Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkbommen beschadigen Brabantse woningen

Vuurwerkbommen beschadigen Brabantse woningen

GELDROP (ANP) - In Geldrop en Den Bosch zijn donderdagavond twee woningen zwaar beschadigd geraakt, nadat zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. De incidenten vonden min of meer gelijktijdig plaats, maar staan volgens de politie los van elkaar. Bij de explosies raakte niemand gewond. Ook brak er geen brand uit.

Bij de woning aan de Sluisstraat in Geldrop is rond 22.30 uur vuurwerk door de brievenbus naar binnen gegooid. Op foto's op de website van het Eindhovens Dagblad is te zien dat de voordeur en een bovenlicht beschadigd zijn en dat een binnendeur een achterkamer is ingeblazen. Op het moment van de knal lagen de bewoners te slapen. De politie bestudeert beelden van een bewakingscamera, waarop mogelijk de daders te zien zijn, zei een woordvoerder.

Bijna tegelijkertijd werd in Den Bosch zwaar vuurwerk naar een woning aan het Gerbrandyhof gegooid. Volgens de woordvoerder is het nog onduidelijk hoe het vuurwerk binnen terecht is gekomen, maar ook daar is de schade aanzienlijk.

Meer uit Binnenland

Opnieuw protest in Loosdrecht tegen asielopvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben tientallen mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. In de buurt staat ook een giertank en uit een speaker klinkt een anti-azc-lied.

40 minuten geleden
Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

1 uur geleden
Asielopvang weegt volgens rechter zwaarder dan belang omwonenden

LELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.

1 uur geleden
Eis: 30 jaar cel tegen Drutense Syriër voor ernstig militiegeweld

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.

2 uur geleden
Kabinet wil goedkopere trein in zomermaanden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat zich inzetten voor goedkopere treintickets buiten de spits. Dat wil premier Rob Jetten "voor de komende zomermaanden", zei hij in het debat over compenserende maatregelen voor de hoge energieprijzen. Het voorstel voor zo'n lager tarief werd eerder in het debat gedaan door GroenLinks-PvdA. Bronnen zeiden eerder al tegen diverse media dat het kabinet welwillend tegenover het idee stond.

2 uur geleden
Wijdemeren stelt asielopvang Loosdrecht uit om veiligheidszorgen

LELYSTAD (ANP) - De gemeente Wijdemeren stelt de opvang van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht uit omdat er niet genoeg politiecapaciteit is. Eerder woensdag zei opvangorgaan COA nog dat de eerste van 110 mensen er nog dezelfde dag naartoe zouden worden gebracht. Maar na nieuw overleg tussen gemeente, politie en Openbaar Ministerie werd geconcludeerd dat de politie de veiligheid niet kan garanderen.

3 uur geleden
Dwangsom voor COA gaat in: nog ruim 200 asielzoekers in hotel Epe

EPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.

3 uur geleden