Vuurwerk werd bij huis persfotograaf van AT5 binnengegooid
AMSTERDAM (ANP) - Het huis in Amsterdam waar maandagavond en dinsdagochtend via de brievenbus vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen werd gegooid, is van een persfotograaf van AT5. Dat bevestigt de hoofdredacteur Altan Erdogan van de lokale omroep na berichtgeving van Het Parool. Onduidelijk is nog of de actie met zijn werk heeft te maken. "Dat moet blijken uit onderzoek en dat is net begonnen", aldus Erdogan.
Maandag werd de fotograaf om 22.45 uur voor de eerste keer opgeschrikt door een harde knal, waarna de woonkamer vol rook stond. De journalist kon via het voorraam uit de woning komen en de politie waarschuwen. Dinsdag rond 07.00 uur volgde de tweede knal. De voordeur is flink beschadigd.
De fotograaf is "geschrokken, hij begrijpt niet waarom dit hem gebeurt". Hij bleef ongedeerd en is onderhand in veiligheid gebracht, aldus Erdogan. Ook is aangifte gedaan. De hoofdredacteur en fotograaf hebben geen idee wie er achter de aanvallen zit en vanuit welke hoek die komen. "Hij maakt veel foto's van ongevallen en dergelijke, dus een link is nog niet zomaar gelegd."
Erdogan zal nog contact opnemen met de Nederlandse Vereniging van Journalisten. Een woordvoerder van de beroepsvereniging hoopt dat dit gebeurt, zodat als dit nodig is maatregelen genomen kunnen worden om voor beveiliging van de journalist te kunnen zorgen.
Meer uit Binnenland
ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
1 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
2 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
4 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
7 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
10 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het warme en droge weer van de afgelopen dagen maakt in het weekend plaats voor fris en regenachtig lenteweer. Op zowel dodenherdenking als Bevrijdingsdag is het fris, met op maandag temperaturen tussen de 14 tot 16 graden. Op Bevrijdingsdag wordt het niet warmer dan 12 tot 16 graden.
11 uur geleden