Vuurwerkbranche: Nederlander wil vuurwerktraditie behouden
DEN HAAG (ANP) - Door het massaal negeren van het vuurwerkverbod hebben Nederlanders laten zien dat ze niet af willen van de vuurwerktraditie in ons land, zegt Leo Groeneveld, voorzitter van Belangenvereniging Pyrotechniek Nederland (BPN).
Hij vindt het nogal wrang dat de Nederlandse vuurwerkbranche niet heeft kunnen profiteren van de grote hoeveelheden vuurwerk die met de jaarwisseling de lucht in zijn gegaan. "Het is zuur dat dit vuurwerk vooral via het buitenland is binnengekomen; via Belgische en Duitse winkels en illegale handel. Normaal zijn er in Nederland zo'n 1200 winkeliers die daar hun boterham mee verdienen. Ze hadden heel graag deze feestartikelen willen leveren, maar ze kregen die gelegenheid niet", aldus Groeneveld, vertegenwoordiger van de branche.
Hij schat dat er afgelopen nacht het dubbele de lucht in is gegaan vergeleken met de voorgaande jaarwisseling. "Toen hielden wél heel veel mensen zich aan het vuurwerkverbod. De stemming was toen anders, er was veel sympathie voor de zorg en die is er nog. Maar de zorg heeft nu zelf gezegd: een vuurwerkverbod gaat ons niet helpen. Dus de miljoenen mensen die voor siervuurwerk zijn zien het verbod als symbolisch en onnodig", zegt de BPN-voorzitter.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - Het westnijlvirus is bij nog vijf mensen in Nederland vastgesteld. Drie besmettingen vonden plaats in Zuid-Holland en twee in Noord-Brabant. Het totale aantal bevestigde gevallen stijgt daardoor naar 64. Het aantal sterfgevallen blijft staan op tien, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) scherpt het eigen advies over seksueel grensoverschrijdend gedrag voor werkgevers in de gezondheidszorg aan. De inspectie vindt dat werkgevers nog meer moeten doen, omdat juist in de zorg mensen extra kwetsbaar en afhankelijk zijn.
37 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en Frankrijk hebben voor het eerst overlegd over samenwerking op het gebied van kernwapens. "Het gesprek met Frankrijk over nucleaire afschrikking is een belangrijke stap", aldus minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD).
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het was warmer dan normaal in de eerste helft van de meteorologische herfst, die op 1 september begon. Volgens Weeronline lag de gemiddelde temperatuur op 15,6 graden, terwijl dat normaal gesproken 14,0 graden is. Ook scheen de zon vaker en viel er minder regen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inbrekers sloegen in het derde kwartaal minder vaak toe. De politie registreerde in juli, augustus en september minder dan 4500 inbraken, tegenover zo'n 4900 in dezelfde periode vorig jaar. Het is de sterkste daling in het derde kwartaal sinds 2022. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van politiegegevens.
2 uur geledenBERKEL EN RODENRIJS (ANP) - Op de Noordeindseweg in Berkel en Rodenrijs, even ten noorden van Rotterdam, is in de nacht van woensdag op donderdag een grote brand uitgebroken bij een autobedrijf. Even voor 05.30 uur werd het sein brand meester gegeven, zo laat een woordvoerder van de veiligheidsregio weten.
7 uur geledenKRALENDIJK (ANP) - Staatssecretaris voor Koninkrijksrelaties en Slagvaardige Overheid Eric van der Burg heeft woensdag tijdens een bezoek aan Bonaire zijn zorgen geuit over "politieke inmenging in de ambtelijke organisatie" op het eiland. "Ik maak me daar echt zorgen over." Hij benadrukte tijdens een persconferentie dat hij "signalen hierover heeft gekregen".
7 uur geleden