Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VU doet onderzoek naar ongewenst gedrag op afdeling psychologie

VU doet onderzoek naar ongewenst gedrag op afdeling psychologie

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam gaat een onafhankelijk onderzoek doen naar vermeend ongewenst gedrag door enkele hoogleraren van de afdeling Experimentele en toegepaste psychologie (ETP).

Aanleiding is een publicatie hierover in de universiteitskrant Ad Valvas. Hierin doen medewerkers en oud-medewerkers hun verhaal over het verziekte academische klimaat op de afdeling. Zo zou er uit de werkkamer van de senior hoogleraar cognitieve psychologie geregeld geschreeuw komen. "Iedereen weet het. Niemand zegt er wat van. We doen alsof het normaal is", zegt een wetenschapper. "Hij schreeuwt tegen mensen, scheldt, maakt je voor dom uit, negeert je wekenlang, en praat bij vergaderingen door je heen als hij daar zin in heeft", vertelt een ander.

Decaan Maurits van Tulder zegt geschrokken te zijn van de ervaringen. "Mede doordat een deel van deze signalen mij niet eerder heeft bereikt. Het heeft mijn hoogste prioriteit om een prettige en veilige werkomgeving te creëren waar mensen hun werk optimaal, samen met anderen kunnen doen. De komende tijd zullen we de onderzoekers alle ruimte geven om met de klagers en beklaagden in gesprek te gaan", aldus Van Tulder. Op basis van de uitkomsten van het onderzoek worden "de maatregelen die nodig zijn" genomen.

Meer uit Binnenland

Centraal Joods Overleg dreigt met gang naar rechter om Kanye West

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).

4 uur geleden
Code geel in Gelderland en Overijssel om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.

5 uur geleden
Marathon Groningen: 7 lopers onwel door warmte, 2 naar ziekenhuis

GRONINGEN (ANP) - Zeven deelnemers aan de halve marathon in Groningen zijn zondag bevangen door de warmte. Dat meldt Golazo, de organisator van het evenement. Van hen zijn er twee naar het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG) gebracht. De andere deelnemers zijn bij de finish behandeld met bijvoorbeeld koeldekens. Uit voorzorg zijn meerdere ambulances opgeroepen. Mogelijk zijn er op de route nog meer mensen onwel geworden.

7 uur geleden
Politie: bedreigingen na bericht over geweld bij arrestatie Zeist

ZEIST (ANP) - De politie heeft op sociale media meerdere bedreigende en beledigende reacties binnengekregen op haar bericht over een aanhouding in Zeist waarbij agenten geweld hebben gebruikt. Het is daarom niet langer mogelijk om te reageren onder dit bericht op Facebook en Instagram, laat een woordvoerder weten. "Kritiek en een gesprek zijn goed en belangrijk, maar alle fatsoensnormen werden overschreden", zegt zij.

7 uur geleden
Zestig mensen overnachtten afgelopen nacht in Warffum

WARFFUM (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag hebben zestig asielzoekers in de nachtopvang in Warffum geslapen, meldt een woordvoerster van het Rode Kruis. Dat zijn er iets meer dan een nacht eerder, toen 45 mensen in de Groningse plaats werden opgevangen. Net als toen hebben afgelopen nacht twee mensen vrijwillig op het grasveld bij het aanmeldcentrum in Ter Apel doorgebracht.

11 uur geleden
Recordbedrag ingezameld rond Nacht tegen Seksueel Geweld

ROTTERDAM (ANP) - In aanloop naar en tijdens de vierde editie van de Nacht tegen Seksueel Geweld is een recordbedrag opgehaald van meer dan 320.000 euro. Dat meldt Plan International, de organisatie achter de mars in Rotterdam waaraan zaterdagavond en afgelopen nacht bijna 2300 deelnemers meededen. Zij vroegen daarmee aandacht voor straatintimidatie en seksueel geweld.

13 uur geleden
Weeronline: juni wordt warmer en droger dan gemiddeld

HOUTEN (ANP) - Het wordt in juni, de eerste maand van de meteorologische zomer, warmer en droger dan gemiddeld. Weeronline verwacht dat de eerste week nog wisselvallig verloopt, maar daarna stijgt de temperatuur en laat de zon zich vaak zien.

14 uur geleden