Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkbommen beschadigen Brabantse woningen

Vuurwerkbommen beschadigen Brabantse woningen

GELDROP (ANP) - In Geldrop en Den Bosch zijn donderdagavond twee woningen zwaar beschadigd geraakt, nadat zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. De incidenten vonden min of meer gelijktijdig plaats, maar staan volgens de politie los van elkaar. Bij de explosies raakte niemand gewond. Ook brak er geen brand uit.

Bij de woning aan de Sluisstraat in Geldrop is rond 22.30 uur vuurwerk door de brievenbus naar binnen gegooid. Op foto's op de website van het Eindhovens Dagblad is te zien dat de voordeur en een bovenlicht beschadigd zijn en dat een binnendeur een achterkamer is ingeblazen. Op het moment van de knal lagen de bewoners te slapen. De politie bestudeert beelden van een bewakingscamera, waarop mogelijk de daders te zien zijn, zei een woordvoerder.

Bijna tegelijkertijd werd in Den Bosch zwaar vuurwerk naar een woning aan het Gerbrandyhof gegooid. Volgens de woordvoerder is het nog onduidelijk hoe het vuurwerk binnen terecht is gekomen, maar ook daar is de schade aanzienlijk.

Meer uit Binnenland

Gijzelnemer café Ede opgenomen in tbs-kliniek voor behandeling

GRONINGEN (ANP) - Corné H. is opgenomen in de Mesdagkliniek in Groningen voor een tbs-behandeling. Dat bevestigt zijn advocaat Jan-Jesse Lieftink aan het ANP na berichtgeving door De Gelderlander. H. was verantwoordelijk voor een urenlange gijzeling in café Petticoat in Ede in maart 2024. Afgelopen december gijzelde hij werknemers van de gevangenis in Vught.

56 minuten geleden
Meer sportevenementen afgelast of aangepast vanwege hitte

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de hitte zijn meer sportevenementen de komende dagen aangepast of afgelast. Sinds donderdagochtend is in het hele land het Nationaal Hitteplan en daarmee ook code geel van kracht.

2 uur geleden
Recordaantal mensen loopt mee in de Nacht van de Vluchteling

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal van 10.000 mensen loopt komend weekend mee in de Nacht van de Vluchteling, meldt de organisatie. Dat is bijna een kwart meer dan vorig jaar, toen 8100 lopers meededen. In de nacht van zaterdag (Wereldvluchtelingendag) op zondag lopen deelnemers in verschillende plaatsen routes variërend van 10 tot 50 kilometer.

2 uur geleden
Boetes voor bedrijven die dieren mishandelen 40 procent hoger

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven die dieren mishandelen, kunnen volgend jaar een fors hogere boete verwachten dan voorheen. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) verhoogt de boetes die de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) kan opleggen met 40 procent, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. Op overtredingen rond het doden van dieren in slachthuizen gaat de boete bijvoorbeeld van 2500 naar 3500 euro.

2 uur geleden
Evenementen wijzen bezoekers op voorzorgsmaatregelen tegen hitte

DEN HAAG (ANP) - Wie dit weekend naar een evenement in de buitenlucht gaat, doet er goed aan zich voor te bereiden op de hitte. Organisaties roepen hun bezoekers op voldoende voorzorgsmaatregelen te treffen. Sinds donderdag is het Nationaal Hitteplan actief en geldt code geel voor het hele land, behalve voor de Wadden.

3 uur geleden
Zuid-Holland: geen kerncentrales in Rotterdam zou verstandig zijn

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft nog geen formele bevestiging gekregen, maar gaat ervan uit dat de Maasvlakte is afgevallen als potentiële locatie voor twee kerncentrales. Gedeputeerde Arno Bonte (energie, PRO) las donderdag in de Volkskrant dat volgens hoogspanningsbeheerder TenneT de Groningse Eemshaven de enige locatie is waar het technisch en zonder enorme extra kosten mogelijk is om twee kerncentrales te bouwen.

3 uur geleden
Yeşilgöz: nog niet onveiliger door schrappen hulptroepen VS

BRUSSEL (ANP) - Dat de Verenigde Staten minder versterkingen reserveren voor de verdediging van Europa, maakt Europa volgens defensieminister Dilan Yeşilgöz nog niet onveiliger. "Ik denk niet dat het zo'n vaart zal lopen", zei ze na overleg met NAVO-collega's.

3 uur geleden