Vuelta eindigt met tijdrit in Santiago de Compostela
BURGOS (ANP) - De Ronde van Spanje eindigt dit jaar op 5 september met een individuele tijdrit over 33,7 kilometer naar Santiago de Compostela. De laatste jaren lag de finish van de Vuelta steeds in Madrid, waar de slotetappe doorgaans in een massasprint eindigde. De Vuelta van 2021 begint en eindigt met een tijdrit.
Eind oktober werd al bekend dat de Spaanse etappekoers op 14 augustus start met een rit tegen de klok in Burgos, over 8 kilometer. Vorig jaar zou de Vuelta in Utrecht beginnen, met drie etappes over Nederlands grondgebied. Als gevolg van de coronapandemie ging dat niet door. De organisatie moest de route aanpassen en besloot toen de Vuelta toch helemaal in Spanje te houden, met de start in de Baskische stad Irun. De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma werd begin november in Madrid gehuldigd als eindwinnaar.
De 76e editie van de Ronde van Spanje gaat over 3336,1 kilometer. De route telt zes vlakke ritten en elf etappes over heuvelachtig terrein. Al op de derde dag wacht de renners een aankomst bergop, op de Picòn Blanco. De zevende etappe naar Balcón de Alicante telt zes beklimmingen, met ook een finish bergop. In de negende etappe moeten de renners op weg naar de top van de Alto de Velefique bijna 4500 hoogtemeters bedwingen. De veertiende, zeventiende, achttiende en twintigste etappe eindigen ook bovenop een berg. Die twintigste etappe op de voorlaatste dag van de Vuelta gaat over vijf cols.
Zware tijd
"De wereld gaat door een heel zware tijd en dat voelen we met name in ons land", zegt koersbaas Javier Guillén. "Daarom wilden we een andere wedstrijd ontwerpen. Een ambitieuze Vuelta over heel veel kilometers, maar alleen door Spanje. We willen ons prachtige land laten zien, de mensen vermaken en het toerisme promoten, in afwachting van een geleidelijke terugkeer naar het normale leven."
De Sloveense klimmer Tadej Pogacar, vorig jaar winnaar van de Tour de France, gaat voor de tweede keer meedoen aan Vuelta. Pogacar (22) eindigde in 2019 bij zijn debuut op de derde plaats. Hij won toen drie etappes.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft opnieuw zijn meerdere moeten erkennen in Jordan Stolz. De Amerikaan versloeg de Nederlander in een rechtstreeks duel op de 500 meter bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar. Stolz won in een baanrecord van 33,97. De Boo gaf flink toe en noteerde 34,21. Hij eindigde wel als tweede. De Pool Damian Zurek klokte met 34,42 de derde tijd. Sebas Diniz zette met 34,61 de zevende tijd neer.
56 minuten geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft voor de twaalfde keer op rij een wereldbekerwedstrijd op de 500 meter gewonnen. De houdster van het wereldrecord (36,09) was in het Noorse Hamar verreweg de snelste van het veld met een tijd van 37,05, een baanrecord. De Poolse Kaja Ziomek-Nogal zette de tweede tijd neer: 37,65 en de Japanse Yukino Yoshida eindigde als derde met een tijd van 37,75. Marrit Fledderus noteerde de zevende tijd met 37,92.
1 uur geledenTASJKENT (ANP) - Max Verstappen ontbrak tijdens het prijzengala van de internationale autosportfederatie FIA in Tasjkent (Oezbekistan). De coureur van Red Bull, die 2 punten tekortkwam voor zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1, meldde zich ziek af.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Duitse handbalsters hebben zich geplaatst voor de finale van het WK. Duitsland versloeg regerend wereldkampioen Frankrijk in de halve finale in Rotterdam Ahoy: 29-23.
1 uur geledenMONACO (ANP) - De mondiale strijd tegen doping is vastgelopen, omdat sporters de huidige opsporingssystemen dankzij steeds geavanceerdere methoden weten te ontwijken. Dat stelt David Howman, de baas van de onafhankelijke instantie die doping opspoort in de atletiek, AIU.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Niels Zonneveld heeft bij het WK in Alexandra Palace in Londen voor de eerste Nederlandse overwinning gezorgd. Zonneveld versloeg Haupai Puha uit Nieuw-Zeeland in drie sets. Het werd 3-0 voor de 27-jarige Nederlander.
6 uur geledenNAMEN (ANP) - Mathieu van der Poel verschijnt zondag na slechts twee specifieke crosstrainingen aan de start van de veldrit in Namen. "Ik ben misschien nog een procentje minder dan vorig jaar", laat hij weten via zijn ploeg Alpecin Premier Tech. "Maar ik verwacht dat ik kan strijden voor de winst."
7 uur geleden