Vuilnisophalers Parijs gaan weer staken tegen pensioenplannen
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Vuilnisophalers van de gemeente Parijs leggen vanaf 13 april hun werk opnieuw neer uit onvrede over de omstreden pensioenhervormingen. Bij de eerdere staking ontstonden in de Franse hoofdstad enorme afvalhopen, die tijdens betogingen vaak ook nog eens in brand werden gestoken.
Franse media melden dat de vakbond voor gemeentelijke diensten heeft opgeroepen tot een staking voor onbepaalde tijd. De werkonderbreking begint een dag voordat de Grondwettelijke Raad oordeelt of de wet over de pensioenhervormingen in overeenstemming is met de grondwet.
De vorige staking duurde weken en eindigde op 29 maart omdat steeds minder vuilnisophalers meededen aan de staking. Op het hoogtepunt van de staking lag ongeveer 10.000 ton vuilnis op straat. Beelden van de vervuilde straten gingen heel de wereld over. Bijna al dat afval is inmiddels opgeruimd.
Het afval in de helft van de Parijse arrondissementen wordt opgehaald door gemeentemedewerkers. De andere helft werkt met private afvalbedrijven. Medewerkers van de vuilnisdienst worden door hun vakbond ook opgeroepen mee te doen aan een landelijke actiedag aankomende donderdag. Dan zullen naar verwachting opnieuw honderdduizenden Fransen demonstreren.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft het Hooggerechtshof verzocht de staat Californië tijdelijk te verbieden om de stembiljetten van 20.000 geregistreerde kiezers in die staat mee te tellen bij de komende Congresverkiezingen, de zogeheten midterms. Een federale rechter in San Francisco zette afgelopen week al een streep door de poging van de regering-Trump om de stemmen niet mee te tellen totdat geverifieerd is dat het gaat om Amerikaanse burgers.
15 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi heeft de indirecte onderhandelingen met de Verenigde Staten zeer intensief genoemd. In een interview met het Iraanse staatspersbureau IRNA noemt hij daarbij ook Qatar en Pakistan "zeer actief betrokken" als bemiddelende partijen. Iran en de VS spreken elkaar niet direct, maar via de bemiddelende landen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische koning Filip spreekt dinsdag, woensdag en donderdag met de partijvoorzitters van de vijf coalitiepartijen. Vrijdagochtend komt premier Bart De Wever opnieuw bij de koning. Dan moet het duidelijk worden of er nog hoop is op een begrotingsakkoord, of dat verkiezingen onvermijdelijk zijn. De koning voelt niets voor nieuwe verkiezingen.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Een vliegtuig van de Hongaarse luchtvaartmaatschappij Wizz Air, op weg van Londen naar Sofia, is vanwege een bomdreiging uitgeweken naar Boedapest. Bij de doorzoeking van het toestel is niets gevonden, aldus Wizz Air tegen Britse media.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China steunt Iran "bij het beschermen van de eigen soevereiniteit en veiligheid". De Chinese buitenlandminister Wang Yi zei dat tijdens een bezoek van een Iraanse veiligheidsfunctionaris aan Beijing.
3 uur geledenHULL (ANP/AFP) - Een Britse avonturier is maandag na een wandeltocht van 50.000 kilometer in zijn geboorteplaats Hull in Noordoost-Engeland door zo'n vijfhonderd mensen verwelkomd. Karl Bushby begon zijn reis 28 jaar geleden vanuit Chili.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de aanhoudende militaire escalatie door de Houthi's in Jemen. Alle militaire acties van de Houthi's moeten onmiddellijk worden gestaakt, stelt EU-buitenlandchef Kaja Kallas namens de EU.
4 uur geleden