Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkbranche tevreden met minder vuurwerkschade jaarwisseling

Vuurwerkbranche tevreden met minder vuurwerkschade jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - De branchevereniging voor vuurwerkimporteurs en groothandelaren is blij dat particulieren tijdens de jaarwisseling minder vuurwerkschade hebben geleden dan een jaar geleden. Dinsdag meldde het Verbond van Verzekeraars dat mensen voor zeker 8 miljoen euro aan schade hebben geleden.

Het geschatte schadebedrag is minder dan bij de eerste schatting vorig jaar, toen ging het om minstens 10 miljoen euro aan schade. De totale verzekerde schade van particulieren kwam uiteindelijk uit op 15 miljoen euro. De voorzitter van de Belangenverenging Pyrotechniek Nederland (BPN) noemt de daling "een positief bericht". "Het zou zomaar te maken kunnen hebben met de stabiliteit van de producten. Daar hebben we dit jaar heel erg op gefocust", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

De vuurwerkbranche verkocht afgelopen jaarwisseling vuurwerk dat minder snel omviel als het stabiel werd neergezet. Vuurwerkboxen die afgelopen maand zijn geïmporteerd waren volgens BPN net zo breed als de hoogte van de pakketten, om de producten stabieler te maken en de kans op verwondingen te verminderen. De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) zag bij het testen van siervuurwerk dat de branche de producten veiliger had gemaakt.

Illegaal vuurwerk

Deze jaarwisseling mocht alleen sier- en kindervuurwerk worden afgestoken. Alle soorten knalvuurwerk waren verboden. De algemeen directeur van de branchevereniging van verzekeraars zei dat deze de jaarwisseling "enorm veel" illegaal vuurwerk is geïmporteerd. Groeneveld laat ook weten niet tevreden te zijn met het aandeel van illegaal vuurwerk en zegt zich ernstig zorgen te maken over alle schade door verboden vuurwerk. "Alle schade door explosies in Rotterdam is aangericht met illegaal vuurwerk en de politie is er ook mee lastiggevallen", licht hij toe.

Verder herhaalt Groeneveld zijn eerdere oproep voor strengere Europese wetgeving voor vuurwerk dat in Nederland verboden is, maar mensen wel kunnen kopen in het buitenland. "Nu kan je de productie niet aanpakken die via een grijs circuit naar Nederland wordt geëxporteerd." Een vijfde van het vuurwerk dat Nederlanders deze jaarwisseling afstaken, kwam volgens hem van over de grens.

Een woordvoerder van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) zegt in een reactie dat vuurwerkschade "een treurige zaak blijft dat elk jaar miljoenen aan gemeenschapsgeld kost". "En dat is alleen nog maar de materiële schade. Het leed is niet in geld uit te drukken."

Meer uit Binnenland

Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

2 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

5 uur geleden
Kabinet betaalt 5,7 miljoen euro voor kunstroof Drents Museum

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft 5,7 miljoen euro betaald voor de kunstroof in het Drents Museum van begin vorig jaar. Toen werd onder meer een gouden helm uit Roemenië gestolen. Dat meldt demissionair minister Gouke Moes (Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, BBB) in een brief aan de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Nederland wil niet morrelen aan EU-toelatingsregels voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Nederland is niet genegen de toetredingseisen voor Oekraïne tot de EU te versoepelen, zei demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) vrijdag. Het plan waaraan de Europese Commissie zou werken om Oekraïne een lichte variant van het EU-lidmaatschap toe te kennen zodat Oekraïne snel kan toetreden, is hem niet bekend, zei Van Weel na afloop van de ministerraad. De huidige toetredingscriteria zijn voor Nederland heilig.

16 uur geleden
OM eist 14 jaar cel en tbs tegen verdachte zedenzaak Barendrecht

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

16 uur geleden
Drukte bij informatiepunt over explosie in Utrechts stadhuis

UTRECHT (ANP) - Tientallen getroffen bewoners van Utrecht zijn na de grote explosie in het centrum naar het gemeentelijk informatiepunt gekomen in het stadhuis. Ze werden daar toegesproken door burgemeester Dijksma, die hen een hart onder de riem stak.

17 uur geleden
Dijksma: Getroffenen explosie 'zo lang als nodig' opgevangen

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht heeft regelingen met hotels in de stad getroffen om bewoners die nog niet naar huis kunnen na de explosie van donderdag "zo lang als nodig" op te vangen. Dat zegt de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma.

17 uur geleden