne Keuls "is de grondlegger van de sociale roman in Nederland". Dat zegt Eveline Aendekerk, directeur van Stichting CPNB, naar aanleiding van het overlijden van de Nederlandse schrijfster. Keuls overleed zondagavond na een kort ziekbed op 93-jarige leeftijd. "Nederland verliest met haar een groot schrijver, een sociaal baken en een onvergetelijk mens."
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten zijn de laatste jaren flink meer geld gaan uitgeven aan veiligheid. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zijn de lasten op dit beleidsterrein in een periode van vijf jaar met zo'n 40 procent toegenomen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een kort ziekbed is zondagavond in Den Haag de schrijfster Yvonne Keuls (93) overleden. Dat maakte haar familie bekend.
7 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Tijdens het gecontroleerd uitbranden en nablussen van een oude zeilmakerij aan de Westhavendijk in Middelharnis zijn roetdeeltjes en brandresten in de omgeving terechtgekomen. Dat meldt de veiligheidsregio.
7 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code geel afgegeven voor het Waddengebied maandagochtend tussen 06.00 en 10.00 uur. Er kunnen bij buien windstoten voorkomen van rond de 90 kilometer per uur uit noordelijke richting. Hiervan kunnen verkeer en buitenactiviteiten hinder ondervinden.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Ook in De Bilt is de temperatuur zondagavond onder nul gezakt. Daarmee is de eerste officiële vorst van het najaar gemeten, meldt Weeronline. Het vroor in De Bilt voor het laatst op 27 maart.
10 uur geledenMIDDELHARNIS (ANP) - Voor de brand in een leegstaand pand in Middelharnis (Zuid-Holland) is zondagavond een tweede NL-Alert verstuurd. Het vuur kan door draaiende wind opnieuw oplaaien. Dat kan zorgen voor extra rookoverlast, meldt de veiligheidsregio.
12 uur geleden