Vuelta eindigt met tijdrit in Santiago de Compostela
BURGOS (ANP) - De Ronde van Spanje eindigt dit jaar op 5 september met een individuele tijdrit over 33,7 kilometer naar Santiago de Compostela. De laatste jaren lag de finish van de Vuelta steeds in Madrid, waar de slotetappe doorgaans in een massasprint eindigde. De Vuelta van 2021 begint en eindigt met een tijdrit.
Eind oktober werd al bekend dat de Spaanse etappekoers op 14 augustus start met een rit tegen de klok in Burgos, over 8 kilometer. Vorig jaar zou de Vuelta in Utrecht beginnen, met drie etappes over Nederlands grondgebied. Als gevolg van de coronapandemie ging dat niet door. De organisatie moest de route aanpassen en besloot toen de Vuelta toch helemaal in Spanje te houden, met de start in de Baskische stad Irun. De Sloveen Primoz Roglic van Jumbo-Visma werd begin november in Madrid gehuldigd als eindwinnaar.
De 76e editie van de Ronde van Spanje gaat over 3336,1 kilometer. De route telt zes vlakke ritten en elf etappes over heuvelachtig terrein. Al op de derde dag wacht de renners een aankomst bergop, op de Picòn Blanco. De zevende etappe naar Balcón de Alicante telt zes beklimmingen, met ook een finish bergop. In de negende etappe moeten de renners op weg naar de top van de Alto de Velefique bijna 4500 hoogtemeters bedwingen. De veertiende, zeventiende, achttiende en twintigste etappe eindigen ook bovenop een berg. Die twintigste etappe op de voorlaatste dag van de Vuelta gaat over vijf cols.
Zware tijd
"De wereld gaat door een heel zware tijd en dat voelen we met name in ons land", zegt koersbaas Javier Guillén. "Daarom wilden we een andere wedstrijd ontwerpen. Een ambitieuze Vuelta over heel veel kilometers, maar alleen door Spanje. We willen ons prachtige land laten zien, de mensen vermaken en het toerisme promoten, in afwachting van een geleidelijke terugkeer naar het normale leven."
De Sloveense klimmer Tadej Pogacar, vorig jaar winnaar van de Tour de France, gaat voor de tweede keer meedoen aan Vuelta. Pogacar (22) eindigde in 2019 bij zijn debuut op de derde plaats. Hij won toen drie etappes.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is op basis van haar prestaties bij de Nederlandse kampioenschappen opgenomen in de trajectselectie voor de EK. Dat meldt turnbond KNGU. Turnsters in die selectie doen op 11 en 25 juli mee aan de EK-kwalificaties, waarna de vijfkoppige selectie voor het titeltoernooi bekend wordt.
1 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - De Britse wielrenner Chris Froome heeft zijn carrière definitief beëindigd. De viervoudig winnaar van de Tour de France zat sinds eind vorig jaar zonder ploeg.
2 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
5 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - Gianni Infantino heeft gezegd dat de halftime-show bij de finale van het WK voetbal "de meest onvergetelijke show ooit" zal worden. Dat zei de FIFA-voorzitter tegen televisiezender Fox na afloop van de zestiende finale tussen Spanje en Oostenrijk in Inglewood. Volgens Infantino wordt er in de komende dagen nog een speciaal iemand aangekondigd die in de pauze van de eindstrijd op 19 juli in East Rutherford ook in actie zal komen.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - De deelnemers aan de Tour de France zijn voor de Sagrada Família in Barcelona gepresenteerd aan duizenden wielerfans. Tijdens de anderhalf uur durende presentatie kwamen alle renners langs, met de ploeg UAE Team Emirates van viervoudig winnaar en titelverdediger Tadej Pogačar als laatste.
14 uur geledenFRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Duitse media stellen dat Julian Nagelsmann alsnog wordt ontslagen als bondscoach van het Duitse voetbalelftal. Bild meldt dat hem al is geadviseerd om de eer aan zichzelf te houden en op te stappen.
14 uur geledenBARCELONA (ANP) - Tadej Pogačar denkt niet alleen aan tweevoudig winnaar Jonas Vingegaard als concurrent in de jacht op zijn vijfde eindzege in de Tour de France. "Er zijn er nog wel wat meer die voor de overwinning kunnen gaan. Maar de concurrentie met Jonas is de afgelopen jaren inderdaad boeiend geweest. Ik hoop dat dat nog lang zo doorgaat, want we stuwen elkaar steeds weer naar een hoger niveau", zei de 27-jarige Sloveen van UAE Team Emirates tijdens een persconferentie in Barcelona.
15 uur geleden