Vuurwerkbranche: tweede verkoopdag druk ondanks weersvoorspelling
DRONTEN (ANP) - Het is maandag druk geweest bij winkels die vuurwerk verkopen, ondanks de harde wind die is voorspeld tijdens de jaarwisseling. Dit zegt voorzitter Leo Groeneveld van brancheorganisatie Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN) op de tweede verkoopdag.
De onlinebestellingen liggen op dit moment 16 procent hoger dan vorig jaar, meldt de voorzitter van de brancheorganisatie. Ongeveer de helft van de winkelbezoekers komt volgens hem onlinebestellingen afhalen en de andere helft komt om vuurwerk te kopen.
Vanwege de verwachte harde wind heeft onder meer de gemeente Den Haag besloten vreugdevuren maandagavond al aan te steken en zijn nieuwjaarsduiken in meerdere plaatsen afgelast. Maar op de vuurwerkverkoop heeft de weersvoorspelling "absoluut" geen invloed, aldus Groeneveld. Hij stelt dat siervuurwerk minder gevoelig is voor harde wind dan bijvoorbeeld vuurpijlen. Die zijn in Nederland verboden deze jaarwisseling, maar Nederlanders kunnen ze wel over de grens kopen.
Gezellige drukte
In de Nederlandse winkels was maandag sprake van "gezellige drukte", aldus Groeneveld. "Zaterdag hadden we al een prima dag en ook vandaag zijn er heel veel mensen geweest die hun bestelling hebben opgehaald." Zaterdag was de eerste verkoopdag, op zondag mocht geen vuurwerk worden verkocht. Veel verkopers hebben volgens hem extra aandacht besteed aan hun winkels, met bijvoorbeeld muziek en oliebollen. Hij stelt dat winkeliers de drukte goed onder controle hebben en dat zij genoeg vuurwerk op voorraad hebben.
Dinsdag, op oudejaarsdag, is de laatste verkoopdag. Ook dan verwacht hij dat veel mensen vuurwerk kopen. "Op de laatste dag gaan veel mensen naar de winkel die samen met hun buren of vrienden vuurwerk halen. Ze laten zich adviseren door de winkelier en vragen bijvoorbeeld: wat voor moois heb je voor 150 euro?", aldus Groeneveld.
Veiligheidsbril
Als de winkelverkopen goed blijven lopen, kan de totale omzet dit jaar uitkomen op 10 procent boven de verkopen van vorig jaar, verwacht hij. Toen werd zo'n 105 miljoen euro aan vuurwerk verkocht. Dinsdag verwacht hij iets te kunnen zeggen over de totale omzet dit jaar.
Verder adviseert hij mensen die vuurwerk afsteken en omstanders om rekening te houden met de verwachte harde wind. Hij raadt mensen onder meer aan om met de rug tegen de wind in te gaan staan en een veiligheidsbril op te doen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.
8 uur geledenLIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.
9 uur geledenMOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.
11 uur geleden