Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vuelta houdt vast aan drie weken

Vuelta houdt vast aan drie weken

MADRID (ANP) - De Ronde van Spanje wordt, als het aan directeur Javier Guillén ligt, zeker niet ingekort. In de speculaties over de herinrichting van de wielerkalender vanwege de sportpauze door de coronacrisis komt geregeld het inkorten van de grote rondes naar voren. "De Vuelta wordt verreden van 14 augustus tot en met 6 september. Die datums blijven zoals ze zijn", zegt Guillén in de Spaanse sportkrant AS. De Vuelta start dit jaar in Utrecht.

Omdat de Tour de France mogelijk met enkele weken moet worden uitgesteld, concludeerde de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport dat in dat geval de Vuelta een week moeten worden ingekort. "Dat is op dit moment totaal niet aan de orde", zegt Guillén. "Wij houden vast aan 21 etappes." De eerste drie daarvan worden in Nederland verreden met een ploegentijdrit in Utrecht, een rit van Den Bosch naar Utrecht en een etappe met start en finish in Breda.

Guillén begrijpt dat het doorgaan van de Tour de France de hoogste prioriteit heeft voor de wielersport. "Het is een onmisbaar evenement voor onze sport. We snappen ook dat het een uitdaging is de wedstrijdkalender opnieuw op te stellen. We zullen, indien nodig, concessies doen, maar op dit moment is daar geen sprake van."

Meer uit Sport

Golfer Ruiter na tweede ronde klaar bij debuut op Brits Open

SOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.

2 uur geleden
Verstappen 'best tevreden' na eerste trainingen van GP België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.

4 uur geleden
Verstappen in tweede training Spa derde, op afstand van Antonelli

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.

6 uur geleden
Zwitser Schmid wint in Tour de France vanuit grote kopgroep

BELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.

6 uur geleden
Verstappen snelste in eerste vrije training GP van België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.

9 uur geleden
Peloton van start in langste etappe Tour de France naar Vogezen

DOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.

10 uur geleden
Shirt Pelé uit WK-finale 1958 voor 4,3 miljoen euro geveild

NEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.

14 uur geleden