Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuelta in 2025 met twee tijdritten en aankomst op Angliru

Vuelta in 2025 met twee tijdritten en aankomst op Angliru

MADRID (ANP/AFP) - De Vuelta bevat volgend jaar twee tijdritten en aankomsten in Andorra en op de beroemde berg Angliru. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt bij de presentatie van het parcours in Madrid. Eerder was al gemeld dat de Ronde van Spanje volgend jaar op 23 augustus start in de Italiaanse regio Piëmont met drie etappes. De Vuelta eindigt op 14 september in de Spaanse hoofdstad Madrid.

De eerste etappe gaat over 183 kilometer van Torino - Reggia di Venaria naar Novara en is redelijk vlak. Een dag later moeten de renners 157 kilometer overbruggen tussen Alba en Limone Piemonte, een rit met finish bergop. De start van de derde etappe over 139 kilometer is in San Maurizio Canavese, de finishplaats is Ceres.

De vierde etappe gaat van het Italiaanse Susa naar Voiron in Frankrijk. Daarna gaat het peloton naar Spanje, waar een dag later een ploegentijdrit van 20 kilometer met start en finish in Figueres op het programma staat. Ook de achttiende etappe is een tijdrit. Die individuele tijdrit heeft een lengte van 26 kilometer en wordt verreden in Valladolid. In die stad eindigde in 1935 de eerste etappe van de Vuelta.

Eer betonen

"Voor de 90e verjaardag wil de Ronde van Spanje "eer betonen aan de traditie door enkele passen op te nemen die geschiedenis hebben gemaakt", zoals de Alto de el Morredero, Cerler of Valdezcaray, vertelde rondedirecteur Javier Guillen.

In de eerste week van de Vuelta is in de zesde etappe een aankomst in Andorra. De dertiende etappe eindigt op de steile Alto de l'Angliru, een beklimming met stijgingspercentages van maximaal 23 procent. De voorlaatste etappe kent ook nog een finish bergop op de Bola del Mundo nabij de hoofdstad. Een dag later eindigt de Vuelta met een vlakke etappe in Madrid.

Vorig jaar was Lissabon de startplaats van de Ronde van Spanje. De Sloveen Primoz Roglic van Red Bull - Bora-hansgrohe won afgelopen zomer de Vuelta voor de vierde keer.

Meer uit Sport

Bokslegende Mayweather (48) kondigt nieuw gevecht aan

NEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.

8 minuten geleden
Kerstholt noemt Van 't Wout na derde goud 'magische vakidioot'

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.

1 uur geleden
Tijdelijke schaatsbaan bewijst waarde op Spelen met zeven records

MILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.

2 uur geleden
Kerstholt heeft na twaalf jaar alsnog goud op relay: nu is het af

MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.

6 uur geleden
Nederland met acht keer goud op vierde plek in medaillespiegel

MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.

10 uur geleden
Schulting ziet abrupt einde aan rentree op shorttrackijs Milaan

MILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.

10 uur geleden
TeamNL evenaart recordaantal van acht keer goud op Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.

11 uur geleden