Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkbranche tevreden met minder vuurwerkschade jaarwisseling

Vuurwerkbranche tevreden met minder vuurwerkschade jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - De branchevereniging voor vuurwerkimporteurs en groothandelaren is blij dat particulieren tijdens de jaarwisseling minder vuurwerkschade hebben geleden dan een jaar geleden. Dinsdag meldde het Verbond van Verzekeraars dat mensen voor zeker 8 miljoen euro aan schade hebben geleden.

Het geschatte schadebedrag is minder dan bij de eerste schatting vorig jaar, toen ging het om minstens 10 miljoen euro aan schade. De totale verzekerde schade van particulieren kwam uiteindelijk uit op 15 miljoen euro. De voorzitter van de Belangenverenging Pyrotechniek Nederland (BPN) noemt de daling "een positief bericht". "Het zou zomaar te maken kunnen hebben met de stabiliteit van de producten. Daar hebben we dit jaar heel erg op gefocust", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

De vuurwerkbranche verkocht afgelopen jaarwisseling vuurwerk dat minder snel omviel als het stabiel werd neergezet. Vuurwerkboxen die afgelopen maand zijn geïmporteerd waren volgens BPN net zo breed als de hoogte van de pakketten, om de producten stabieler te maken en de kans op verwondingen te verminderen. De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) zag bij het testen van siervuurwerk dat de branche de producten veiliger had gemaakt.

Illegaal vuurwerk

Deze jaarwisseling mocht alleen sier- en kindervuurwerk worden afgestoken. Alle soorten knalvuurwerk waren verboden. De algemeen directeur van de branchevereniging van verzekeraars zei dat deze de jaarwisseling "enorm veel" illegaal vuurwerk is geïmporteerd. Groeneveld laat ook weten niet tevreden te zijn met het aandeel van illegaal vuurwerk en zegt zich ernstig zorgen te maken over alle schade door verboden vuurwerk. "Alle schade door explosies in Rotterdam is aangericht met illegaal vuurwerk en de politie is er ook mee lastiggevallen", licht hij toe.

Verder herhaalt Groeneveld zijn eerdere oproep voor strengere Europese wetgeving voor vuurwerk dat in Nederland verboden is, maar mensen wel kunnen kopen in het buitenland. "Nu kan je de productie niet aanpakken die via een grijs circuit naar Nederland wordt geëxporteerd." Een vijfde van het vuurwerk dat Nederlanders deze jaarwisseling afstaken, kwam volgens hem van over de grens.

Een woordvoerder van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) zegt in een reactie dat vuurwerkschade "een treurige zaak blijft dat elk jaar miljoenen aan gemeenschapsgeld kost". "En dat is alleen nog maar de materiële schade. Het leed is niet in geld uit te drukken."

Meer uit Binnenland

Onderwijsraad: toetsen op scholen moeten meer gaan over leren

DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.

2 uur geleden
Burgemeester Groningen wil asielopvang op locaties van het Rijk

HILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.

2 uur geleden
Warffum vangt vanaf donderdag 4 nachten asielzoekers Ter Apel op

WARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.

9 uur geleden
Leiden verlengt noodopvang voor asielzoekers met enkele maanden

LEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.

9 uur geleden
Inspectie onderzoekt jeugdhulp na kindermishandeling Stadskanaal

STADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.

9 uur geleden
Groningen: nog 1 nacht opvang voor Ter Apel, erna andere gemeente

GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.

10 uur geleden
Informatiebeveiliging bij veel grotere ggz-organisaties niet goed

DEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.

12 uur geleden