Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vulkaan spuwt as kilometers de lucht in op Java

Vulkaan spuwt as kilometers de lucht in op Java

JAKARTA (ANP) - Op het Indonesische eiland Java is de actieve vulkaan Semeru opnieuw uitgebarsten. De vulkaan spuwt een rookpluim van as en stoom kilometers de lucht in. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt. Ook zijn er geen mensen geëvacueerd.

Wel waarschuwde de rampenbestrijdingsdienst de bevolking voor aanhoudend gerommel van de vulkaan. Mogelijk kunnen twee dorpen hinder ondervinden van zogeheten gloedwolken. Ook kunnen er modderstromen ontstaan door de hevige regenval in combinatie met het vulkanisch afval. The Jakarta Post toont indrukwekkende foto's van de vulkaanuitbarsting.

De ruim 3600 meter hoge Semeru barstte in december voor het laatst uit. Toen moesten ruim 500 mensen hun huizen ontvluchten.

Indonesië heeft in een korte periode te kampen gehad met meerdere rampen. Zo waren er modderstromen, was er op het eiland Sulawesi een dodelijke beving en stortte in de Javazee een Boeing 737-500 met 62 inzittenden neer.

Meer uit Buitenland

Nigerianen gedood tijdens anti-immigratieprotesten in Zuid-Afrika

ABUJA (ANP/RTR) - Nigeria zegt dat twee van zijn burgers zijn gedood in Zuid-Afrika rond de anti-immigratieprotesten in dat land. Een van de twee slachtoffers zou zijn gedood door de politie. Nigeria eist dat Zuid-Afrika met spoed een onderzoek instelt.

32 minuten geleden
Volt-EU: neem op NAVO-top besluit tot Europese Veiligheidsraad

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse Europarlementariër Reinier van Lanschot (Volt) roept samen met collega's de Europese deelnemers aan de NAVO-top op deze week te besluiten tot de oprichting van een Europese Veiligheidsraad. Die raad moet sneller politieke besluiten kunnen nemen over de verdediging van Europa, zo staat in een oproep van Volt en Europarlementariërs van de centrumrechtse EVP, de sociaaldemocraten (S&D), de liberale Renew en de Groenen.

40 minuten geleden
Mensenrechtenraad VN wil spoedonderzoek naar situatie el-Obeid

GENÈVE (ANP/AFP) - De Mensenrechtenraad van de Verenigde Naties laat met spoed een onderzoek instellen naar de situatie in het Soedanese el-Obeid. Die strategisch gelegen stad wordt belegerd door de paramilitaire RSF en er wordt gevreesd voor grootschalige gruweldaden.

2 uur geleden
Brussel helpt Frankrijk met vier blusvliegtuigen voor bosbranden

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft vier blusvliegtuigen geregeld om Frankrijk bij te staan bij de bosbranden in het zuiden van het land, meldt de Europese Commissie. De vliegtuigen komen uit EU-lidstaten Cyprus en Zweden en arriveren maandag in de stad Perpignan, niet ver van de grootste brand.

2 uur geleden
Hamas ontbindt eigen bestuur in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas heeft besloten het orgaan te ontbinden waarmee het de Gazastrook al zo'n twee decennia bestuurt. Dat zegt het hoofd van het mediakantoor van de Palestijnse groep tegen persbureau AFP. Dat wordt gezien als een volgende stap in het vredesproces. Het vertrek van het Hamas-bestuur moet de weg vrijmaken voor de komst van technocratische bestuurders, zoals afgesproken is in het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Macron betuigt solidariteit met getroffenen bosbranden

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zijn solidariteit getoond met de getroffenen van de bosbranden in het zuiden van Frankrijk. Daar zijn duizenden mensen geëvacueerd. Macron laat via X ook weten dankbaar te zijn voor de inzet van veiligheids- en hulpdiensten en lokale bestuurders. "Laten we overal alert blijven en de veiligheidsvoorschriften strikt opvolgen", aldus de president.

3 uur geleden
VN-chef over AI: ontwikkeling sneller dan we kunnen bijhouden

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - VN-topman António Guterres heeft gewaarschuwd voor de snelle ontwikkeling van AI. Kunstmatige intelligentie wordt volgens hem sneller ingezet dan mensen kunnen bijhouden. Hij pleit daarom voor internationale regels om potentiële risico's te beperken.

4 uur geleden