Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vulkaanuitbarsting in zuidwesten IJsland, vliegverkeer stilgelegd

Vulkaanuitbarsting in zuidwesten IJsland, vliegverkeer stilgelegd

REYKJAVÍK (ANP/AFP/RTR) - Een vulkaan in het zuidwesten van IJsland is vrijdag uitgebarsten, heeft de weerdienst van het land laten weten. Al het vliegverkeer van en naar luchthaven Keflavík, het grootste vliegveld van IJsland, is uit voorzorg stilgelegd. Verwacht wordt dat de eruptie geen gevaar vormt voor de omgeving.

De vulkaanuitbarsting speelt zich af op het schiereiland Reykjanes, zo'n 40 kilometer buiten hoofdstad Reykjavík. De afgelopen weken waren er duizenden kleine aardbevingen in het gebied, zei de IJslandse weerdienst.

De vulkaan bij de berg Fagradalsfjall zorgt ervoor dat de lucht boven Reykjavík rood oplicht. De IJslandse overheid roept mensen op kalm te blijven en onder geen beding richting de uitbarsting te gaan. Een team wetenschappers gaat per helikopter de omvang van de eruptie in kaart brengen.

De laatste uitbarsting op Reykjanes vond volgens IJslandse meteorologen bijna 800 jaar geleden plaats. Vanwege de recente aardbevingen werd al rekening gehouden met een eruptie.

Meer uit Buitenland

Reisverbod in New York vanwege naderende winterstorm

NEW YORK (ANP) - In de Amerikaanse stad New York geldt vanaf vanavond (lokale tijd) een tijdelijk reisverbod vanwege een naderende winterstorm. Dat heeft burgemeester Zohran Mamdani aangekondigd in een persconferentie.

1 uur geleden
Syrië sluit IS-kamp Al-Hol

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Syrische autoriteiten hebben het kamp Al-Hol gesloten. In het kamp verbleven lange tijd familieleden van vermoedelijke IS-strijders. Eerder deze week haalde Syrië de laatste gevangenen weg uit het kamp.

1 uur geleden
FT: Rusland gaat draagbare raketsystemen leveren aan Iran

MOSKOU (ANP) - Iran en Rusland zijn in het geheim een wapendeal overeengekomen ter waarde van 500 miljoen euro, schrijft de Britse krant Financial Times (FT). In het akkoord, dat al in december werd getekend in Moskou, spraken de partijen af dat Rusland draagbare Verba-lanceereenheden en raketten levert aan Iran.

2 uur geleden
Buitenlandminister Iran verwacht oplossing in gesprekken met VS

NEW YORK (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken heeft gezegd dat er nog steeds een "goede kans" is op een diplomatieke oplossing voor het conflict met de Verenigde Staten over Teherans nucleaire ambities. Abbas Araqchi heeft waarschijnlijk donderdag in Genève een ontmoeting met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff, zei hij tegen CBS News.

2 uur geleden
Premier Groenland over Trumps ziekenhuisschip: nee, bedankt

NUUK (ANP) - Groenland heeft geen medische hulp van buitenaf nodig, zei premier Jens-Frederik Nielsen nadat Donald Trump aankondigde een ziekenhuisschip te sturen naar het gebied. Hij bedankte de Amerikaanse president vriendelijk, maar wijst het af: "nee bedankt".

3 uur geleden
Protesten in Iran laaien opnieuw op bij universiteiten

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Studenten in Iran hebben voor de tweede dag op rij antiregeringsprotesten gehouden bij verschillende universiteiten in Teheran en andere steden. Op sociale media verschenen zondag beelden waarop leuzen te horen waren tegen de regering en oproepen tot de vrijlating van politieke gevangenen. Ook toonden de beelden botsingen tussen demonstranten en veiligheidstroepen bij universiteiten.

4 uur geleden
Secret Service doodt man die Mar-a-Lago wilde binnendringen

MAR-A-LAGO (ANP/RTR) - Agenten van de Secret Service hebben een man van in de twintig doodgeschoten nadat die had geprobeerd een beveiligd gebied te betreden bij het Mar-a-Lago-resort van president Donald Trump. Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag.

5 uur geleden