Vuelta in 2025 met twee tijdritten en aankomst op Angliru
MADRID (ANP/AFP) - De Vuelta bevat volgend jaar twee tijdritten en aankomsten in Andorra en op de beroemde berg Angliru. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt bij de presentatie van het parcours in Madrid. Eerder was al gemeld dat de Ronde van Spanje volgend jaar op 23 augustus start in de Italiaanse regio Piëmont met drie etappes. De Vuelta eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.
De eerste etappe gaat over 183 kilometer van Torino - Reggia di Venaria naar Novara en is redelijk vlak. Een dag later moeten de renners 157 kilometer overbruggen tussen Alba en Limone Piemonte, een rit met finish bergop. De start van de derde etappe over 139 kilometer is in San Maurizio Canavese, de finishplaats is Ceres.
De vierde etappe gaat van het Italiaanse Susa naar Voiron in Frankrijk. Daarna gaat het peloton naar Spanje, waar een dag later een ploegentijdrit van 20 kilometer met start en finish in Figueres op het programma staat. Ook de achttiende etappe is een tijdrit. Die individuele tijdrit heeft een lengte van 26 kilometer en wordt verreden in Valladolid. In die stad eindigde in 1935 de eerste etappe van de Vuelta.
Eer betonen
"Voor de 90e verjaardag wil de Ronde van Spanje "eer betonen aan de traditie door enkele passen op te nemen die geschiedenis hebben gemaakt", zoals de Alto de el Morredero, Cerler of Valdezcaray, vertelde rondedirecteur Javier Guillen.
In de eerste week van de Vuelta is in de zesde etappe een aankomst in Andorra. De dertiende etappe eindigt op de steile Alto de l'Angliru, een beklimming met stijgingspercentages van maximaal 23 procent. De voorlaatste etappe kent ook nog een finish bergop op de Bola del Mundo nabij de hoofdstad. Een dag later eindigt de Vuelta met een vlakke etappe in Madrid.
Vorig jaar was Lissabon de startplaats van de Ronde van Spanje. De Sloveen Primoz Roglic van Red Bull - Bora-hansgrohe won afgelopen zomer de Vuelta voor de vierde keer.
Meer uit Sport
AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
4 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
20 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse tennissers treden in februari aan zonder Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp voor de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup in India. Dat maakte captain Paul Haarhuis bekend.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het Nederlands team voor de Olympische Spelen en Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo is in Heerenveen overgedragen aan chefs de mission Carl Verheijen en Esther Vergeer. NOC*NSF presenteerde op het middenterrein in schaatstempel Thialf een team van 33 atleten die al zeker zijn van deelname aan de Winterspelen. Drie olympiërs ontbraken in Thialf.
22 uur geledenUTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting is vooralsnog niet geselecteerd als shorttrackster voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De KNSB maakte maandag acht van de tien namen bekend die door de selectiecommissie shorttrack (SCST) zijn voorgedragen bij NOC*NSF.
1 dag geleden