
Vulkaan Indonesië weer uitgebarsten, hinder voor vluchten Bali
JAKARTA (ANP/AFP) - De vulkaan Lewotobi Laki-Laki in Indonesië is opnieuw uitgebarsten. De autoriteiten in het land melden dat daarbij een aswolk van ongeveer 18 kilometer hoog vrij is gekomen. De Australische omroep ABC bericht dat het vliegverkeer bij Bali wordt gehinderd.
De eruptie heeft voor zover bekend nog niet tot schade of slachtoffers geleid. Wel waarschuwen de autoriteiten dat aardverschuivingen met vulkanisch materiaal kunnen ontstaan bij zware regenval. Inwoners krijgen het advies uit de buurt van de vulkaan te blijven.
De vulkaan bevindt zich op het eiland Flores en barstte vorige maand ook al uit. Toen moesten tientallen vluchten van en naar Bali worden geannuleerd.
Dit keer is er sprake van vergelijkbare problemen. Het Australische ABC meldt dat meerdere internationale vluchten naar het populaire vakantie-eiland zijn geannuleerd.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP) - Noord-Korea noemt zijn positie als kernwapenstaat onomkeerbaar. Dat zei de permanente vertegenwoordiging van Pyongyang bij de Verenigde Naties in Wenen, meldt staatspersbureau KCNA maandag. Daarmee wijst het land de Amerikaanse oproepen tot denuclearisatie resoluut van de hand.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen hebben zondag minstens dertig woongebouwen in Gaza-Stad verwoest en duizenden mensen uit hun huizen verdreven, melden Palestijnse functionarissen. Bij de aanvallen zijn sinds zonsopgang zeker 48 doden gevallen, meldt het Palestijnse persbureau Wafa. De aanvallen vielen samen met een bezoek van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio.
2 uur geledenDOHA (ANP/DPA) - Qatar wil blijven bemiddelen in de Gaza-oorlog, ondanks de Israëlische aanval in Doha van dinsdag. Dat zei premier Mohammed bin Abdulrahman al-Thani bij een Arabisch-islamitische top in de Qatarese hoofdstad.
7 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van de anticorruptieprotesten in Nepal is opgelopen tot 72, zei het gezondheidsministerie zondag. Reddingsteams zoeken nog steeds naar lichamen in winkelcentra en andere gebouwen die zijn beschadigd door de onrusten.
12 uur geledenNANTES/LYON (ANP) - De oproep van de anonieme protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) lijkt dit weekend in Frankrijk nauwelijks gehoor te hebben gevonden. Na de grote actiedag van afgelopen woensdag had de beweging op sociale media weer acties en blokkades in het vooruitzicht gesteld, maar het is volgens Franse media voornamelijk gebleven bij kleine plaatselijke samenscholingen.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Na een gasexplosie zaterdag in een café in een buitenwijk van Madrid is in het puin van het café een overleden slachtoffer gevonden. De man is voor zover bekend de enige dode bij dit incident in Vallecas. Er vielen 25 gewonden, onder wie drie ernstig gewonden.
15 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio brengt een bezoek aan Israël, kort na een Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha afgelopen week. Israël viel een pand aan dat door de regering van Qatar aan de Palestijnse beweging Hamas ter beschikking was gesteld. Daarbij kwamen een Qatarees en vijf Palestijnen om het leven. Er werden geen Hamasleiders getroffen, wat Israëls bedoeling was.
16 uur geleden