Vuelta van start met kanshebbers Roglic en Dumoulin
IRÚN (ANP) - Met titelverdediger Primoz Roglic en Tom Dumoulin als kanshebbers voor de eindzege gaat dinsdag de uitgestelde Ronde van Spanje van start met een heuvelachtige eerste etappe van Irún naar Arrate.
Beide kopmannen van Jumbo-Visma moeten tot de slotetappe van 8 november naar Madrid concurreren met renners als Alejandro Valverde, Thibaut Pinot en Richard Carapaz. Roglic en Dumoulin kijken in de eerste week hoe sterk ze zijn en bepalen mogelijk daarna wie de echte kopman wordt.
Roglic en Dumoulin krijgen net als in de Tour de France hulp van Robert Gesink, George Bennett en Sepp Kuss. Lennard Hofstede, Paul Martens en Jonas Vingegaard completeren de Nederlandse formatie.
In de eerste etappe naar Arrate liggen er direct kansen voor Roglic en Dumoulin. Wout Poels kwam in de editie van 2014 van de Vuelta als eerste boven in Arrate, gelegen in Baskenland.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
2 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
3 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
3 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
7 uur geleden