Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuelta in 2025 met twee tijdritten en aankomst op Angliru

Vuelta in 2025 met twee tijdritten en aankomst op Angliru

MADRID (ANP/AFP) - De Vuelta bevat volgend jaar twee tijdritten en aankomsten in Andorra en op de beroemde berg Angliru. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt bij de presentatie van het parcours in Madrid. Eerder was al gemeld dat de Ronde van Spanje volgend jaar op 23 augustus start in de Italiaanse regio Piëmont met drie etappes. De Vuelta eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.

De eerste etappe gaat over 183 kilometer van Torino - Reggia di Venaria naar Novara en is redelijk vlak. Een dag later moeten de renners 157 kilometer overbruggen tussen Alba en Limone Piemonte, een rit met finish bergop. De start van de derde etappe over 139 kilometer is in San Maurizio Canavese, de finishplaats is Ceres.

De vierde etappe gaat van het Italiaanse Susa naar Voiron in Frankrijk. Daarna gaat het peloton naar Spanje, waar een dag later een ploegentijdrit van 20 kilometer met start en finish in Figueres op het programma staat. Ook de achttiende etappe is een tijdrit. Die individuele tijdrit heeft een lengte van 26 kilometer en wordt verreden in Valladolid. In die stad eindigde in 1935 de eerste etappe van de Vuelta.

Eer betonen

"Voor de 90e verjaardag wil de Ronde van Spanje "eer betonen aan de traditie door enkele passen op te nemen die geschiedenis hebben gemaakt", zoals de Alto de el Morredero, Cerler of Valdezcaray, vertelde rondedirecteur Javier Guillen.

In de eerste week van de Vuelta is in de zesde etappe een aankomst in Andorra. De dertiende etappe eindigt op de steile Alto de l'Angliru, een beklimming met stijgingspercentages van maximaal 23 procent. De voorlaatste etappe kent ook nog een finish bergop op de Bola del Mundo nabij de hoofdstad. Een dag later eindigt de Vuelta met een vlakke etappe in Madrid.

Vorig jaar was Lissabon de startplaats van de Ronde van Spanje. De Sloveen Primoz Roglic van Red Bull - Bora-hansgrohe won afgelopen zomer de Vuelta voor de vierde keer.

Meer uit Sport

3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

4 uur geleden
Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

4 uur geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

6 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

9 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

11 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

16 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

1 dag geleden