Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkbranche: tweede verkoopdag druk ondanks weersvoorspelling

Vuurwerkbranche: tweede verkoopdag druk ondanks weersvoorspelling

DRONTEN (ANP) - Het is maandag druk geweest bij winkels die vuurwerk verkopen, ondanks de harde wind die is voorspeld tijdens de jaarwisseling. Dit zegt voorzitter Leo Groeneveld van brancheorganisatie Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN) op de tweede verkoopdag.

De onlinebestellingen liggen op dit moment 16 procent hoger dan vorig jaar, meldt de voorzitter van de brancheorganisatie. Ongeveer de helft van de winkelbezoekers komt volgens hem onlinebestellingen afhalen en de andere helft komt om vuurwerk te kopen.

Vanwege de verwachte harde wind heeft onder meer de gemeente Den Haag besloten vreugdevuren maandagavond al aan te steken en zijn nieuwjaarsduiken in meerdere plaatsen afgelast. Maar op de vuurwerkverkoop heeft de weersvoorspelling "absoluut" geen invloed, aldus Groeneveld. Hij stelt dat siervuurwerk minder gevoelig is voor harde wind dan bijvoorbeeld vuurpijlen. Die zijn in Nederland verboden deze jaarwisseling, maar Nederlanders kunnen ze wel over de grens kopen.

Gezellige drukte

In de Nederlandse winkels was maandag sprake van "gezellige drukte", aldus Groeneveld. "Zaterdag hadden we al een prima dag en ook vandaag zijn er heel veel mensen geweest die hun bestelling hebben opgehaald." Zaterdag was de eerste verkoopdag, op zondag mocht geen vuurwerk worden verkocht. Veel verkopers hebben volgens hem extra aandacht besteed aan hun winkels, met bijvoorbeeld muziek en oliebollen. Hij stelt dat winkeliers de drukte goed onder controle hebben en dat zij genoeg vuurwerk op voorraad hebben.

Dinsdag, op oudejaarsdag, is de laatste verkoopdag. Ook dan verwacht hij dat veel mensen vuurwerk kopen. "Op de laatste dag gaan veel mensen naar de winkel die samen met hun buren of vrienden vuurwerk halen. Ze laten zich adviseren door de winkelier en vragen bijvoorbeeld: wat voor moois heb je voor 150 euro?", aldus Groeneveld.

Veiligheidsbril

Als de winkelverkopen goed blijven lopen, kan de totale omzet dit jaar uitkomen op 10 procent boven de verkopen van vorig jaar, verwacht hij. Toen werd zo'n 105 miljoen euro aan vuurwerk verkocht. Dinsdag verwacht hij iets te kunnen zeggen over de totale omzet dit jaar.

Verder adviseert hij mensen die vuurwerk afsteken en omstanders om rekening te houden met de verwachte harde wind. Hij raadt mensen onder meer aan om met de rug tegen de wind in te gaan staan en een veiligheidsbril op te doen.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

9 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

9 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

9 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

10 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

12 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

13 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

13 uur geleden