VS zorgen voor problemen in relaties met China volgens Beijing
BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese minister van Buitenlandse Zaken Qin Gang heeft in een gesprek met zijn Amerikaanse collega Antony Blinken geklaagd dat de relaties tussen beide landen door toedoen van de Verenigde Staten sinds begin dit jaar zijn verslechterd. De twee bewindslieden hebben elkaar gebeld in de aanloop naar hun ontmoeting in het komende weekeinde. Blinken gaat dan naar China. Hij zou eigenlijk al in februari een bezoek brengen aan Beijing, maar dat werd uitgesteld naar aanleiding van een rel over een Chinese ballon in het Amerikaanse luchtruim.
De spanningen tussen de twee mogendheden worden onder meer veroorzaakt door de banden van de VS met Taiwan, internationale ontwikkelingen op technologisch gebied en Amerikaanse kritiek op onder meer de behandeling van de minderheid van de Oeigoeren in het noordwesten van de Volksrepubliek. Taiwan is een eiland dat sinds de communistische machtsovername in 1949 feitelijk onafhankelijk is, maar China claimt het als een deel van de Volksrepubliek.
Qin Gang hoopt dat de VS er werk van gaan maken om de geschillen op te lossen, meer gaan samenwerken met China en de onderlinge relaties gezonder en stabieler gaan maken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
4 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
8 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
8 uur geleden