Vulkaanuitbarsting eist negentiende leven
AUCKLAND (ANP) - Opnieuw is een Amerikaanse toerist overleden door de gevolgen van de vulkaanuitbarsting op White Island in Nieuw-Zeeland twee weken geleden. Een vrouw uit Atlanta bezweek in een ziekenhuis in Auckland aan haar verwondingen. Dat heeft de familie van het slachtoffer bevestigd op de nieuwszender ABC.
Het dodental staat nu op negentien, inclusief de twee personen die nog worden vermist. Volgens de autoriteiten staat het vrijwel vast dat ze zijn omgekomen. Tot dusver konden zes lichamen worden geborgen. Tijdens de eruptie waren er 47 mensen op het eiland voor de Nieuw-Zeelandse noordoostkust. Elf van hen raakten dermate ernstig verbrand dat ook zij de natuurramp uiteindelijk niet overleefden.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner worden dit weekend in Rusland en Oekraïne verwacht, meldt het Russische staatspersbureau TASS. Ze zullen eerst naar Moskou gaan.
7 minuten geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Roemeense aanklagers hebben influencer Andrew Tate vrijdag officieel aangeklaagd voor mensenhandel in minderjarigen, witwassen, seks met een minderjarige en de beïnvloeding van getuigen. Zijn broer Tristan is aangeklaagd voor medeplichtigheid.
16 minuten geledenKATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Het aantal doden door de overstromingen in Nepal is opgelopen tot 1287, volgens de Nepalese rampendienst. Het aantal vermisten is gestegen naar 5083. Twee Nederlandse toeristen bevinden zich onder deze vermisten.
21 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Denemarken verwacht eind 2027 klaar te zijn om migranten die niet in het land mogen blijven uit te zetten via een zogenoemd terugkeercentrum buiten de Europese Unie.
56 minuten geledenLONDEN (ANP) - Reform UK heeft twee medewerkers weggestuurd na een nieuwe rel over donaties, meldt Sky News. Zij kwamen donderdagavond voor in een uitzending van Channel 4 News over illegale partijfinanciering.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse minister van Defensie, Wes Streeting, zei vrijdag dat de Falklandeilanden "Brits zijn omdat de inwoners van de Falklandeilanden ervoor kiezen Brits te zijn". Hij reageerde daarmee op de Argentijnse president Javier Milei, die in een televisietoespraak hernieuwde aanspraak maakte op de eilanden.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft deze zomer tijdens de hittegolven een oversterfte van circa 7000 geregistreerd. Eerder werd bekend dat het land zijn heetste zomer beleefde sinds het begin van de metingen in 1900, met een gemiddelde temperatuur van 24 graden.
2 uur geleden