Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkbranche: tweede verkoopdag druk ondanks weersvoorspelling

Vuurwerkbranche: tweede verkoopdag druk ondanks weersvoorspelling

DRONTEN (ANP) - Het is maandag druk geweest bij winkels die vuurwerk verkopen, ondanks de harde wind die is voorspeld tijdens de jaarwisseling. Dit zegt voorzitter Leo Groeneveld van brancheorganisatie Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN) op de tweede verkoopdag.

De onlinebestellingen liggen op dit moment 16 procent hoger dan vorig jaar, meldt de voorzitter van de brancheorganisatie. Ongeveer de helft van de winkelbezoekers komt volgens hem onlinebestellingen afhalen en de andere helft komt om vuurwerk te kopen.

Vanwege de verwachte harde wind heeft onder meer de gemeente Den Haag besloten vreugdevuren maandagavond al aan te steken en zijn nieuwjaarsduiken in meerdere plaatsen afgelast. Maar op de vuurwerkverkoop heeft de weersvoorspelling "absoluut" geen invloed, aldus Groeneveld. Hij stelt dat siervuurwerk minder gevoelig is voor harde wind dan bijvoorbeeld vuurpijlen. Die zijn in Nederland verboden deze jaarwisseling, maar Nederlanders kunnen ze wel over de grens kopen.

Gezellige drukte

In de Nederlandse winkels was maandag sprake van "gezellige drukte", aldus Groeneveld. "Zaterdag hadden we al een prima dag en ook vandaag zijn er heel veel mensen geweest die hun bestelling hebben opgehaald." Zaterdag was de eerste verkoopdag, op zondag mocht geen vuurwerk worden verkocht. Veel verkopers hebben volgens hem extra aandacht besteed aan hun winkels, met bijvoorbeeld muziek en oliebollen. Hij stelt dat winkeliers de drukte goed onder controle hebben en dat zij genoeg vuurwerk op voorraad hebben.

Dinsdag, op oudejaarsdag, is de laatste verkoopdag. Ook dan verwacht hij dat veel mensen vuurwerk kopen. "Op de laatste dag gaan veel mensen naar de winkel die samen met hun buren of vrienden vuurwerk halen. Ze laten zich adviseren door de winkelier en vragen bijvoorbeeld: wat voor moois heb je voor 150 euro?", aldus Groeneveld.

Veiligheidsbril

Als de winkelverkopen goed blijven lopen, kan de totale omzet dit jaar uitkomen op 10 procent boven de verkopen van vorig jaar, verwacht hij. Toen werd zo'n 105 miljoen euro aan vuurwerk verkocht. Dinsdag verwacht hij iets te kunnen zeggen over de totale omzet dit jaar.

Verder adviseert hij mensen die vuurwerk afsteken en omstanders om rekening te houden met de verwachte harde wind. Hij raadt mensen onder meer aan om met de rug tegen de wind in te gaan staan en een veiligheidsbril op te doen.

Meer uit Binnenland

Nog deze maand nieuw paneel Margraten, belooft ambassadeur VS

DEN HAAG (ANP) - Nog deze maand komt er een nieuw paneel op de Amerikaanse begraafplaats in Margraten, vertelt de Amerikaanse ambassadeur Joseph Popolo vrijdag in een interview met EW Magazine. "En dat gaat specifiek over de rol van Afro-Amerikaanse soldaten die hun leven hebben gegeven voor de bevrijding van Nederland."

7 uur geleden
Voorganger Tom de Wal vrijgelaten na aanhouding in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is door de politie weer vrijgelaten. Dat laat hij in een onlinevideo weten. De Wal werd vrijdagavond aangehouden in Tilburg omdat hij er een genezingsdienst hield die door de gemeente verboden was. Hij laat weten dat hij onder meer boetes krijgt.

7 uur geleden
Qbuzz houdt bussen in noorden zaterdagochtend binnen

LEEUWARDEN (ANP) - Nu het KNMI code oranje voor Friesland en Groningen heeft verlengd tot zaterdag 09.00 uur, heeft Qbuzz besloten de bussen in die provincies langer binnen te houden. In Friesland blijven de bussen tot zeker 11.00 uur in de remise, in Groningen tot 09.00 uur. Vrijdag reed Qbuzz de hele dag niet in het noorden vanwege de weersomstandigheden.

7 uur geleden
Code oranje in noorden verlengd tot zaterdagochtend

DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.

11 uur geleden
Omstreden voorganger Tom de Wal aangehouden in Tilburg

TILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.

11 uur geleden
Rijkswaterstaat stelt dit weekend koudeprotocol in

UTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.

13 uur geleden
Ruim 70 procent gemeenten huisvest te weinig statushouders

DEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.

13 uur geleden