Vuelta van start met kanshebbers Roglic en Dumoulin
IRÚN (ANP) - Met titelverdediger Primoz Roglic en Tom Dumoulin als kanshebbers voor de eindzege gaat dinsdag de uitgestelde Ronde van Spanje van start met een heuvelachtige eerste etappe van Irún naar Arrate.
Beide kopmannen van Jumbo-Visma moeten tot de slotetappe van 8 november naar Madrid concurreren met renners als Alejandro Valverde, Thibaut Pinot en Richard Carapaz. Roglic en Dumoulin kijken in de eerste week hoe sterk ze zijn en bepalen mogelijk daarna wie de echte kopman wordt.
Roglic en Dumoulin krijgen net als in de Tour de France hulp van Robert Gesink, George Bennett en Sepp Kuss. Lennard Hofstede, Paul Martens en Jonas Vingegaard completeren de Nederlandse formatie.
In de eerste etappe naar Arrate liggen er direct kansen voor Roglic en Dumoulin. Wout Poels kwam in de editie van 2014 van de Vuelta als eerste boven in Arrate, gelegen in Baskenland.
Meer uit Sport
SINGAPORE (ANP) - De start van de sprintrace van de Grote Prijs van Singapore in de Formule 1 is enige tijd uitgesteld door hevige regenval. Ruim tien minuten voor de start begon het hard te regenen boven het stratencircuit in Marina Bay in Singapore.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bauke Mollema weet nog niet wat hij gaat doen na zijn afscheid als wielrenner. De 39-jarige Groninger komt zaterdag voor het laatst in actie in de Ronde van Lombardije, de Italiaanse najaarsklassieker die hij in 2019 won. "Ik wil het gewoon rustig aan doen en bij mijn gezin zijn. Ik wil van het leven genieten", zegt Mollema op de website van zijn ploeg Lidl-Trek.
1 uur geledenMANDALIKA (ANP) - Zevenvoudig wereldkampioen Marc Márquez heeft de leiding in de MotoGP weer in handen. De 33-jarige Spanjaard won de sprintrace van de Grote Prijs van Indonesië, concurrent Jorge Martín werd vierde. Márquez heeft nu een voorsprong van 4 punten op zijn landgenoot.
2 uur geledenNANNUP (ANP) - Wielrenster Marianne Vos is voor de tweede keer wereldkampioene gravelrijden geworden. De 39-jarige Nederlandse kwam in het Australische Nannup na 126 kilometer over grotendeels onverharde wegen solo over de finish. In de laatste fase van de wedstrijd reed ze samen op kop met Rosa Klöser, maar de Duitse kwam enkele kilometers voor de streep ten val. Klöser veroverde nog wel het zilver, de Nederlandse Larissa Hartog het brons.
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.
19 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.
20 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.
22 uur geleden