Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VS zorgen voor problemen in relaties met China volgens Beijing

VS zorgen voor problemen in relaties met China volgens Beijing

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese minister van Buitenlandse Zaken Qin Gang heeft in een gesprek met zijn Amerikaanse collega Antony Blinken geklaagd dat de relaties tussen beide landen door toedoen van de Verenigde Staten sinds begin dit jaar zijn verslechterd. De twee bewindslieden hebben elkaar gebeld in de aanloop naar hun ontmoeting in het komende weekeinde. Blinken gaat dan naar China. Hij zou eigenlijk al in februari een bezoek brengen aan Beijing, maar dat werd uitgesteld naar aanleiding van een rel over een Chinese ballon in het Amerikaanse luchtruim.

De spanningen tussen de twee mogendheden worden onder meer veroorzaakt door de banden van de VS met Taiwan, internationale ontwikkelingen op technologisch gebied en Amerikaanse kritiek op onder meer de behandeling van de minderheid van de Oeigoeren in het noordwesten van de Volksrepubliek. Taiwan is een eiland dat sinds de communistische machtsovername in 1949 feitelijk onafhankelijk is, maar China claimt het als een deel van de Volksrepubliek.

Qin Gang hoopt dat de VS er werk van gaan maken om de geschillen op te lossen, meer gaan samenwerken met China en de onderlinge relaties gezonder en stabieler gaan maken.

Meer uit Buitenland

Bijna 2300 doden door aardbevingen Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.

23 minuten geleden
Venezuela houdt week van nationale rouw na aardbevingen

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft zeven dagen van nationale rouw aangekondigd voor de slachtoffers van de aardbevingen van vorige week. "De ziel van Venezuela wordt verscheurd door de slachtoffers die de verwoestende aardbevingen hebben geëist", schrijft Rodríguez op X.

1 uur geleden
Proces tegen Maltese zakenman voor moord op journalist begonnen

VALLETTA (ANP) - In Malta is de langverwachte rechtszaak tegen de rijke zakenman Yorgen Fenech begonnen. Hij wordt ervan verdacht in 2017 opdracht te hebben gegeven voor de moord op de bekende onderzoeksjournalist Daphne Caruana Galizia. De zaak leidde tot grote ophef in Malta en kostte onder meer de premier zijn baan.

2 uur geleden
Zelensky verwacht vooruitgang EU-lidmaatschap onder Ierland

DUBLIN (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht dat de toetreding van Oekraïne tot de EU onder het voorzitterschap van Ierland zal worden voortgezet. Dat zei hij bij de overdrachtsceremonie van het halfjaarlijkse EU-voorzitterschap in Dublin.

3 uur geleden
Honderden aanhoudingen bij antimigratieprotesten Zuid-Afrika

PRETORIA (ANP/AFP/RTR) - Bij antimigratieprotesten zijn in Zuid-Afrika dinsdag zo'n negenhonderd mensen opgepakt, meldt de politie. Duizenden mensen gingen door het hele land de straat op. Die protesten verliepen volgens de politie goeddeels vreedzaam, maar er waren ook plunderingen en gewelddadigheden. Ook werden mensen opgepakt voor overtreding van immigratiewetten.

4 uur geleden
Canada eerste nieuwe land op Eurovisie Songfestival sinds 2015

GENÈVE (ANP) - Canada zal komend jaar voor het eerst deelnemen aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de European Broadcasting Union (EBU) woensdag aangekondigd. Canada is het eerste nieuwe land sinds 2015 dat zich bij de wedstrijd voegt. Toen deed Australië voor het eerst mee.

6 uur geleden
Aanslagen op politici Griekse regeringspartij in Thessaloniki

THESSALONIKI (ANP/AFP) - In de Griekse stad Thessaloniki zijn bij verschillende appartementen drie aanslagen gepleegd die gericht zijn geweest op leden van de regeringspartij Nieuwe Democratie (ND). Daarbij zijn vijf gewonden gevallen.

6 uur geleden