Vulkaanuitbarsting La Palma officieel voorbij
MADRID (ANP/AFP) - Na ruim drie maanden is de uitbarsting van de vulkaan Cumbre Vieja op het Spaanse eiland La Palma eindelijk over. "Het heeft 85 dagen en 18 uur geduurd, maar vandaag kan het wetenschappelijk comité zeggen dat de uitbarsting voorbij is", kondigde de regionale minister voor veiligheid Julio Perez zaterdag op een persconferentie aan.
De uitbarsting van de vulkaan op het Canarische eiland begon op 19 september. Het was de eerste uitbarsting in vijftig jaar. Door de lava zijn circa 2900 gebouwen en ook stukken landbouwgrond vernietigd. Duizenden mensen zijn geëvacueerd. Ook konden mensen regelmatig hun huizen niet uit, wegens de giftige zwaveldampen die vrijkwamen. De schade van de uitbarsting wordt geschat op bijna 900 miljoen euro. Het gaat om de langste uitbarsting op het eiland sinds in 1500 is begonnen met de registratie ervan.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Landen hebben ingestemd met Ethiopië als gastland voor de klimaattop in 2027. De keuze wordt naar verwachting dinsdag formeel vastgesteld op de klimaattop die nu gaande is in het Braziliaanse Belém, bevestigde COP30-voorzitter André Corrêa do Lago.
25 minuten geledenCHERSON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij een bezoek heeft gebracht aan Cherson. Deze Oekraïense stad ligt op slechts enkele kilometers van Russische posities aan de overkant van de rivier de Dnjepr en wordt voortdurend aangevallen met bommen en drones.
34 minuten geledenISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Bij de ingang van een rechtbank in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad heeft dinsdag een zelfmoordaanslag plaatsgevonden. Daarbij zijn zeker twaalf doden en 27 gewonden gevallen, aldus minister van Binnenlandse Zaken Mohsin Naqvi.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland claimt de volledige controle te hebben over het oostelijke deel van de frontstad Koepjansk in Oekraïne. Volgens het Russische ministerie van Defensie wordt verder opgerukt in het strategisch belangrijke Pokrovsk, dat verder naar het zuiden ligt.
1 uur geledenDORTMUND (ANP) - In Duitsland is een man opgepakt die ervan wordt beschuldigd te hebben opgeroepen tot aanvallen op politici. Federale aanklagers melden dat hij om donaties in cryptocurrency vroeg om als beloning te gebruiken.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de dodelijke explosie in de buurt van een beroemd fort in New Delhi omschreven als een samenzwering. Hij beloofde tijdens een bezoek aan Bhutan dat de betrokkenen hun straf niet ontlopen.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - In Roemenië zijn vermoedelijke resten van een drone gevonden, zo'n 5 kilometer binnen de landsgrenzen. Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dit na een nachtelijke Russische aanval op Oekraïense havens aan de Donau.
4 uur geleden