VS, Zuid-Korea en Japan houden militaire oefening bij Hawaï
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, Zuid-Korea en Japan hebben vorige week voor de kust van Hawaï geoefend met hoe een ballistische raket kan worden afgeweerd, meldde het Amerikaanse ministerie van Defensie dinsdag. Het was voor het eerst sinds 2017 dat de drie landen zo'n oefening uitvoerden.
De gezamenlijke oefeningen werden hervat met oog op de nucleaire dreiging van Noord-Korea. De relatie tussen Japan en Zuid-Korea was in 2019 verwaterd door een historisch dispuut dat te maken heeft met de Japanse bezetting van het Koreaanse schiereiland van 1910 tot 1945, maar de nieuwe Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol wil de banden met Japan aanhalen om zo sterker te staan tegen Noord-Korea.
De trilaterale oefeningen zijn ook een heikel punt voor China, dat in 2016 economisch wraak nam op Zuid-Korea toen dat land besloot een aantal Amerikaanse luchtdoelraketten toe te laten. Beijing heeft Yoon gevraagd om toezeggingen van zijn voorganger te eren om de luchtdoelraketten niet verder in te zetten, niet mee te doen aan een Amerikaans wereldwijd raketafweersysteem en om geen trilaterale militaire alliantie waar Japan aan deelneemt op te zetten. Yoon zegt dat Seoul niet aan die toezeggingen gebonden is.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/AFP) - China heeft de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens scherp veroordeeld. "Dit is gevaarlijk en onverantwoordelijk gedrag", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
49 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Onderhandelaars uit Iran en de VS zouden later deze week terug kunnen keren naar de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor hervatting van hun overleg. Het persbureau Reuters meldt dit van verschillende bronnen te hebben gehoord.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, is dinsdag bij het gesprek tussen Libanon en Israël. CNN meldt dat op basis van een bron binnen het ministerie. De Israëlische ambassadeur in de VS, Yechiel Leiter, ontmoet dan in Washington de Libanese ambassadeur in de VS, Nada Hamadeh.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping wil de banden met Spanje aanhalen, zei hij dinsdag tijdens een bezoek van de Spaanse premier Pedro Sánchez aan Beijing. Volgens Chinese staatsmedia beloofden beide leiders de samenwerking tussen de landen te verdiepen, te midden van wat Xi een "afbrokkelende wereldorde" noemde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance zegt tegen Fox News dat Iran aan zet is in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Vance leidde afgelopen weekend in Pakistan de Amerikaanse delegatie die met Iran onderhandelde. Dat overleg eindigde in een patstelling.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is "verdrietig" over de uitslag van de Hongaarse verkiezingen, zei hij maandagavond tegen Fox News. Hij voegde daaraan toe dat hij niet verbaasd was dat Viktor Orbán er niet in slaagde de verkiezingen te winnen. De opmerking is de eerste erkenning van het Witte Huis dat niet Orbán, maar Péter Magyar van de Tisza-partij de parlementsverkiezingen in het Europese land won.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - De Europese Unie komt met hogere importheffingen en lagere quota voor staal van buiten de unie. Het Europees Parlement en de Europese Raad zijn het maandagavond eens geworden over de maatregelen om te voorkomen dat de Europese staalmarkt wordt overspoeld door buitenlands staal.
9 uur geleden