
VTM: Wilders mogelijk doelwit aanslag Antwerpse terreurcel
ANTWERPEN (ANP) - Geert Wilders was mogelijk ook doelwit van de Antwerpse terreurcel die donderdag in Antwerpen werd gearresteerd. Dat meldt de Vlaamse zender VTM op basis van anonieme bronnen. De arrestaties hielden verband met een mogelijke aanslag op premier Bart De Wever. Die zou daarmee zijn verijdeld.
Volgens de Belgische minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin zou het Openbaar Ministerie hem hebben ingelicht over een lijst met daarop "een paar mensen", maar hij noemde daarbij geen namen. Wel voegde Quintin in reactie op vragen van een VTM-journalist toe dat daarop ook buitenlandse politici zouden staan. Op basis van informatie die VTM heeft, zijn er "ernstige indicaties" dat Wilders een van de doelwitten was. Ook zou het gaan om de Antwerpse burgemeester Els van Doesburg.
De politie arresteerde donderdag drie verdachten, maar een van hen werd later vrijgelaten. De andere twee worden later op vrijdag voorgeleid. Het gaat volgens Het Laatste Nieuws om twee mannen van 23 en 18 jaar oud. Ze worden beschuldigd van poging tot terroristische moord en deelname aan de activiteiten van een terroristische organisatie. De rechter moet beslissen of ze officieel worden aangehouden.
Bij huiszoekingen in de buurt van de woning van De Wever werd een geïmproviseerd explosief aangetroffen. Ook stond er een 3D-printer bij een van de verdachten thuis. De politie vermoedt dat ze die wilden gebruiken om drones te printen en daarmee aanslagen te plegen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Zo'n twintig Dolle Mina's liepen vrijdagmiddag in een rouwstoet over het Anna van Buerenplein in Den Haag vanwege het uitsluiten van vrouwen op kieslijsten door de SGP. Zij bootsten daarmee de "uitvaart van het passief kiesrecht" na.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De onderlinge verhoudingen in de politiek moeten een stuk beter, zodat het land beter bestuurd kan worden. Dat zijn partijleiders Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA), Henri Bontenbal (CDA) en Dilan Yeşilgöz (VVD) met elkaar eens in het NOS-Radiodebat. Pas daarna kunnen de partijen met elkaar praten over inhoudelijke verschillen, vinden zij.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Vereniging van Nederlandse Gemeenten heeft minister Mona Keijzer van Asiel en Migratie gevraagd om "acuut en adequaat uitvoering te geven aan gemaakte afspraken over de opvang van Oekraïners". De situatie rond de opvang van Oekraïners is "urgent en nijpend", aldus de VNG.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - BBB-leider Caroline van der Plas vindt uitbuiting van arbeidsmigranten geen structureel probleem. In het NOS-Radiodebat sprak zij van "schrijnende incidenten" die wat haar betreft wel harder moeten worden aangepakt. Maar zij weersprak dat er te veel arbeidsmigranten naar Nederland worden gehaald. "Er zijn er zoveel als de samenleving nodig heeft."
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Leg de NAVO-rekening niet bij gezinnen, zei Dilan Yeşilgöz (VVD) in het NOS-radiodebat tegen CDA-leider Henri Bontenbal. Yeşilgöz bekritiseerde Bontenbal om de keuzes die zijn partij maakt om hogere uitgaven voor defensie te betalen, zoals een spitsheffing en een lichte verhoging van de btw.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans, leider van GroenLinks-PvdA, ziet in het NOS-Radiodebat veel gelijkenissen in het beoogde asielbeleid van zijn partij en de ChristenUnie. Tijdens een opvallend mild asieldebat benadrukte hij voornamelijk de overeenkomsten tussen zijn standpunten en die van Mirjam Bikker (ChristenUnie).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA wil net als andere partijen de uitgaven aan defensie opvoeren tot minimaal 3,5 procent van de omvang van de economie in 2035, verzekert partijleider Frans Timmermans. Hij kreeg tijdens het eerste grote lijsttrekkersdebat op Radio 1 kritiek omdat zijn partij slechts tot 2030 financiering heeft bedacht voor de hogere NAVO-norm. Waar de rest van moet worden betaald "is aan het kabinet-Timmermans II", zei hij.
2 uur geleden