Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vulkaan spuwt as kilometers de lucht in op Java

Vulkaan spuwt as kilometers de lucht in op Java

JAKARTA (ANP) - Op het Indonesische eiland Java is de actieve vulkaan Semeru opnieuw uitgebarsten. De vulkaan spuwt een rookpluim van as en stoom kilometers de lucht in. Voor zover bekend is niemand gewond geraakt. Ook zijn er geen mensen geëvacueerd.

Wel waarschuwde de rampenbestrijdingsdienst de bevolking voor aanhoudend gerommel van de vulkaan. Mogelijk kunnen twee dorpen hinder ondervinden van zogeheten gloedwolken. Ook kunnen er modderstromen ontstaan door de hevige regenval in combinatie met het vulkanisch afval. The Jakarta Post toont indrukwekkende foto's van de vulkaanuitbarsting.

De ruim 3600 meter hoge Semeru barstte in december voor het laatst uit. Toen moesten ruim 500 mensen hun huizen ontvluchten.

Indonesië heeft in een korte periode te kampen gehad met meerdere rampen. Zo waren er modderstromen, was er op het eiland Sulawesi een dodelijke beving en stortte in de Javazee een Boeing 737-500 met 62 inzittenden neer.

Meer uit Buitenland

Amnesty pleit voor afschaffing Amerikaanse immigratiedienst ICE

LONDEN (ANP) - Amnesty International heeft in een donderdag gepubliceerd rapport opgeroepen tot de afschaffing van de Amerikaanse immigratie- en douanedienst ICE. Die dienst is belast met de uitvoering van het harde optreden tegen immigranten van de regering van president Donald Trump.

26 minuten geleden
Mamdani: Israël gebruikte VN als podium om genocide wit te wassen

NEW YORK (ANP) - De New Yorkse burgemeester Zohran Mamdani heeft fel uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die nam eerder op donderdag tegenover de Algemene Vergadering van de VN in New York ruim de tijd om Mamdani's vermeende vergoelijking van geweld tegen Joden te bespreken.

3 uur geleden
Macron: Frankrijk zendt militairen en materieel naar Saudi-Arabië

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is van plan militairen en defensiemateriaal naar Saudi-Arabië te sturen om daar de stad Yanbu te helpen beveiligen. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron donderdag in een tv-interview. Het gaat onder meer om radarsystemen en afweer, zei hij, zonder expliciet in te gaan op wat voor soort afweer.

4 uur geleden
Netanyahu: Joden in NYC niet veilig sinds Mamdani burgemeester is

NEW YORK (ANP) - Joden voelen zich volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet langer veilig in New York sinds Zohran Mamdani is aangetreden als burgemeester. Dat zei hij in een felle toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in diezelfde stad. Bewijzen voor zijn claims gaf hij niet.

4 uur geleden
Netanyahu hekelt critici in bijdrage op VN-top

NEW YORK (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in zijn toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN eens te meer de Israëlische oorlogsdoelen herhaald. In zijn felle betoog haalde hij niet alleen uit naar Hezbollah en Hamas, maar ook naar burgers in het Westen die Israël betichten van kolonialisme.

5 uur geleden
Xi vraagt VS zich te verzetten tegen onafhankelijkheid Taiwan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft er bij de Verenigde Staten op aangedrongen zich te "verzetten" tegen de onafhankelijkheid van Taiwan. Dit was tot nu toe zijn meest expliciete oproep aan president Donald Trump om zijn standpunt over het autonome eiland te veranderen.

5 uur geleden
Tientallen diplomaten lopen weg bij start speech Netanyahu bij VN

NEW YORK (ANP) - Vele tientallen diplomaten zijn de zaal uitgelopen bij de start van de speech van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu bij de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties. Op webcambeelden is te zien hoe de zaal leegstroomt en er enkele tientallen mensen op hun plek blijven zitten. Tijdens zijn speech vorig jaar gebeurde hetzelfde. Het is onder meer een protest tegen de oorlog in Gaza.

5 uur geleden