Vuelta eindigt met tijdrit in Santiago de Compostela
BURGOS (ANP) - De Ronde van Spanje eindigt dit jaar op 5 september met een individuele tijdrit over 33,7 kilometer naar Santiago de Compostela. De laatste jaren lag de finish van de Vuelta steeds in Madrid, waar de slotetappe doorgaans in een massasprint eindigde. De Vuelta van 2021 begint en eindigt met een tijdrit.
Eind oktober werd al bekend dat de Spaanse etappekoers op 14 augustus start met een rit tegen de klok in Burgos, over 8 kilometer. Vorig jaar zou de Vuelta in Utrecht beginnen, met drie etappes over Nederlands grondgebied. Als gevolg van de coronapandemie ging dat niet door. De organisatie moest de route aanpassen en besloot toen de Vuelta toch helemaal in Spanje te houden, met de start in de Baskische stad Irun. De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma werd begin november in Madrid gehuldigd als eindwinnaar.
De 76e editie van de Ronde van Spanje gaat over 3336,1 kilometer. De route telt zes vlakke ritten en elf etappes over heuvelachtig terrein. Al op de derde dag wacht de renners een aankomst bergop, op de Picòn Blanco. De zevende etappe naar Balcón de Alicante telt zes beklimmingen, met ook een finish bergop. In de negende etappe moeten de renners op weg naar de top van de Alto de Velefique bijna 4500 hoogtemeters bedwingen. De veertiende, zeventiende, achttiende en twintigste etappe eindigen ook bovenop een berg. Die twintigste etappe op de voorlaatste dag van de Vuelta gaat over vijf cols.
Zware tijd
"De wereld gaat door een heel zware tijd en dat voelen we met name in ons land", zegt koersbaas Javier Guillén. "Daarom wilden we een andere wedstrijd ontwerpen. Een ambitieuze Vuelta over heel veel kilometers, maar alleen door Spanje. We willen ons prachtige land laten zien, de mensen vermaken en het toerisme promoten, in afwachting van een geleidelijke terugkeer naar het normale leven."
De Sloveense klimmer Tadej Pogacar, vorig jaar winnaar van de Tour de France, gaat voor de tweede keer meedoen aan Vuelta. Pogacar (22) eindigde in 2019 bij zijn debuut op de derde plaats. Hij won toen drie etappes.
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.
47 minuten geledenDEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.
48 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ATP-500-toernooi van Wenen. De 30-jarige Nederlander zette woensdag in de Oostenrijkse hoofdstad zijn opmars door met een knappe overwinning in drie sets op de Amerikaan Brandon Nakashima: 6-1 4-6 7-6 (2). Griekspoor speelt nu tegen Alexander Zverev, de Duitse nummer 2 van de wereldranglijst.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong laat zich in november opereren vanwege een achillespeesblessure en mist daardoor de eerste maanden van het komende tennisseizoen. Dat schrijft de 26-jarige nummer 102 van de wereldranglijst op sociale media. De Jong wordt op 17 november geopereerd en verwacht begin april zijn rentree te maken.
8 uur geledenTAMPA (ANP) - De honkballers van de Tampa Bay Rays hebben de hoop op het eerste kampioenschap in de clubgeschiedenis levend gehouden. Het team van de Nederlandse international Richie Palacios (29) won in de nacht van dinsdag op woensdag het vierde duel in de World Series in eigen huis met 4-3 van de Milwaukee Brewers. De stand is daarmee 3-1 in het voordeel van de Brewers, die onder leiding staan van oud-bondscoach Pat Murphy (67). De volgende wedstrijd is in de nacht van woensdag op donderdag in Tampa.
13 uur geledenWENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).
1 dag geleden