Vuelta in 2025 met twee tijdritten en aankomst op Angliru
MADRID (ANP/AFP) - De Vuelta bevat volgend jaar twee tijdritten en aankomsten in Andorra en op de beroemde berg Angliru. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt bij de presentatie van het parcours in Madrid. Eerder was al gemeld dat de Ronde van Spanje volgend jaar op 23 augustus start in de Italiaanse regio Piëmont met drie etappes. De Vuelta eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.
De eerste etappe gaat over 183 kilometer van Torino - Reggia di Venaria naar Novara en is redelijk vlak. Een dag later moeten de renners 157 kilometer overbruggen tussen Alba en Limone Piemonte, een rit met finish bergop. De start van de derde etappe over 139 kilometer is in San Maurizio Canavese, de finishplaats is Ceres.
De vierde etappe gaat van het Italiaanse Susa naar Voiron in Frankrijk. Daarna gaat het peloton naar Spanje, waar een dag later een ploegentijdrit van 20 kilometer met start en finish in Figueres op het programma staat. Ook de achttiende etappe is een tijdrit. Die individuele tijdrit heeft een lengte van 26 kilometer en wordt verreden in Valladolid. In die stad eindigde in 1935 de eerste etappe van de Vuelta.
Eer betonen
"Voor de 90e verjaardag wil de Ronde van Spanje "eer betonen aan de traditie door enkele passen op te nemen die geschiedenis hebben gemaakt", zoals de Alto de el Morredero, Cerler of Valdezcaray, vertelde rondedirecteur Javier Guillen.
In de eerste week van de Vuelta is in de zesde etappe een aankomst in Andorra. De dertiende etappe eindigt op de steile Alto de l'Angliru, een beklimming met stijgingspercentages van maximaal 23 procent. De voorlaatste etappe kent ook nog een finish bergop op de Bola del Mundo nabij de hoofdstad. Een dag later eindigt de Vuelta met een vlakke etappe in Madrid.
Vorig jaar was Lissabon de startplaats van de Ronde van Spanje. De Sloveen Primoz Roglic van Red Bull - Bora-hansgrohe won afgelopen zomer de Vuelta voor de vierde keer.
Meer uit Sport
WINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
57 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest is er niet in geslaagd zich op het olympische kwalificatietoernooi (OKT) op de 5000 meter te plaatsen voor de Spelen van Milaan. De 30-jarige schaatser van Reggeborgh kwam tot een tijd van 6.26,27 en stond na vijf van de negen ritten op de zesde plaats.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.
3 uur geleden