Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuurwerkbommen beschadigen Brabantse woningen

Vuurwerkbommen beschadigen Brabantse woningen

GELDROP (ANP) - In Geldrop en Den Bosch zijn donderdagavond twee woningen zwaar beschadigd geraakt, nadat zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. De incidenten vonden min of meer gelijktijdig plaats, maar staan volgens de politie los van elkaar. Bij de explosies raakte niemand gewond. Ook brak er geen brand uit.

Bij de woning aan de Sluisstraat in Geldrop is rond 22.30 uur vuurwerk door de brievenbus naar binnen gegooid. Op foto's op de website van het Eindhovens Dagblad is te zien dat de voordeur en een bovenlicht beschadigd zijn en dat een binnendeur een achterkamer is ingeblazen. Op het moment van de knal lagen de bewoners te slapen. De politie bestudeert beelden van een bewakingscamera, waarop mogelijk de daders te zien zijn, zei een woordvoerder.

Bijna tegelijkertijd werd in Den Bosch zwaar vuurwerk naar een woning aan het Gerbrandyhof gegooid. Volgens de woordvoerder is het nog onduidelijk hoe het vuurwerk binnen terecht is gekomen, maar ook daar is de schade aanzienlijk.

Meer uit Binnenland

Tata mag aangepaste installatie weer testen na te hoge uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.

2 minuten geleden
Tribune voor de Canal Parade is 'uitverkocht'

AMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.

27 minuten geleden
Zeker drie gewonden bij ongeval A12, vier voertuigen betrokken

BABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.

42 minuten geleden
Ernstig ongeval op A12 bij Duitse grens

BABBERICH (ANP) - Op de snelweg A12 bij Babberich in de buurt van de Duitse grens is een ernstig ongeval gebeurd. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken en zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de politie Oost-Nederland. Volgens de veiligheidsregio zijn er meerdere vrachtwagens bij het ongeluk betrokken.

2 uur geleden
Kabinet: Spanje moet doen wat nodig is om grens te beschermen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt dat Spanje "moet doen wat nodig is" om de grens bij de exclave Ceuta, die volledig is omsloten door Marokko, te beschermen. Dat schrijft buitenlandminister Tom Berendsen op X. Binnen 24 uur drongen bijna 50.000 migranten Ceuta binnen, bijvoorbeeld zwemmend via de zee of door over hekken te klimmen.

3 uur geleden
Duizenden vrachtwagens rijden onbeboet over Merwedebrug

GORINCHEM (ANP) - Vanaf het weekend tot en met woensdag zijn 8141 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug gereden, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Daarvan had ongeveer 80 procent een buitenlands kenteken. Zij konden vanwege regelgeving nog niet worden beboet via het camerasysteem dat RWS op zaterdag en zondag heeft geïnstalleerd.

3 uur geleden
Het Parool houdt jaarlijkse Derk Sauerlezing over persvrijheid

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.

10 uur geleden